Infralampa - domáci liečiteľ

Infralampu poznáte možno pod názvom Solux lampa. Takáto infračervená lampa je primárne určená na uvoľnenie stuhnutých svalov, pomáha pri nachladnutí a ešte oveľa viac, ale o tom sa dozviete ďalej. To všetko pomocou infračerveného svetla, ktoré slúži aj k zefektívneniu liečebných procedúr - vďaka prenosu tepla z prístroja priamo na ľudské telo.

Ako to funguje?

Infračervené svetlo využíva žiarenie s vlnovou dĺžkou nad 760 nm, a tak preniká do hlbších vrstiev - až 1 cm podkožného väziva, kde následne dochádza k prehriatiu a toto teplo je ďalej prenášané krvou. Z tohto dôvodu sa cievy rozširujú, zmierňuje sa bolesť, uvoľňujú sa svaly. Pokožka sa prekrvuje, a preto je infračervená lampa veľmi vhodná v podpore starostlivosti o pleť a dermatologických ochoreniach. Ak máte problematickú pokožku, na infralampu by ste nemali dať dopustiť. Infračervená lampa dokonca omladzuje pleť, zlepšuje jej farbu i štruktúru, a to zvýšením elasticity kolagénových vlákien. Celkovo spomaľuje proces starnutia. Taktiež je nápomocná pri odstraňovaní fliačkov či pigmentových škvŕn. Infralampa je využívaná aj ako sprievodná terapia pri rozličných ochoreniach: nosné, krčné, ušné. Takisto napomáha s reumou i astmou. Solux lampy bývajú súčasťou fyzioterapie a rehabilitácie.

Infralampa má blahodarné účinky pri nachladnutí

Fototerapia

Svetlo je vo všeobecnosti zdrojom energie a dokonca má aj uzdravujúce účinky a regeneruje, resp. obnovuje vyčerpané bunky. Tie môžu neskôr spôsobovať zdravotné problémy, úbytok energie a zvýšenú únavu. Infralampy sa používajú už roky ako liečebné prostriedky v boji proti rozličným ochoreniam v rámci tzv. fototerapie, teda liečbe elektromagnetickým žiarením. 

Odporúčaný čas vystavenia sa Solux lampe je 5 až 10 minút a odporúčaná vzdialenosť je medzi 20 až 60 cm. Tieto spôsoby sa však môžu líšiť. Je viac ako vhodné si prečítať príbalový leták a poradiť sa aj so svojím lekárom. Solux lampy majú nastaviteľný sklon a pevný stojan, takže jej pôsobenie si viete nastaviť podľa vlastných požiadaviek. Dizajn infračervených lámp býva síce jednoduchý, no cieľom tohto prístroja je pozitívny účinok na zdravie. Ak rozmýšľate, z akého materiálu je infralampa vyrobená, napovieme vám. Je to keramické sklo, ktoré dokáže blokovať 100 % UV žiarenia. Dôraz sa kladie aj na bezpečnosť, a preto samozrejmosťou je funkcia proti nadmernému zahrievaniu. Digitálny časovač s automatickým vypnutím má už taktiež skoro každý model. 

Ako ste sa mohli presvedčiť, infračervená lampa je nápomocná pri mnohých zdravotných ťažkostiach. Dokáže pomôcť i v pohodlí domova.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články