Uľahčite si prípravu jedál viacúrovňovým pečením

3D pečenie

Tento druh pečenia je novodobým trendom. Pri tomto type sa aktivujú všetky výhrevné telesá, ktorými elektrická rúra disponuje. Ide o rovnomerné rozloženie tepla, ktoré umožňuje lepšie prepečenie jedál. Najnovšie modely rúr na pečenie už majú zabudovanú túto funkciu 3D horúceho vzduchu. Pokiaľ si potrpíte na perfektné výsledky pečenia, 3D forma je pre vás. Keďže pri takomto pečení elektrická rúra distribuuje teplo rovnomerne a až na troch úrovniach, pokiaľ potrebujete upiecť rôzne jedlá naraz, nestane sa, že sa ich chute pomiešajú. Je to ideálne riešenie, ak chcete pripraviť niekoľko samostatných jedál, ktoré potrebujete upiecť v relatívne krátkom čase. 3D pečenie je vlastne vynovený variant viacúrovňového pečenia pomocou ventilátora.

Elektrická rúra s 3D pečeniem
Elektrická rúra s 3D pečením Beko

Pečenie vo viacerých úrovniach

Viacúrovňové pečenie, ako už z názvu vyplýva, je také, pri ktorom sa rôzne jedlá pečú vo viacerých úrovniach. Pokrmy sa teda môžu pripravovať na viacerých plechoch súčasne. Pokiaľ nechcete, aby sa vône prenášali z jedného jedla na druhé, použite viacúrovňové pečenie alebo už spomínané 3D pečenie. Tiež pri tomto type pečenia môžete na rôznych plechoch pripravovať napríklad mäso, prílohu a zeleninu. Ak však na viacerých úrovniach pečiete napríklad koláče, čas pečenia sa môže predĺžiť o približne 10 minút. Viacúrovňové pečenie je ideálne práve, pokiaľ pečiete pre viac ľudí a chcete ušetriť čas.

Multifunkčná rúra

Pečenie v teplovzdušnej rúre

Teplovzdušné pečenie, teda také, ktoré distribuuje teplo rovnako v celej rúre. Teplovzdušné rúry majú niekoľko funkcií, medzi ktoré patria aj spomínané viacúrovňové pečenie či 3D pečenie. Ako bolo spomínané, toto pečenie je vhodné zvoliť napríklad keď chcete naraz upiecť mäso, prílohu a zeleninu. Vhodné je teplovzdušné pečenie skombinovať s funkciou pary. Teplovzdušné pečenie môže väčšinou rúra vykonávať na maximálne 3 úrovniach súčasne. Pri tomto druhu pečenia je jedlo pripravené za kratší čas, rovnomerne a tak isto je aj viac šťavnaté. Teplovzdušná rúra sa dá navyše využiť aj na sušenie ovocia, zeleniny, zaváranie, rozmrazovanie alebo kysnutie cesta. Teplovzdušná rúra teda takmer vždy ponúka viacúrovňové pečenie, novším modelom nechýba ani funkcia 3D pečenia.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články