34 587 elektra ihneď k odoslaniu

285 zákazníkov práve nakupuje

Filtrovať

Ceny

Od:
Do:

Výrobcovia

Viac

Farba

Viac

Doba chodu

Objem prachovej nádoby/vrecka

Hmotnosť

Napätie batérie

Viac

Príznaky tovaru

Expedícia

Tyčové vysávače

Tyčové vysávače majú už na prvý pohľad niekoľko výhod – sú skladné, nezaberajú veľa miesta, svojou konštrukciou umožňujú jednoduché a vcelku pohodlné vysávanie a vďaka svojim rozmerom s nimi vyčistíte aj zle dostupné miesta (napr. pod nábytkom). Tento typ vysávačov postupne vytláča z domácností klasické vysávače. Ak rozmýšľate nad jeho kúpou, zamerajte sa na pár faktorov a podľa nich si vyberte vysávač.

Spôsob napájania

Tyčové vysávače sa v závislosti od spôsobu napájania delia na dve základné skupiny.

Sieťové tyčové vysávače

Vysávač je napojený počas upratovania na elektrickú sieť a má neobmedzenú dobu prevádzky. Avšak ste obmedzení dĺžkou kábla a nemôžete tak vysávať kdekoľvek. Túto nevýhodu môžete minimalizovať. ak sa zameriate na vysávače, ktoré majú vyšší akčný rádius.

Akumulátorové tyčové vysávače

Výhodou vysávačov s akumulátorom je, že nie ste nijako obmedzení dĺžkou kábla. Môžete preto vysávať kdekoľvek v miestnosti. Obmedzuje vás ale dĺžka doby vysávania, ktorá závisí od batérie. Prevádzková doba akumulátorových vysávačov sa pohybuje od 20 až do 80 minút na jedno nabitie. Doba nabíjania je u každého modelu tyčového vysávača iná ( 1 až 12 hodín). Najvhodnejšie vysávače sú tie, pri ktorých je pomer medzi dobou nabíjania a dobou prevádzky najmenší. 

Sací výkon

Tyčové vysávače majú oproti klasickým vysávačom menší sací výkon, preto sú viac vhodné na pevné podlahy než na koberce. V ponuke výrobcov ale nájdete pár druhov vysávačov vhodných aj na vysávanie kobercov. Pri výkone vysávača sa zamerajte na energetický štítok. Účinnosť vysávania sa tu udáva v dvoch triedach – vysávanie tvrdých podláh a vysávanie kobercov.

Sieťové tyčové vysávače majú počas celej doby prevádzky stabilnú účinnosť vysávania, ktorá môže klesnúť len ak je zberná nádoba plná, je upchatý filter alebo vysávač nie je utesnený.

Sací výkon pri akumulátorových tyčových vysávačov klesá zároveň s tým ako sa vybíja batéria.

Typ batérie

Ni-Mh – Najčastejšie tento typ batérie nájdete v lacnejších modeloch. Vysávač môžete nabíjať len vtedy, ak je batéria úplne vybitá. Inak sa môže stať, že príde k znižovaniu kapacity batérie a tým aj k skráteniu doby prevádzky a zníženiu sacieho výkonu vysávača.

Li–Ion – Najpoužívanejší typ batérie pri akumulátorových spotrebičoch (nielen vysávačoch). Batériu môžete nabíjať aj keď nie je úplne vybitá. Pri tomto type dochádza k znižovaniu kapacity batérie len ak je dlhšiu dobu vybitá.

Zberná nádoba

Vybrať si môžete spomedzi vreckových alebo bezvreckových tyčových vysávačov.

Vreckové vysávače

Nutnosť dokupovať pravidelne vrecká. Pri výmene vrecka neprichádzate do styku s vysatými nečistotami. Tento typ je vhodný pre alergikov aj astmatikov.

Bezvreckové vysávače

Fungujú na princípe cyklónového efektu. Nečistoty sú zachytené v zbernej plastovej nádobe, ktorú treba pravidelne vyprázdňovať – najlepšie po každom vysávaní.

Filtre

Vreckové vysávače majú zväčša trojstupňovú filtráciu – vstupný, výstupný filter a vrecko. Bezvreckové vysávače majú dvojstupňovú filtráciu – vstupný a výstupný filter. Vstupný filter v podstate chráni motor vysávača pred prachom. Výstupný filter zabraňuje prechodu prachových častí nasatých vysávačom späť do priestoru.

HEPA, EPA filtre – sú vhodné pre alergikov. Každý filter má niekoľko tried. Čím vyššie je číslo za označením filtra tým je účinnosť zachytenia alergénov vyššia. Filter HEPA 13 zachytí až 99 % alergénov.

Vodný filter – nájdete ho v bezvreckových vysávačoch. Vysaté nečistoty prejdú vodným filtrom, navlhnú a už sa do ovzdušia nedostanú. Je vhodný aj pre alergikov.

Varianty tyčových vysávačov

2v1 – tento typ vysávača môže obsahovať aj ručný vysávač. Využijete ho, ak chcete vysať menší priestor (matrace, rozsypanú múku v kuchyni alebo iné drobné nečistoty na menšej ploche). Nemusíte vyťahovať celý vysávač. Ďalším variantom 2v1 je kombinácia vysávača a parného mopu. Môžete s ním vysávať a aj utierať podlahu. Tento typ vysávačov obsahuje aj nádobu na vodu, z ktorej sa vytvára para.

3v1 –s týmto multifunkčným typom tyčových vysávačov môžete vysávať, vytierať podlahu a v prípade potreby máte po ruke vždy ručný vysávač.

V našom eshope si môžete vybrať z niekoľkých značiek tyčových vysávačov ako napríklad Concept, Electrolux, Bosch, Rowenta, Gorenje, Hoover a iných.

1. Vysávač a mop Concept VP4200 Perfect Clean, 3v1 Vysávač a mop Concept VP4200 Perfect Clean, 3v1
SKLADOM
SKLADOM 139,00 € bez DPH 115,83 
2. Parný mop Concept CP3000 Perfect Clean, 3v1 Parný mop Concept CP3000 Perfect Clean, 3v1
SKLADOM
SKLADOM 179,00 € bez DPH 149,16 
3. Tyčový vysávač Bosch Flexx BCH3K255 Tyčový vysávač Bosch Flexx BCH3K255
SKLADOM
SKLADOM 194,00 € bez DPH 161,66 
4. Tyčový vysávač Gorenje SVC216FR Tyčový vysávač Gorenje SVC216FR
SKLADOM
SKLADOM 159,00 € bez DPH 132,49 
5. Tyčový vysavač Rowenta Air Force Flex 560 RH9471WO Tyčový vysavač Rowenta Air Force Flex 560 RH9471WO
SKLADOM
SKLADOM 409,00 € bez DPH 340,82 
6. Tyčový vysavač Rowenta Dual Force 2v1 RH6756WO Tyčový vysavač Rowenta Dual Force 2v1 RH6756WO
SKLADOM
SKLADOM 129,00 € bez DPH 107,50 
7. Tyčový vysávač Electrolux Ergorapido EER73BP Tyčový vysávač Electrolux Ergorapido EER73BP
SKLADOM
SKLADOM 149,00 € bez DPH 124,16 
8. Tyčový vysávač Rowenta RH7329WO X-Pert Essential 260 Tyčový vysávač Rowenta RH7329WO X-Pert Essential 260
SKLADOM
SKLADOM 189,00 € bez DPH 157,49 
9. Tyčový vysávač Electrolux Ergorapido EER7ALLRGY Tyčový vysávač Electrolux Ergorapido EER7ALLRGY
SKLADOM
SKLADOM 239,00 € bez DPH 199,16 
10. Tyčový vysávač Electrolux Ergorapido EER7ANIMAL Tyčový vysávač Electrolux Ergorapido EER7ANIMAL
SKLADOM
SKLADOM 199,00 € bez DPH 165,83 

Ďalšia najpredávanejšie

Filtrovať

Zobrazujem 1-24 produktov z 63 celkom 123

odporúčané od najlacnejších od najdrahších najpredávanejšienajlepšie hodnotené

Zobrazujem 1-24 produktov z 63 celkom 123

ďalších 24

Uvítame vaše pripomienky k obsahu stránky