Zariaďujeme kuchyňu v podkroví. Ako na to?

Kuchyňa v podkroví je pre niektorých ľudí doslova vysnívanou časťou obydlia. Treba uznať, že takéto umiestnenie je pomerne netradičné a dá sa s ním dizajnérsky pekne vyhrať. Prináša to aj isté obmedzenia, ktoré je však pri šikovnom plánovaní možné väčšinou eliminovať. Podkrovná kuchyňa má totiž oproti klasickým kuchyniam jeden "malý" rozdiel – skosený strop. Na prvý pohľad to môže vzbudzovať obavy, ako ju vhodne zariadiť, no aj z tejto nevýhody sa dá vyčarovať štýlová miestnosť, ktorú vám budú všetci závidieť.

Interiérová výzva – kuchynská linka do podkrovia

Ak je kuchyňa v podkroví zakreslená už v pláne projektu, viete si rozumne vyriešiť, a teda poradiť sa s architektom ohľadom stavebných záležitostí s prívodom vody, odpadu či výšky nadmurovky a podobne. Podkrovná plocha má obrovský potenciál a bola by škoda to nevyužiť. Kuchyňa v takýchto podmienkach vie krásne vyniknúť, ale priestor treba primerane navrhnúť a rozčleniť. Aby bol interiér kuchyne do podkrovia funkčný, je potrebné dodržiavať niekoľko pravidiel.

Nebojte sa experimentovať

  • Nábytok na mieru v rámci kuchyne do podkrovia je skutočne žiadúci. Je to neodmysliteľný fakt, no o to viac môžete uplatniť svoju fantáziu.
  • Ak chcete mať kuchynskú linku umiestnenú na šikmej stene, nie je možné tam mať horné skrinky. Viete si však rozšíriť tie spodné alebo ich nahradiť policami.
  • Iným ideálnym riešením je i rozšírenie pracovnej dosky. Oproti štandardným 60 cm požiadajte o pár centimetrov naviac. Takýmto spôsobom získate aj miesto na odkladanie kuchynských spotrebičov. Zapamätajte si. Čím je menší sklon strechy, tým je hlbšia pracovná doska. Zošikmenie s výškou nadmurovky pod 110 cm nie je vhodné pre situovanie linky, udreli by ste si hlavu.
  • Ak máte kuchynskú plochu dostatočne veľkú, dá sa problém odkladacej plochy vyriešiť aj obľúbeným kuchynským ostrovčekom.

Kuchyňa v podkroví

Predĺžená kuchynská pracovná doska či kuchynský ostrovček vám ponúknu dodatočnú odkladaciu plochu

Podkrovné kuchyne plné svetla

Čo sa týka osvetlenia, dobré osvetlenie v kuchyni je kľúčové. Podkrovie nemusí počiatočne umožňovať dostatočné svetlo zvonku. Preto je vhodné využiť precízne umiestnenie strešného okna, ktorým zaistíte aj vetrateľnosť. Ponuka je široká, preto ak máte možnosť, nebojte sa zapracovať aj viacero okien s rôznou veľkosťou. Z okna, resp. okien by ste mali vidieť nielen na oblohu, ale aj okolie a získať tak aj pekný výhľad. Spodný parapet okenice by sa mal nachádzať zhruba vo výške 1 metra. Poprípade dostatočné svetlo môžete získať zo strategického umiestnenia svetlovodualebo iných bodových a obdobných svetiel. Myslite na to, že kuchynská linka do podkrovia by mala byť orientovaná na stranu bez prítomnosti slnka.

Kuchynská linka v podkroví

Osvetlenie v kuchyni je kľúčové. To platí aj pre kuchyňu v podkroví

Dodať jedinečný vzhľad a nezameniteľné čaro podkrovnej kuchyni je naozaj jednoduché. Vyčarovať atypickú, no zároveň útulnú kuchyňu môžete aj vy. Každú kuchynskú linku do podkrovia riešte komplexne, nezabúdajte na detaily. Príliš veľa nábytku a dekoratívnych predmetov by mohlo pôsobiť preplnene a stiesnene. Zlatá stredná cesta je tou správnou voľbou i v prípade kuchynskej linky v podkroví.

Moja predajňa

${favoriteStore.title}

${favoriteStore.address}

${favoriteStore.psc} ${favoriteStore.city}

Telefón: ${favoriteStore.phone}

E-mail: ${favoriteStore.email}

obľúbená predajňa (zmeniť)

tovar na predajni zobraziť na mape

Nepodporovaný prehliadač

Ľutujeme, používate internetový prehliadač, v ktorom vám Okay nebude fungovať.

Skontrolujte prosím, či používate aktuálnu verziu niektorého z podporovaných prehľadávačov nižšie, alebo či máte v prehľadaní povolenú podporu JavaScriptu.

Podporované prehliadače sú:

Ospravedlňujeme sa, že naša aplikácia nefunguje na starších prehliadačoch.