Vážení návštevníci, z dôvodu sťahovania skladu nie je možné od 19. 12. na e-shope nakúpiť sortiment elektra. Plánované obnovenie je 14. 1.. Radi vás obslúžime na 140 predajniach. Ďakujeme za pochopenie.

 

x

Ako vybrať chladničku

 

 

Chladnička je spravidla jedným zo spotrebičov, ktorý si do domácnosti kupujeme najskôr a ktorý je neustále v prevádzke. Ako ale vybrať takú, s ktorou budeme najviac spokojní? Nasmerujeme ťa k správnemu výberu.

Umiestnenie

Najprv je potrebné sa rozhodnúť, či chceš chladničku voľne stojacu alebo vstavanú. Vstavaná chladnička nebude rušiť vzhľad kuchyne a lepšie zapadne do celkového kontextu. Pokiaľ ale plánuješ sťahovanie, výmenu kuchynskej linky alebo máš málo miesta, vyber si chladničku voľne stojacu. Jej umiestnenie môžeš kedykoľvek a akokoľvek zmeniť.

Typ chladničky

Ak šetríš každý centimeter, vyber si chladničku bez externej mrazničky. U zákazníkov sú ale stále obľúbené kombinované chladničky so samostatnou mrazničkou. Takýto typ chladničky bohato stačí dvojčlennej domácnosti. Pri kombinovanej chladničke si daj pozor na to, či má dva termostaty. Ak áno, môžeš teplotu v chladiacej a mraziacej časti nastavovať zvlášť a prispôsobiť tak spotrebič svojim potrebám. Ak máš veľkú rodinu, často varíš a nakupuješ do zásoby, využiješ americký typ chladničky s veľkou chladiacou aj mraziacou časťou.

Samostatné chladničkyKombinované chladničky

Veľkosť a objem

Veľkosť s objemom spolu samozrejme súvisia. Pri inštalácii chladničky na miesto určenia maj na pamäti, že k rozmeru hĺbky je nutné pripočítať 5 cm a na každý bok 2 cm. Iba zachovaním týchto medzier zaistíš potrebnú cirkuláciu vzduchu. Čo sa týka objemu, všeobecne sa udáva norma 50 l vnútorného objemu chladničky a 25 l mrazničky na jedného člena domácnosti. Tento údaj sa samozrejme líši podľa životného štýlu užívateľov. Záleží, ako často a koľko potravín si zvyknutý nakupovať. Zároveň je potrebné si uvedomiť, že objem deklarovaný výrobcom je často obmedzený policami a rôznymi držiakmi. Je len na tebe, aký typ usporiadania ti bude najviac vyhovovať a aký zvolíš. Na výber máš držiaky na fľaše alebo vajcia, policu na čerstvú zeleninu a ďalšie.

Malé chladničkyStredné chladničkyVeľké chladničky

Spotreba energie

Pred nákupom chladničky si uvedom, že je to jeden zo spotrebičov, ktorý je zapnutý naozaj stále. Preto je viac ako inokedy dôležité, vybrať si úsporný model. Spotreba elektrickej energie sa označuje písmenami abecedy od A po E. Najúspornejšie typy majú označenie A +++. Každý výrobca uvádza energetickú spotrebu produktu. Táto hodnota sa ale väčšinou uvádza za ideálnych nemenných podmienok, keď je v okolitom prostredí 20 ° C a chladnička nie je úplne naplnená.

Najúspornejší chladničky 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Concept LA7383SS

569,00 

bez DPH 474,15 

Samsung RB37J5329SSEF

719,00 

bez DPH 599,14 

LG GSJ361DIDV

979,00 

bez DPH 815,80 

Beko RCSA 270K30XP

288,00 

bez DPH 239,99