28 933 elektra ihneď k odoslaniu

516 zákazníkov práve nakupuje

Filtrovať

Ceny

Od:
Do:

Výrobcovia

Viac

Maximálny príkon

Objem prachovej nádoby/vrecka

Operačný rádius

Príslušenstvo

Viac

Príznaky tovaru

Expedícia

Zákazníci práve nakúpili

Viacúčelové vysávače

Vysávanie je dôležité ak chcete udržať poriadok, ale nie je to jediná činnosť, ktorá vašu domácnosť uprace celú. Viacúčelové vysávače toho zvládnu oveľa viac ako len vysať nečistoty z podlahy či koberca. Pomôžu vám s neporiadkom nielen v dome, ale aj v dielni, garáži a v pivnici. Upratovanie zjednodušia a podstatne zrýchlia.

Viacúčelové vysávače si poradia s viacerými nečistotami. Vysajú väčšie a ťažšie nečistoty ako aj tekutiny. Okrem toho s ich pomocou môžete vyčistiť koberce, zbaviť sa fľakov z matraca a odstrániť z domácnosti alergény.

Pri ich výbere berte ohľad na viacero parametrov, hlavne v závislosti od toho, na čo budete vysávač prevažne používať.

Priestor

Skôr než si zaobstaráte viacúčelový vysávač rozmyslite si, či ho budete používať len v domácnosti, alebo aj v technických priestoroch (pivnica, dielňa, garáž, ...). Menšie typy vysávačov sú vhodné do domácnosti, väčšie a robustnejšie si poradia aj s neporiadkom ako sú piliny, hobliny, hliník, sklo, kamienky a pod.

Zberná nádoba

Vreckové vysávače

Vrecko treba vymeniť vždy keď je plné nečistôt. Vrecko zároveň spĺňa funkciu jedného z filtrov a zvyšuje účinnosť filtrácie. Čím je vrecko plnšie, tým nižšia je účinnosť vysávania (sací výkon). Ak máte vysávač, ktorý umožňuje aj mokré vysávanie, nezabudnite ho prepnúť, inak by sa mohol prístroj poškodiť.

Bezvreckové vysávače

Fungujú na princípe cyklónového efektu. Pomocou odstredivej sily dochádza k oddeleniu väčších a menších nečistôt. Aby bola sacia sila stabilná je potrebné venovať pozornosť jeho údržbe – výmena filtrov.

Objem zbernej nádoby

Zberná nádoba alebo vrecko má väčšiu kapacitu než ostatné typy vysávačov. Pohybuje sa od 1 až po 20 l. Menšie sú vhodné na upratovanie v domácnosti. Vysávače s väčším objemom zbernej nádoby využijete v dielni alebo pivnici. Majú hrubšiu hadicu, takže vysajú aj objemnejšie nečistoty.

Filtre

Každý vysávač má niekoľko typov filtrov. Najdôležitejší z nich je výstupný filter, ktorý zachytáva aj tie najmenšie nečistoty a zabraňuje tak ich opätovnému prieniku do vzduchu a následne na podlahu. EPA a HEPA sú dva typy certifikovaných filtrov. Čím vyššie číslo je za označením filtra, tým vyššia je jeho účinnosť. EPA E10 až E12 a HEPA H13 majú účinnosť viac než 99 % zachytených prachových častí a alergénov.

Vodný filter – nečistoty so vzduchom prechádzajú cez vodný filter, kde nasiaknu a zachytia sa vo vode. Vysávače s vodným filtrom vynikajú takmer nulovou prašnosťou.

Funkcie viacúčelových vysávačov

Na mokré aj suché vysávanie - tieto vysávače vysajú prach, drobné nečistoty, ale aj rozliate tekutiny.

Mokré vysávanie – na mokré vysávanie sa používa voda alebo para, ktorá zaschnuté nečistoty zvlhčí, čím sa lepšie vysajú.

Umývanie podláh – jedným úkonom môžete podlahu vysať, umyť a aj vysušiť. Odpadá vám tak kopec práce a ušetríte veľa času, ktorý by ste venovali dôkladne očistenej podlahe. Ak máte v byte tvrdé podlahy ,zamerajte sa na multifunkčné čističe.

Čistenie parou – pomôže vám zbaviť sa usadenej mastnoty, vodného kameňa a aj nečistôt. Para vzniká pri vysokých teplotách – parným čistením sa zbavíte aj baktérií, vírusov, roztočov a alergénov.

Šampónovanie – s vysávačmi s touto funkciou môžete vyčistiť koberce, matrace a čalúnený nábytok.

Fúkanie – jednoduchým prepnutím vysávač miesto vysávania začne vzduch fúkať. Pomôže vám to zbaviť sa nánosov prachu na ťažšie dostupných miestach.

Umývanie okien – niektoré typy viacúčelových vysávačov dokážu umyť aj okná či žalúzie. Ich súčasťou je špeciálne príslušenstvo určené práve na tento úkon.

S viacúčelovým vysávačom zvládnete upratať domácnosť aj dielňu v priebehu okamihu. Poradia si s mikroskopickým prachom a aj s hrubými a objemnejšími nečistotami. Umyjú podlahu aj okná, zbavia vašu domácnosť prachu a vyčistia vaše koberce. Zo značiek ako Bosch, Kärcher, Thomas. Zelmer či VAX si istotne vyberiete kvalitný a výkonný vysávač, s ktorým udržíte poriadok nielen v domácnosti, ale všade kde to je potrebné. 

1. Viacúčelový vysávač Bosch BWD421PRO Wet & Dry Viacúčelový vysávač Bosch BWD421PRO Wet & Dry
SKLADOM
SKLADOM 289,00 € bez DPH 240,82 
2. Viacúčelový vysávač Thomas Aqua Pet & Family Viacúčelový vysávač Thomas Aqua Pet & Family
SKLADOM
SKLADOM 298,90 € bez DPH 249,07 
3. Viacúčelový vysávač Kärcher SE 4002 Viacúčelový vysávač Kärcher SE 4002
SKLADOM
SKLADOM 234,90 € bez DPH 195,74 
4. Viacúčelový vysávač Kärcher WD3 Viacúčelový vysávač Kärcher WD3
SKLADOM
SKLADOM 64,30 € bez DPH 53,58 
5. Viacúčelový vysávač Kärcher SE 4001 Viacúčelový vysávač Kärcher SE 4001
SKLADOM
SKLADOM 183,90 € bez DPH 153,24 
6. Viacúčelový vysávač Kärcher WD 3 Premium Viacúčelový vysávač Kärcher WD 3 Premium
SKLADOM
SKLADOM 84,90 € bez DPH 70,75 
7. Viacúčelový vysávač Kärcher WD2 Viacúčelový vysávač Kärcher WD2
SKLADOM
SKLADOM 56,00 € bez DPH 46,66 

Ďalšia najpredávanejšie

Filtrovať

Zobrazujem 1-24 produktov z 24 celkom

odporúčané od najlacnejších od najdrahších najpredávanejšienajlepšie hodnotené

Zobrazujem 1-24 produktov z 24 celkom

Uvítame vaše pripomienky k obsahu stránky