35 247 elektra ihneď k odoslaniu

742 zákazníkov práve nakupuje

Filtrovať

Ceny

Od:
Do:

Výrobcovia

Viac

Typ

Príkon

Kapacita

Príznaky tovaru

Expedícia

Zákazníci práve nakúpili

Parné čističe

Parné čističe sú výborným pomocníkom v domácnosti, v ktorej chcete udržať hygienický poriadok.  Zbavia domácnosť mikroorganizmov, alergénov, mastnoty a poradia si aj s odolnými nečistotami. To je jedným z hlavných dôvodov, prečo ich nájdete v domácnostiach kde bývajú ľudia, ktorých trápi alergia či astma.

Základom čistenia parných čističov je para. Para vzniká z vody, ktorá sa ohreje na vysokú teplotu (pri parných čističoch je teplota až 150 °C). Pri tejto teplote sa zničia všetky vírusy, baktérie, roztoče a mikroorganizmy. Pri tomto spôsobe čistenia nemusíte používať žiadne chemikálie, postačí vám obyčajná voda. Zároveň je tento spôsob čistenia šetrný k životnému prostrediu a nijako ho neznečisťuje.

Typy parných čističov

Skôr než sa rozhodnete pre kúpu tohto spotrebiča mali by ste zvážiť, čo od neho očakávate.

Ak máte v domácnosti hlavne koberce je lepšie si zaobstarať viacúčelový vysávač s mopom (2v1 alebo 3v1), pomocou ktorého vysajete nečistoty na kobercoch a odstránite aj špinu z podláh.

Ak vo vašom byte prevládajú pevné podlahy, vyberte si parný čistič. Ostatné funkcie viacúčelového vysávača by ste nevyužili a len by ste za ne zbytočne doplácali.

Ručné parné čističe

Sú vhodné na čistenie malých plôch, čalúnenia nábytku, kuchynskej linky, vodovodných batérií. Ľahko sa s nimi manipuluje, ale veľký výkon od nich neočakávajte. S odolnejšími nečistotami si neporadia.

Medzi ručné parné čističe patria aj čističe na okná. Umyjete nimi okná, sprchové kúty a obklad. Špinavú vodu z okien odsávajú do zabudovanej zbernej nádoby.

Mopy

Sú vhodné na čistenie tvrdých podláh. S kobercom si však neporadia. V rukoväti parného mopu je zabudovaná nádoba na vodu a parný generátor. Naspodku je parná hlavica, na ktorú sa navliekajú vymeniteľné návleky (môžu sa prať).

Parné vysávače

Vzhľadom pripomínajú klasický podlahový vysávač. Parné vysávače sú najvýkonnejšími typmi parných čističov, zároveň k tomu ale zodpovedá aj ich cena (je vyššia než pri ostatných parných čističoch). Okrem umytia podlahy aj vysajú nečistoty, takže ich môžete použiť aj na koberce (v závislosti od typu vysávača).

Viacúčelové vysávače

Viacúčelový vysávač môžete použiť na vysávanie kobercov alebo umývanie podlahy. Niektoré druhy týchto spotrebičov podlahu aj vysušia.

Výhody čistenia parou

Nepotrebujete žiadne chemikálie. Čistenie prebieha pomocou pary, na vznik ktorej potrebujete len trochu vody.

Žiadna námaha – tieto prístroje hygienicky vyčistia aj odolné nečistoty. Nemusíte strácať čas namáhavým drhnutím zaschnutej špiny.

Ušetríte financie – nemusíte kupovať finančne nákladné chemické prípravky.

Vodný kameň – para vzniká z demineralizovanej vody, nemusíte sa obávať žiadnych stôp po vodnom kameni.

Príkon

Pri výbere parných čističov sa zamerajte na ich príkon. Čím je vyšší, tým rýchlejšie sa vytvorí para. Pre bežnú domácnosť úplne postačí čistič s príkonom od 1000 W do 2000 W. Nezabúdajte ale, že čím je vyšší príkon, tým je aj vyššia spotreba elektrickej energie.

Tlak pary

Tlak pary je dôležitý faktor, na ktorý by ste mali brať ohľad. Najlepšie je ak tlak pary je 3 a viac barov. Tie najvýkonnejšie čističe majú tlak pary okolo 10 barov – sú vhodné na čistenie veľkých plôch a využijú ich hlavne profesionálne upratovacie spoločnosti.

Regulácia pary

Nie všetky materiály dobre znášajú čistenie horúcou parou. Ak má váš vyhliadnutý čistič možnosť regulácie pary, je to veľké plus.

S parným čističom môžete udržať vo svojej domácnosti čistotu rýchlo a bezpečne. Nepotrebujete žiadne chemické prípravky a upratané máte za pár minút. Vybrať si môžete zo širokej ponuky značiek parných mopov ako napríklad Dirt Devil, Rowenta, Concept alebo z ručných čističov Electrolux či Clatronic.

1. Vysávač a mop Concept VP4200 Perfect Clean, 3v1 Vysávač a mop Concept VP4200 Perfect Clean, 3v1
SKLADOM
SKLADOM 139,00 € bez DPH 115,83 
2. Parný mop Rowenta Steam Power RY6555WH Parný mop Rowenta Steam Power RY6555WH
SKLADOM
SKLADOM 94,00 € bez DPH 78,33 
3. Thomas Vaporo Buggy Thomas Vaporo Buggy
SKLADOM
SKLADOM 148,35 € bez DPH 123,62 
4. Parný mop Rowenta Clean & Steam RY7557WH Parný mop Rowenta Clean & Steam RY7557WH
Neznáma dostupnosť
Neznáma dostupnosť 198,90 € bez DPH 165,74 

Ďalšia najpredávanejšie

Filtrovať

Zobrazujem 1-12 produktov z 12 celkom

odporúčané od najlacnejších od najdrahších najpredávanejšienajlepšie hodnotené

Zobrazujem 1-12 produktov z 12 celkom

Uvítame vaše pripomienky k obsahu stránky