Prečo si kúpiť parnú práčku?

Vývoj nových technológií ide neustále dopredu a uľahčuje nám mnohé domáce práce. Jednou z nových možností je pranie v parnej práčke. Pranie bielizne vo vode je síce účinné, ale pranie v pare je ešte efektívnejšie. Prečo teda nové vymoženosti nevyužiť?

Ako funguje parná práčka

Parná práčka pracuje na princípe premeny vody štandardnej teploty na paru. Para je pri praní prínosná najmä v tom, že uvoľňuje textilné vlákna a dovoľuje praciemu prostriedku omnoho lepšie preniknúť do hĺbky tkaniny a odstrániť i veľmi odolné škvrny. Výsledkom je perfektne čistá bielizeň bez zvyškov nerozpusteného pracieho prášku. S parnou práčkou zároveň ušetríte peniaze. Voda sa totiž ohrieva v ohrievači, kde sa vytvára para, a preto je menej spotrebovanej elektrickej energie i vody. Para je v priebehu prania vháňaná do bubna práčky, čo celý prací proces veľmi zefektívňuje. I pri praní tak možno využívať systém parného čistenia, ktoré excelentne odstraňuje škvrny a pôsobí antibakteriálne. To všetko už pri nízkych teplotách okolo 40 °C.

Čo všetko vie

Jednou z hlavných predností parnej pomocníčky je šetrnosť pracieho cyklu. Pokiaľ pri praní využívate paru, nemusíte sa báť odstraňovať škvrny z jemnej čipky alebo hodvábnej bielizne. Ďalšou veľkou výhodou prania v pare je znížená krčivosť bielizne, čo šetrí váš čas a nervy pri následnom žehlení. To je omnoho jednoduchšie a mnohokrát už nie je vôbec potrebné. Parné práčky bývajú často opatrené funkciou duálneho sprchovania. Jedná sa o šetrný systém, ktorý rozptyľuje vodu, ktorú čerpá zo spodnej časti bubna, i paru z parného generátora. Táto technika prania zaisťuje stabilnú a optimálnu teplotu pri praní.

Bielizeň v pare nie len veľmi účinne vyperiete, ale môžete ju s jej pomocou v prípade potreby len príjemne osviežiť. V priebehu dvoch desiatok minút tak svoje oblečenie zbavíte kuchynských pachov alebo zápachu po dyme. Toto riešenie je ideálne i pre oblečenie, ktoré už je raz nosené, ale ešte nie je potrebné kompletne vyprať.

Snáď jedinou nevýhodou môže byť mierne vyššia cena parnej práčky. Uvedomte si ale, že s parnou práčkou získavate tú najpokročilejšiu technológiu v starostlivosti o bielizeň. Parnú práčku oceníte najmä pokiaľ máte doma malé deti alebo alergikov, chcete voňavé oblečenie i po jednom nosení, nemáte radi zdĺhavé žehlenie a chcete šetriť čas a energiu.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

AEG AbsoluteCare T8DBE48SC

649,00 

bez DPH 540,81 

AEG ProSteam L7FBE68SC

569,00 

bez DPH 474,15 

Beko DH 8534 CSRX

599,00 

bez DPH 499,15 

LG F84J6EY2W

499,00 

bez DPH 415,82 

Nákupný košík

0 ks / 0,00