Rohová sedacia súprava do malej aj veľkej miestnosti

Rohová sedačka rozkládací Bono pravý rohVeľkosť a umiestnenie rohu

Pred tým, ako sa zamilujete do svojej vysnívanej sedacej súpravy, si zmerajte rozmery izby. Nie je nič horšie, ako si domov kúpiť nábytok, ktorý bude príliš veľký alebo malý. Vo všeobecnosti platí, že by vám sedacia súprava nemala zabrať celú izbu. Cítili by ste sa v nej potom stiesnene a rozhodne nie pohodlne. Tiež nezabudnite, že by medzi sedačkou a stenou alebo ďalším kusom nábytku malo byť najmenej 60-80 cm voľného priestoru, aby sa okolo nej dalo pohodlne prechádzať. Nezabudnite, že určitú časť priestoru zaberie tiež konferenčný stolík.

Veľmi dôležitá je voľba rohového prevedenia. Na trhu totiž môžete naraziť na pravé aj ľavé rohové prevedenie. Preto si dobre zmerajte, na ktorej strane má byť sedačka dlhšia. Na našom e-shope Okay.sk nájdete aj rohové sedačky s univerzálnym rohom, čo znamená, že roh môže byť ako pravý, tak aj ľavý. Malé rohové sedacie súpravy môžete doplniť kreslom alebo čalúneným taburetom, ktorý môže plniť aj funkciu odkladacieho miesta.

Poťahy rohových sedacích súprav

Akonáhle si urobíte jasno vo veľkosti a umiestnení rohu, zamerajte sa na výber čalúnenia. Vyberať môžete z čalúnenia látkou alebo ekokože, či z kombinácie oboch materiálov. Na výber je tiež celá paleta farieb. Ak chcete, aby sedačka udávala farebný tón celej miestnosti, zvoľte niektorú zo sýtych farieb. Univerzálne odtiene šedej, čiernej, bielej a hnedej naplnia obývčaku elegantnosťou a budú sa tešiť veľkej obľube celý rad rokov.

Luxusný vzhľad rohovej sedacej súpravy prepožičia čalúnenie kožou, lacnejším variantom je ekokoža. Kožené sedačky alebo sedačky čalúnené ekokožou sa ľahko udržiavajú, ale je potrebné dodržiavať presné postupy. Každá z týchto látok vyžaduje iné čistiace prostriedky.

Čalúnenie látkou ponúka viac možností farebného prevedenia. Látkové čalúnenie je navyše veľmi príjemné na dotyk, takže sa vám na pohovke bude dobre relaxovať. Moderné rohové sedacie súpravy sú väčšinou v prevedení látky, tak aj ekokože.

Výhody rohových sedačiek

Rohové sedačky ponúkajú celý rad praktických funkcií. Prečo je dobré ich mať doma?Rohová sedačka rozkládací Belfast II levý roh

  • Rohové sedacie súpravy je možné dostať s rozkladacou funkciou, takže z nich jednoduchým pohybom urobíte lôžko na občasné prespanie. Kvalitné sedacie súpravy bývajú vybavené pružinovým matracom pre komfortný spánok.
  • Častá je kombinácia rozkladacej funkcie a úložného priestoru, tým je rohová sedacia súprava skutočne multifunkčným kusom nábytku. Objem úložného priestoru je dostatočne veľký, aby pojal lôžkoviny, deky a ďalšie veci, ktoré potrebujete mať na dosah.
  • Zážitok z relaxácie umocňujú individuálne nastaviteľné podhlavníky a podrúčky.
  • Najlepšie sedacie súpravy disponujú relaxačným rohom, ktorý umožňuje nastavenie hĺbky sedadla aj sklonu operadla.

Výber rohových sedacích súprav na našom e-shope je skutočne bohatý. Stačí sa len rozhodnúť pre to správne rohové prevedenie a veľkosť. Počas špeciálnych akcií môžete sedacie súpravy zaobstarať skutočne lacno. Na výber je celá plejáda farebného prevedenia aj typov čalúnenia. Vybrané sedacie súpravy si môžete naživo vyskúšať na niektorej z našich kamenných predajní, ktoré sú označené logom OKAY elektro&sofa. K dispozícii vám bude tím našich profesionálov.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články