Technológia Ambilight - doprajte si doma zážitok ako z kina

Jedinečný patent – Ambilight TV

Technológia Ambilight je dostupná exkluzívne na vybraných televízoroch spoločnosti Philips. Slovo Ambilight je odvodené od anglického ambient lighting, čo vo voľnom preklade znamená okolité svietenie. V praktickom ponímaní to nie je ďaleko od pravdy. Technológia Ambilight totiž sprostredkúva premietanie okolo televíznej obrazovky pomocou LED diód, ktoré sú umiestnené po jej stranách a tie vytvárajú svetelné efekty. Diódy sú buď na dvoch, troch alebo všetkých štyroch stranách. Svetelné efekty sú farebne zjednotené s aktuálnym dianím na obrazovke. Okrem klasického režimu, môžete prepínať aj do herného, či hudobného režimu. Majú odlišný spôsob, ako vyžarujú svetlo. V hernom režime si viete aktivovať funkciu, kde sa zvýraznia farby pri hraní hier. Hudobný režim mení jednotlivé tóny farieb podľa štýlu a dynamiky hudby. Philips Ambilight stiera hranicu medzi realitou a dianím v televízore.

TV Philips
Televízor Philips s technológiou Ambilight

Prostredníctvom Philips Ambilight:

  • je divák doslova vtiahnutý do deja, ktorý sa premieta na obrazovke;
  • opticky pôsobí obrazovka väčšia;
  • máte unikátny umelecký zážitok zo sledovania;
  • oči sú menej namáhané.

Ambilight Philips

Kino uprostred obývačky

Ambilight TV prináša so sebou nové rozmery. Pri sledovaní Philips Ambilight sa budete cítiť ako v kine. Svetelné efekty hrajú všetkými farbami, akoby tancovali okolo vás. Náročný zákazník si vie takéto svetelné vyžitie ešte viac umocniť vďaka miniprojektoru Philips AmbiLux. Ten premieta ešte realistickejšie projekcie na stenu.

Ak radi pozeráte televíziu večer alebo v tmavej miestnosti, kontrast, ktorý vzniká medzi žiarivou obrazovkou a okolitým prostredím, je nežiaduci pre zrak. LED diódy v Ambilight TV takýto kontrast znižujú práve tým, že osvetľujú stenu okolo televízora. Stieranie hranice medzi obrazovkou a stenou je nielen pre fantastický zážitok, ale aj menej unavené oči.

Ambilight

Rozdiel, ktorý si všimnete

Televízor s Ambient lighting technológiou je veľmi obľúbený nielen u jeho majiteľov, ktorí naň nedajú dopustiť, ale aj u ich priateľov. Tzv. dvojstranný Ambilight znamená, že diódy sú umiestnené na ľavej a pravej strane. Ide o základnú verziu, ktorá je na televízoroch Philips série 6000. Takáto TV plne postačí do menšej miestnosti. V trojstrannej verzii pribúda dióda na hornom okraji obrazovky – na modeloch Philips 6000 až 9000. Štvorstranný Ambilight je vyrábaný pre televízory na stenách, nakoľko diódy sú aj zo spodnej časti obrazovky. Takto budete ešte viac pohltený dejom. Vyberajte zo série TV Philips 8000.

Technológia Ambilight je dostupná na kvalitných LED Philips televízoroch, ktorým nechýba ani kvalitné rozlíšenie a prvotriedna zvuková stopa. Ambilight TV môže dokonca slúžiť aj ako osvetlenie v miestnosti, ak si zvolíte režim, kde sa budú farby neustále premieňať. Doprajte sebe a svojim priateľom excelentný zážitok zo sledovania TV vďaka Philips Ambilight.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články