Ako zariadiť malý byt - máme pre vás niekoľko tipov

Máte malý byt a chcete z neho vyťažiť maximum? Nie je to ľahká úloha a dá sa označiť za umenie. Najnáročnejšou časťou celého procesu je vymyslieť jednotný štýl a koncept pre celý byt. Okrem toho sú dnes trendom jedno- a dvojizbové byty, po ktorých je čoraz väčší dopyt. Dobrou správou však je, že zariadiť si útulný, priestranný a vzdušný domov je jednoduchšie, ako si myslíte. Máme pre vás niekoľko tipov. Pozrime sa na ne spoločne.

Pár vybaľujúci škatuľu

Čím menej priestoru máte, tým viac musíte premýšľať a plánovať.

OKAY Tip: Ako môžete elegantne ušetriť na energiách sa dozviete v našom článku tu.

Menej vecí - viac priestoru

Menšie domy pre jednotlivcov alebo páry sú trendom, ktorému sa museli dizajnéri prispôsobiť. V súčasnosti teda existuje nekonečné množstvo možností nábytku, ktoré sú ideálne pre malé domácnosti a plné trikov, ako vtipne a originálne ukryť vaše potreby. Zároveň sa snažte udržiavať vo veciach čo najväčší poriadok a nájsť miesto pre každý predmet.

Multifunkčný nábytok

V malom byte nemôžete mať veľa nábytku, preto si vyberte nábytok, ktorý ponúka úložný priestor alebo je kompaktný a stohovateľný, t. j. multifunkčný nábytok. Napríklad pohovky, na ktorých sa pohodlne spí a ktoré majú úložný priestor. Teraz máte o jeden kus nábytku menej. Rozkladacie pohovky na každodenné spanie sú jednoducho zázrak. A namiesto stoličiek si vyberte stoličky - nielenže vyzerajú štýlovo, ale sú aj praktické a ponúkajú úložný priestor. Dvojica slov multifunkčný nábytok jednoducho patrí k sebe.

Vzdušný a čistý apartmán

V menšom byte sa rozhodnite pre čisté a otvorené priestory - t. j. otvorené police, nábytok z ľahkých kovových konštrukcií, a ak ide o drevo, tak zo svetlého dreva. Kedykoľvek si ho môžete doplniť - či už farebnými krabicami, prútenými košíkmi alebo zaujímavými priehradkami. Môžete do nich dômyselne ukryť svoje poklady. Priestor môžete ešte viac odľahčiť nábytkom na nožičkách, napríklad konferenčnými stolíkmi, ktoré sa dajú využiť aj ako odkladací priestor alebo menší jedálenský stôl.

Zrkadlo, zrkadlo, zväčši môj priestor

Je všeobecne známe, že zrkadlá opticky zväčšujú a rozjasňujú priestor. Najobľúbenejšie zrkadlo je okrúhle a podlhovasté. Samozrejme, záleží aj na tom, kam ich umiestnite, aby bol požadovaný výsledok čo najjemnejší. Skvelým miestom pre zrkadlo sú dvere skrine, možno v spálni alebo na chodbe. Umiestnite preto zrkadlo na každé dvere v spálni a miestnosť bude okamžite pôsobiť priestrannejšie a svetlejšie. V kúpeľni bude najlepšie vyzerať okrúhle zrkadlo.

Šatník z Osla

Táto šatníková skriňa ponúka praktický úložný priestor a veľké zrkadlo, ktoré opticky zväčší a presvetlí miestnosť.

Farebnú schému ponechajte skôr striedmu, zvoľte neutrálne farby

Ako si zariadiť byt farebne? Nepreháňajte to s materiálmi a farbami, dôležitá je v tomto prípade jasná vízia a rovnaký koncept. To však neznamená, že sa nemôžete vyblázniť v pestrých farbách, práve naopak. Dodávajú interiéru sviežosť a zároveň opticky rozdeľujú priestor. Pre nábytok zvoľte neutrálne farby - svetlú, béžovú alebo bielu.

Prezrite si ďalšiu ponuku elektra


Článok pre Vás pripravil Jana Houbová

Napíšte mi

Nepodporovaný prehliadač

Ľutujeme, používate internetový prehliadač, v ktorom vám Okay nebude fungovať.

Skontrolujte prosím, či používate aktuálnu verziu niektorého z podporovaných prehľadávačov nižšie, alebo či máte v prehľadaní povolenú podporu JavaScriptu.

Podporované prehliadače sú:

Ospravedlňujeme sa, že naša aplikácia nefunguje na starších prehliadačoch.