130 345 elektra ihneď k odoslaniu

1 489 zákazníkov práve nakupuje

Filtrovať

Filter výrobkov

Ceny

Od:
Do:

Oddelenie 0

Viac

Výrobcovia 0

Viac

Príznaky tovaru 0

Viac

Expedícia 0

Mobily

Mobilné telefóny sa stali nenahraditeľnou súčasťou nielen každej domácnosti, ale aj jednotlivých členov rodiny. Mobily sa od seba líšia svojím vzhľadom, rozmermi, cenou, celým radom funkcií či technológií. Mobilné telefóny môžeme rozdeliť do niekoľkých kategórií.

Dotykové mobily

Do tejto kategórie mobilných telefónov patria predovšetkým „inteligentné“ telefóny s operačným systémom – smartfóny. Vďaka operačnému systému môžete na smartfóne inštalovať rôzne aplikácie, surfovať na internete, prezerať multimediálny obsah alebo dokonca vybavovať pracovné povinnosti, keďže majú aj e-mailového klienta,

Tlačidlové mobily

Tlačidlové telefóny sú naopak bez operačného systému a užívateľovi ponúkajú iba základné funkcie ako sú volanie, SMS správy a jednoduché aplikácie ako budík, pripomienkovač alebo kalkulačka. Klasické mobily sú vhodné pre starších ľudí, keďže majú veľmi intuitívne ovládanie a takisto majú dlhú výdrž batérie.

Smartfóny s operačným systémom iOS alebo Android

V súčasnosti sú najrozšírenejšie operačné systémy pre smartfóny Android a iOS. Kým Android je najrozšírenejší operačný systém a môžete ho nájsť u rôznych výrobcov mobilov v rôznych cenových kategóriách, iOS je naopak exkluzívnym operačným systémom spoločnosti Apple.

Mobilný telefón s Androidom ponúka možnosť prispôsobiť si užívateľské prostredie telefónu podľa seba a takisto inštalovať nespočetné množstvo aplikácií z obchodu Google Play. Medzi ďalšie výhody patrí veľký výber telefónov s OS Android na trhu – môžete si vybrať z najlacnejších mobilov až po luxusné mobilné telefóny. Mobily s Androidom vyrábajú značky ako Samsung, Huawei, Xiaomi, Asus, Lenovo, Honor a ďalší.

Mobil s iOS ponúka perfektnú optimalizáciu softvéru a takisto dokonalú synchronizáciu s ostatnými Apple zariadeniami. Ak chcete mobil, ktorý bude mať aj o pár rokov najnovší softvér, tak Apple iPhone je určite správnou voľbou.

Veľkosť úložiska mobilného telefónu

Menej ako 32 GB – postačí na bežné používanie aplikácií, surfovanie na internete, občasné fotenie a počúvanie hudby

64 GB až 128 GB – pre milovníkov videí, hudobných skladieb či nadšených fotografov.

Viac ako 256 GB – ideálne na multimediálne súbory v najvyššej kvalite, filmy, náročné aplikácie a hry.

Nezabúdajte, že takmer všetky mobilné telefóny ponúkajú možnosť rozšírenia kapacity pamäte, takže ak by ste nemali dostatok miesta na svoje súbory, vždy je tu možnosť rozšíriť pamäť vhodnou pamäťovou kartou.

Jedna SIM karta alebo Dual SIM?

Dual SIM telefón umožňuje používať dve SIM karty súčasne. Výhoda dual SIM mobilu je v tom, že nemusíte so sebou nosiť dva mobilné telefóny.

Odolné telefóny

Odolný mobil garantuje odolnosť voči prachu a vode certifikáciou IP.  Ak si chcete kúpiť odolný telefón musíte počítať s tým, že takéto mobilné telefóny vďaka svojej robustnejšej konštrukcii disponujú zvyčajne nižším rozlíšením fotoaparátu, väčším displejom a zároveň väčšou hmotnosťou.

Príslušenstvo k mobilným telefónom

Ak chcete predĺžiť životnosť vášho mobilného telefónu alebo ho ochrániť pred pádom či nečistotami, tak práve na takéto situácie poslúžia rôzne kryty na mobil. Komplexnejšiu ochranu poskytne puzdro na mobil, ktoré vie ochrániť aj displej telefónu. Inak displej chráni ochranné sklo na mobil, ktoré je zvyčajne tvrdené.

Na druhej strane ponúkame príslušenstvo k mobilom, ktoré má za úlohu rozšíriť či doplniť ich funkcie. Do tejto kategórie patria pamäťové karty, nabíjačky na mobil, stojany na mobil, selfie tyče, powerbanky, handsfree a mnohé ďalšie.

Mobilné telefóny možno rozdeliť podľa najrôznejších kritérií, ale základné delenie je na smartfóny a klasické tlačidlové mobily. Aké sú medzi nimi rozdiely? 

 • Smartfóny – Vďaka operačnému systému (OS) disponujú aplikáciami, možnosťou surfovať po internete alebo vybavovať elektronickú korešpondenciu a schopnosťou prehrávať multimédiá.
 • Tlačidlové telefóny – Nemajú OS a oproti smartfónom ponúkajú len základné funkcie ako volanie, posielanie SMS správ, kalkulačku alebo napríklad budík. Ich výhodou je väčšia odolnosť a výdrž batérie. Sú vhodným typom telefónu pre seniorov alebo deti.
Okay tipOKAY tip: S výberom nového mobilného telefónu vám pomôže náš článok Ako vybrať mobilný telefón.

Inteligentné telefóny (smartfóny) a ich rozdelenie podľa operačného systému

Základné rozdelenie smartfónov je podľa ich operačného systému. Rozlišujeme dva najrozšírenejšie typy operačných systémov: Android a iOS. Oba systémy majú svoje výhody a nevýhody. Na ich hlavné rozdiely sa pozrieme.

Mobily s OS Android

Mobily s operačným systémom Android sú na trhu s mobilnými telefónmi najviac rozšírené. Môžeme ich rozlišovať podľa výrobcov, veľkostí, cenových kategórií alebo napríklad podľa fotoaparátu. Na výber sú stovky a stovky telefónov.

Výhody

Symbol plus

 • Rozmanitý výber mobilov s OS Android
 • Nastaviteľné užívateľské prostredie telefónu
 • Pri vybraných telefónoch podpora pamäťových kariet
 • Lepšia konektivita s ostatnými zariadeniami

Nevýhody

Symbol mínus

 • Menej časté aktualizácie
 • Menšia plynulosť systému u najlacnejších modelov

Mobily Apple iPhone s iOS

Mobily s operačným systémom iOS sú vyrábané len spoločnosťou Apple, čo je zároveň ich najväčšou prednosťou. Vďaka jedinému výrobcovi sú dokonale optimalizované a patria medzi kvalitnejšie produkty na trhu.

Výhody

Symbol plus
 • Lepšie optimalizované
 • Kvalitný fotoaparát
 • Vzájomná kompatibilita s Apple zariadeniami

Nevýhody

Symbol mínus
 • Vyššia cena
 • Obmedzená ponuka telefónov s iOS

Odolné telefóny

Či už s OS alebo bez neho, ponúkajú odolné telefóny zvýšenú odolnosť či už proti prachu, vode alebo nárazu. Základom je odolná vystužená konštrukcia, dobré tesnenie a ochrana displeja. Odolné telefóny sa delia podľa ich certifikácií:
 
 • IP67 – Najčastejšia certifikácia zaručujúca maximálnu možnú ochranu proti vnikaniu cudzích častíc (najčastejšie prachu) a zaručujúca fungovanie telefónu v hĺbke jedného metra pod vodnou hladinou po dobu 30 minút..
 • IP68 – Vyšší stupeň ochrany. Oproti predošlému ponúka navyše ochranu proti vniknutiu vody pri trvalom ponorení do hĺbky stanovenej výrobcom.

Rozdelenie mobilov podľa ceny – od najlacnejších po luxusné 

Občas je zložité určiť, u akej sumy končia základné triedy modelov a u ktorej už začínajú luxusné vyššie triedy. Tu ponúkame rozdelenie mobilných telefónov podľa ceny:

Displej – správny výber veľkosti a rozlíšenia

Dnešný trh s mobilnými telefónmi ponúka bohatý výber uhlopriečok telefónov a ich rozlíšenie. Najčastejšie začínajú na uhlopriečke 5 palcov a končia na uhlopriečke ľahko nad 6. Rovnako ako uhlopriečka, je dôležité aj rozlíšenie telefónu, ktoré ovplyvňuje výslednú kvalitu obrazu, a pomer strán určujúci tvar obrazovky telefónu. Dlhodobo najobľúbenejšie sú takzvané bezrámčekové mobily, ktorých displeje zaberajú najmenej 78 % prednej strany telefónu.

Delenie telefónov podľa veľkosti uhlopriečky

 • Mobilné telefóny s displejom do 5″ – ponúkajú kompaktný praktický rozmer, pohodlne sa zmestia do ruky a je možné ich bez problémov schovať do vrecka. 
 • Mobilné telefóny s displejom od 5,1″ až 5,9″ – sú kompromisom medzi praktickosťou a pohodlným sledovaním multimédií.
 • Mobilné telefóny s displejom väčším ako 6″ – sú správnou voľbou pre každého milovníka filmov či hier.

Procesor telefónu – jeho frekvencia a počet jadier

Procesor je kľúčovým komponentom každého mobilného telefónu. Ovplyvňuje výkon telefónu, jeho plynulosť a rýchlosť. Jeho výkon závisí od počtu jadier a frekvencie, na ktorej beží. Veľmi zjednodušene povedané: čím vyšší počet jadier a čím vyššia frekvencia, tým je procesor rýchlejší a výkonnejší.

Operačná pamäť telefónu – aká je ideálna?

Veľkosť pamäte RAM je pre mobilné telefóny dôležitá z hľadiska výkonu a plynulosti prostredia. Viac pamäte využijete pri multitaskingu či hraní náročných hier.
 • Mobilné telefóny s 1 až 2 GB RAM – ideálne na bežné používanie, prácu so základnými aplikáciami či surfovanie po internete.
 • Mobilné telefóny s 3 až 5 GB RAM – poradia si s väčším počtom aplikácií na pozadí, prácu s multimédiami a ich následné prezeranie.
 • Mobilné telefóny s viac ako 6 GB RAM – najvýkonnejšie telefóny pre tých najnáročnejších užívateľov, špička na trhu. 
 

Kapacita úložiska – koľko miesta potrebujete?

Ideálna veľkosť úložiska sa veľmi líši v závislosti na potrebách užívateľa. Niekto potrebuje veľký priestor na ukladanie, niekomu vystačí miesto na pár fotiek. Tu je základné delenie: 
 • Mobilné telefóny s 32 GB a menej – postačia na základné aplikácie, niekoľko hier, zásobu e-kníh, fotky a pesničky. 
 • Mobilné telefóny s 64 GB – stredná trieda, ktorá ponúka miesto pre aplikácie, hry a multimédiá vrátane HD videozáznamov. 
 • Mobilné telefóny s 128 GB a viac – ideálne riešenie pre náročných užívateľov, dostatok miesta na hry, multimédiá v najvyššej kvalite alebo menšiu zálohu dát.

U niektorých telefónov s OS Android je možné rozšíriť základnú pamäť pomocou pamäťových kariet

Mobil – batéria a jej kapacita

Medzi smartfónmi býva najčastejšie zastúpená batéria s kapacitou medzi 3 000 a 4 000 mAh. Takáto batéria býva dostačujúca na jeden až dva dni bežného používania. Ak patríte medzi náročnejších užívateľov, poobzerajte sa po batérii s väčšou kapacitou.

Bežné tlačidlové telefóny majú síce výraznejšie nižšiu kapacitu batérie, ale aj napriek tomu vydržia nabité niekoľko dní pri bežnej prevádzke. Nie sú totiž vybavené veľkými displejmi a ďalšími vlastnosťami, ktoré by telefón vybíjali rýchlejšie.

Nabíjačky pre mobilné telefóny

Moderné telefóny aj napriek stále narastajúcej kapacite batérií mávajú často problém s rýchlym vybíjaním. To sa dá riešiť buď powerbankou, ktorú má človek stále pri sebe, alebo napríklad dvoma nabíjačkami: jednu do práce alebo do auta a druhú na doma. Ak váš telefón podporuje rýchlonabíjanie, potom je potrebné zvoliť rýchlonabíjačku.

Mobilný telefón a internet – 3G za nami, LTE teraz, 5G pred nami 

Bežným štandardom sieťového pripojenia je Wi-Fi, ktoré dnes ponúkajú už všetky smartphony. Druhou možnosťou pripojenia je využitie mobilných dát. Kedysi bola rozšírená a populárna 3G sieť (UMTS), dnes je už rozšírená oveľa rýchlejšia 4G sieť (LTE). Do budúcnosti sa plánuje prechod na superrýchlu 5G sieť a niektoré telefóny sú už na túto funkcionalitu pripravené.

Mobilný telefón a fotoaparát v jednom – fotomobily

Aspekty, ktoré ovplyvňujú výslednú kvalitu fotografie, sú rôzne. Tie najdôležitejšie si vysvetlíme:
 • Rozlíšenie fotoaparátu - určuje počet bodov, z ktorých je vykreslený výsledný obraz. Podieľa sa na kvalite a rozmeroch snímky. Zjednodušene povedané: čím vyššie rozlíšenie, tým kvalitnejší obraz a väčší možný rozmer vytlačenej fotografie.
 • Optický zoom - pomocou zmeny vzdialenosti šošoviek v objektíve vie priblížiť scénu fotografie.
 • Digitálny zoom - priblíži scénu fotografie vyrezaním časti snímaného obrazu a jeho následného rozšírenia.
 • Maximálna svetelnosť (f) - udáva, koľko svetla dopadne na snímač. Všeobecne platí, že čím je objektív svetelnejší, tým je jeho úžitková hodnota vyššia.
 • Variabilná clona - umožní vytvárať fotografie aj za horších svetelných podmienok pomocou ľubovoľne určenej svetelnosti.
 • Optická stabilizácia obrazu - slúži na snímanie obrazu bez rozmazania aj počas pohybu.
 • Softvérová stabilizácia obrazu - pomocou zmenšenia snímaného výrezu obrazu stabilizuje obraz. Je oveľa menej efektívna ako optická stabilizácia.
 • Laserové ostrenie - pomocou laseru dochádza k rýchlejšiemu zaostreniu na zvolený objekt.
 • Duálny fotoaparát - je označenie pre dva objektívy umiestnené na jednej strane telefónu. Vďaka ostreniu na bližšie a vzdialenejšie predmety zvlášť, vzniká snímka s malou hĺbkou ostrosti, podobne ako u zrkadloviek
 • Širokouhlý objektív - je schopný zachytiť širší záber scény než klasický objektív.

Mobilné telefóny a ich konektory

 • MicroUSB – je najrozšírenejším typom konektora. Jeho hlavným plusom je menší rozmer, vďaka ktorému zostáva viac miesta na ďalšie komponenty v zariadení. Nevýhodou je jeho nesúmernosť, kvôli ktorej nie je pripájanie kábla tak pohodlné.
 • USB-C – jedná sa o nástupcu klasického microUSB. Vďaka tomu, že došlo k výraznému zmenšeniu rozmerov, zaberá v telefóne ešte menej miesta. Je obojstranný, takže sa pri jeho zapájaní vždy trafíte na prvý pokus. Neslúži len na prenos dát a dobíjanie telefónu, ale môže slúžiť napríklad aj ako HDMI výstup do televízora.
 • Lightning – konektor je možné nájsť iba vzariadeniach od spoločnosti Apple. Slúži na prenos dát alebo dobíjanie telefónu. Rovnako ako USB-C je aj Lightning obojstranný, takže pripájanie je naozaj pohodlné. Nevýhodou zostáva prepájanie k ostatným zariadeniam, kedy je potrebné si zaobstarať redukciu.

Mobily a ich príslušenstvo

 • Ochranné fólie a sklá – sú ideálnou voľbou pre kvalitnú ochranu displeja vášho telefónu.
 • Puzdrá a kryty – pre ochranu zostávajúcich častí telefónu. Sú praktické, ale rovnako tak môžu slúžiť ako zaujímavý módny doplnok.
 • Powerbanky – slúžia na dobitie vášho mobilného zariadenia na cestách. Ide v podstate o externé batérie.
 • Držiaky a stojany – výborne poslúži, ak potrebujete mobil zafixovať v určitej polohe napríklad v aute, na bicykli alebo na pracovnom stole.
 • Nabíjačky – sú nevyhnutným príslušenstvom každého mobilného telefónu. Väčšina ľudí rieši dobíjanie dvoma nabíjačkami, jednu majú doma a druhú v práci, prípadne v aute.
 • Stylusy a selfie tyče – sú užitočné, keď chcete ešte pohodlnejšie ovládať svoje zariadenia. Či už pre komfortnejšie ovládanie pomocou stylusu, alebo pohodlné fotky samých seba pomocou selfie tyče.
 • Wearables – nositeľná elektronika ponúka v základnej výbave funkcie ako je meranie tepu, rýchlosť chôdze, prejdenej vzdialenosti a pod. Pokročilejšie fitness náramky a smart hodinky ponúkajú aj zobrazenie notifikácií či prichádzajúcich hovorov. 
 • Antivírusové programy – slúžia na ochranu pred vírusmi a ďalším malwarom. Vedia rozpoznať škodlivé aplikácie, otestujú zabezpečenie Wi-Fi siete, preveria zabezpečenie navštívenej stránky a mnoho ďalších.
 • Príslušenstvo pre šport – držiaky telefónu na ruky, ak chcete merať rýchlosť behu, vzdialenosť atď. Rovnako tak sú v ponuke slúchadlá špeciálne určená k behu (odolná konštrukcia, lepšie fixácia na ušiach).

Aké ďalšie užitočné funkcie môže mať mobilný telefón?

 • Čítačka odtlačkov prstov - jeden z možných spôsobov uzamknutia telefónu alebo niektorých aplikácií. Vo vybraných modeloch je zabudovaná v displeji, u ostatných sa nachádza na zadnej časti telefónu.
 • Odomykanie pomocou tváre - ďalší spôsob uzamknutia mobilného telefónu pomocou čŕt tváre.
 • Dual SIM telefóny - umožňujú vloženie dvoch SIM kariet naraz a ich simultánne používanie.
 • Bezdrôtové nabíjanie - vďaka špeciálnej podložke nie sú potrebné na dobíjanie žiadne káble. Telefón jednoducho položíte na podložku a dobíjate. Mobilný telefón musí podporovať štandard Qi. Ak ho nemá, je možné zakúpiť na to určený modul alebo kryt, ktorý bezdrôtové nabíjanie umožní.
 • Rýchle nabíjanie - významne skracuje dobu nabíjania telefónu.
 • NFC technológia - umožňuje bezdrôtové prepojenie telefónu s ďalšími zariadeniami s NFC technológiou.
 • Reverzné nabíjanie - dobije energiu v batérii inému zariadeniu s bezdrôtovým dobíjaním.
 • VR Ready mobil - telefóny podporujúce virtuálnu realitu.

Telefóny na pevnú linku

Mobilné telefóny nie sú jedinými telefónmi v našej ponuke. Dopĺňajú ju pevné linky do kancelárií, recepcií apod. Rovnako tak sú v ponuke vysielačky pre bezproblémovú komunikáciu na kratšiu vzdialenosť.


1. Mobilný telefón Xiaomi Poco X3 6GB/64GB, šedá Mobilný telefón Xiaomi Poco X3 6GB/64GB, šedá
SKLADOM
SKLADOM 230,30 € bez DPH 191,91 
2. Mobilný telefón Samsung Galaxy A51 4GB/128GB, modrá Mobilný telefón Samsung Galaxy A51 4GB/128GB, modrá
SKLADOM
SKLADOM 289,00 € bez DPH 240,82 
3. Mobilný telefón Realme 7 8GB/128GB, modrá Mobilný telefón Realme 7 8GB/128GB, modrá
SKLADOM
SKLADOM 249,00 € bez DPH 207,49 
4. Odolný telefón Oukitel WP5 Pro 4GB/64GB, oranžová Odolný telefón Oukitel WP5 Pro 4GB/64GB, oranžová
SKLADOM
SKLADOM 199,00 € bez DPH 165,83 
5. Mobilný telefón Xiaomi Poco X3 6GB/128GB, modrá Mobilný telefón Xiaomi Poco X3 6GB/128GB, modrá
SKLADOM
SKLADOM 259,00 € bez DPH 215,82 
6. Mobilný telefón Xiaomi Redmi Note 9 4GB/128GB, šedá Mobilný telefón Xiaomi Redmi Note 9 4GB/128GB, šedá
SKLADOM
SKLADOM 209,90 € bez DPH 174,91 
7. Mobilný telefón Vivax Fly 5 Lite 3GB/32GB, modrá Mobilný telefón Vivax Fly 5 Lite 3GB/32GB, modrá
SKLADOM
SKLADOM 129,00 € bez DPH 107,50 
8. Mobilný telefón Samsung Galaxy Note 20 8GB/256GB, zelená Mobilný telefón Samsung Galaxy Note 20 8GB/256GB, zelená
SKLADOM
SKLADOM 849,90 € bez DPH 708,22 
9. Mobilný telefón Samsung Galaxy A20e 3GB/32GB, modrá Mobilný telefón Samsung Galaxy A20e 3GB/32GB, modrá
SKLADOM
SKLADOM 150,90 € bez DPH 125,74 
10. Mobilný telefón Apple iPhone SE (2020) 64GB, červená Mobilný telefón Apple iPhone SE (2020) 64GB, červená
SKLADOM
SKLADOM 479,00 € bez DPH 399,15 

Ďalšia najpredávanejšie

Filtrovať

Zobrazujem 1-24 produktov z 365 celkom 12316

odporúčané od najlacnejších od najdrahších najpredávanejšienajlepšie hodnotené

Zobrazujem 1-24 produktov z 365 celkom 12316

ďalších 24

Uvítame vaše pripomienky k obsahu stránky