Ako zariadiť obývačku?

Premýšľate ako zariadiť obývaciu izbu a neviete presne, ako na to? Prvou úlohou je vopred si rozvrhnúť nábytok, ktorý v obývačke chcete mať. Bližšie sa pozrieme na obývačkovú stenu – niečo čo je dominantou takmer každej obývačky. Práve preto si treba starostlivo zvážiť, aký typ obývacej steny si vyberiete. Jednou z najčastejších možností obývacích stien býva skriňa. Túto skriňu si môžete dať vyrobiť na mieru a tak je len na vás, akú zvolíte. Na čo si teda pri výbere dávať pozor?

Veľkosť

Vopred si veľmi dobre premerajte, aké rozmery má vaša obývačka. Ideálnou voľbou je obývačku si rozvrhnúť a podľa toho zvoliť miesto, kde bude obývacia stena stáť. Čo býva jej súčasťou? Ide o hlavné časti ako televízny stolík spolu s televízorom, poličky a tiež komodu ako odkladací priestor. Priestor pre televízor je vhodné dobre si rozmyslieť a rátať aj s možnosťou, že televízor budete do budúcna meniť. Celá obývacia stena, teda TV stena, môže byť rozložená buď po celej stene obývačky, alebo naopak len po určitej časti. Vybrať si môžete buď otvorené časti v tejto stene, ako poličky, vitríny, regály a podobne, alebo priestory, kde návšteva vidieť nebude, a to komodu alebo zásuvky. Do nich môžete dať veci, ktoré by nemali byť na očiach. Najlepšou voľbou je tieto dve možnosti kombinovať a zvoliť niekoľko poličiek, ale aj miesto, kde budete mať veci ukryté. Pokiaľ máte v obývacej izbe dostatočne veľký priestor, môžete tiež zakomponovať knižnicu. Obývačka tak bude vyzerať zaujímavejšie a vy budete mať obľúbené knižky hneď po ruke.

TV stena

Dizajn

Druhou, veľmi dôležitou časťou pri výbere obývačkovej steny, je zvoliť správny dizajn. Či už vás zaujíma retro obývačka alebo moderná obývačka, na trhu je dnes naozaj veľa možností. V prvom rade je potrebné brať ohľad na farbu steny, ktorú ste si pre obývačku zvolili. Pokiaľ máte biele steny, dalo by sa povedať, že môžete experimentovať. Nábytok tak môžete zvoliť aj v kombinácii s farebným prevedením. Moderným spôsobom je zvoliť tri steny biele a štvrtú, práve tú, na ktorej bude obývačková stena, odlišnej farby. Pokiaľ je táto štvrtá stena tmavá, je vhodné zvoliť bledšie, neutrálnejšie farby nábytku. Pokiaľ je to naopak a štvrtá stena je len mierne odlišná od ostatných, môžete zvoliť tmavší nábytok. Jedným zo spôsobov, ako spraviť obývačku zaujímavou, je zvoliť na TV stenu tapetu. Tá dodá celej miestnosti eleganciu a štýl. Navyše si môžete zvoliť z veľmi veľkého množstva vzorov a farieb tapiet. Pokiaľ sa ale rozhodnete zvoliť tapetu, s obývačkovou stenou už príliš neexperimentujte. V takom prípade je lepšie voliť hladké, čisté línie, ktoré s tapetou nebudú pôsobiť rušivo. Takéto steny môžete ešte doplniť LED posvietením, ktoré je v súčasnosti veľmi moderné.

provensálska obývačka

Ako zariadiť obývaciu izbu?

Ak teda zariaďujete obývačku, dbajte na správny výber obývacej steny, ktorá je hlavnou dominantou celej obývačky. Je niekoľko spôsobov ako tento druh nábytku vybrať, ako bolo spomenuté, najdôležitejšie je vopred si obývačku rozvrhnúť. Tak isto dôležitým parametrom je dizajn, ktorý môže spraviť z obývačkovej steny vkusné miesto na oddych, ale môže pôsobiť aj rušivo, na čo si treba dávať pozor.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články