Rohová sedacia súprava do malej aj veľkej miestnosti

Pred tým, ako sa zamilujete do svojej vysnívanej sedacej súpravy, si zmerajte rozmery izby. Nie je nič horšie, ako si domov kúpiť nábytok, ktorý bude príliš veľký alebo malý. Vo všeobecnosti platí, že by vám sedacia súprava nemala zabrať celú izbu. Cítili by ste sa v nej potom stiesnene a rozhodne nie pohodlne. Tiež nezabudnite, že by medzi sedačkou a stenou alebo ďalším kusom nábytku malo byť najmenej 60-80 cm voľného priestoru, aby sa okolo nej dalo pohodlne prechádzať. Nezabudnite, že určitú časť priestoru zaberie tiež konferenčný stolík.

Pravý alebo ľavý roh?

Veľmi dôležitá je orientácia rohu. Na trhu totiž môžete naraziť na pravé aj ľavé rohové vyhotovenie. Preto si dobre zmerajte, na ktorej strane má byť sedačka dlhšia. V našom e-shope Okay.sk nájdete aj rohové sedačky s univerzálnym rohom, čo znamená, že roh môže byť ako pravý, tak aj ľavý. Malé rohové sedacie súpravy môžete doplniť kreslom alebo čalúnenou taburetkou, ktorá môže plniť aj funkciu odkladacieho miesta.

Rohová sedačka

Poťahy rohových sedacích súprav

Akonáhle si urobíte jasno vo veľkosti a umiestnení rohu, zamerajte sa na výber čalúnenia. Vyberať môžete z čalúnenia látkou alebo ekokože, či z kombinácie oboch materiálov. Na výber je tiež celá paleta farieb. Ak chcete, aby sedačka udávala farebný tón celej miestnosti, zvoľte niektorú zo sýtych farieb. Univerzálne odtiene šedej, čiernej, bielej a hnedej naplnia obývčaku elegantnosťou a budú sa tešiť veľkej obľube celý rad rokov.

Luxusný vzhľad rohovej sedacej súpravy prepožičia čalúnenie kožou, lacnejším variantom je ekokoža. Kožené sedačky alebo sedačky čalúnené ekokožou sa ľahko udržiavajú, ale je potrebné dodržiavať presné postupy. Každá z týchto látok vyžaduje iné čistiace prostriedky.

Čalúnenie látkou ponúka viac možností farebného vyhotovenia. Látkové čalúnenie je navyše veľmi príjemné na dotyk, takže sa vám na pohovke bude dobre relaxovať. Moderné rohové sedacie súpravy sú väčšinou vyrobené z látky, aj z ekokože.

Výhody rohových sedačiek

Rohové sedačky ponúkajú celý rad praktických funkcií.

  • Rohové sedacie súpravy je možné dostať s rozkladacou funkciou, takže z nich jednoduchým pohybom urobíte lôžko na občasné prespanie. Kvalitné sedacie súpravy bývajú vybavené pružinovým matracom pre komfortný spánok.
  • Častá je kombinácia rozkladacej funkcie a úložného priestoru, tým je rohová rozkladacia sedačka skutočne multifunkčným kusom nábytku. Objem úložného priestoru je dostatočne veľký, aby sa do neho zmestili lôžkoviny, deky a ďalšie veci, ktoré potrebujete mať na dosah.
  • Zážitok z relaxácie umocňujú individuálne nastaviteľné podhlavníky a podrúčky.
  • Najlepšie sedacie súpravy disponujú relaxačným rohom, ktorý umožňuje nastavenie hĺbky sedadla aj sklonu operadla.

Výber rohových sedacích súprav v našom e-shope je skutočne bohatý. Stačí sa len rozhodnúť pre to správne rohové vyhotovenie a veľkosť. Počas špeciálnych akcií môžete sedacie súpravy kúpiť skutočne lacno. Na výber je celá plejáda farebného prevedenia aj typov čalúnenia. Vybrané sedacie súpravy si môžete naživo vyskúšať na niektorej z našich kamenných predajní. K dispozícii vám bude tím našich profesionálov.

Rohová sedačka rozkladacia

Líbí se vám tento článek?

Podobné články