79 638 elektra ihneď k odoslaniu

246 zákazníkov práve nakupuje

Filtrovať

Filter výrobkov

Ceny

Od:
Do:

Výrobcovia 0

Viac

Typ 0

Príkon 0

Kapacita 0

Príznaky tovaru 0

Expedícia 0

Zákazníci práve nakúpili

Parné čističe

Parné čističe sú výborným pomocníkom v domácnosti, v ktorej chcete udržať hygienický poriadok.  Zbavia domácnosť mikroorganizmov, alergénov, mastnoty a poradia si aj s odolnými nečistotami. To je jedným z hlavných dôvodov, prečo ich nájdete v domácnostiach kde bývajú ľudia, ktorých trápi alergia či astma.

Základom čistenia parných čističov je para. Para vzniká z vody, ktorá sa ohreje na vysokú teplotu (pri parných čističoch je teplota až 150 °C). Pri tejto teplote sa zničia všetky vírusy, baktérie, roztoče a mikroorganizmy. Pri tomto spôsobe čistenia nemusíte používať žiadne chemikálie, postačí vám obyčajná voda. Zároveň je tento spôsob čistenia šetrný k životnému prostrediu a nijako ho neznečisťuje.

Typy parných čističov

Skôr než sa rozhodnete pre kúpu tohto spotrebiča mali by ste zvážiť, čo od neho očakávate.

Ak máte v domácnosti hlavne koberce je lepšie si zaobstarať viacúčelový vysávač s mopom (2v1 alebo 3v1), pomocou ktorého vysajete nečistoty na kobercoch a odstránite aj špinu z podláh.

Ak vo vašom byte prevládajú pevné podlahy, vyberte si parný čistič. Ostatné funkcie viacúčelového vysávača by ste nevyužili a len by ste za ne zbytočne doplácali.

Ručné parné čističe

Sú vhodné na čistenie malých plôch, čalúnenia nábytku, kuchynskej linky, vodovodných batérií. Ľahko sa s nimi manipuluje, ale veľký výkon od nich neočakávajte. S odolnejšími nečistotami si neporadia.

Medzi ručné parné čističe patria aj čističe na okná. Umyjete nimi okná, sprchové kúty a obklad. Špinavú vodu z okien odsávajú do zabudovanej zbernej nádoby.

Mopy

Sú vhodné na čistenie tvrdých podláh. S kobercom si však neporadia. V rukoväti parného mopu je zabudovaná nádoba na vodu a parný generátor. Naspodku je parná hlavica, na ktorú sa navliekajú vymeniteľné návleky (môžu sa prať).

Parné vysávače

Vzhľadom pripomínajú klasický podlahový vysávač. Parné vysávače sú najvýkonnejšími typmi parných čističov, zároveň k tomu ale zodpovedá aj ich cena (je vyššia než pri ostatných parných čističoch). Okrem umytia podlahy aj vysajú nečistoty, takže ich môžete použiť aj na koberce (v závislosti od typu vysávača).

Viacúčelové vysávače

Viacúčelový vysávač môžete použiť na vysávanie kobercov alebo umývanie podlahy. Niektoré druhy týchto spotrebičov podlahu aj vysušia.

Výhody čistenia parou

Nepotrebujete žiadne chemikálie. Čistenie prebieha pomocou pary, na vznik ktorej potrebujete len trochu vody.

Žiadna námaha – tieto prístroje hygienicky vyčistia aj odolné nečistoty. Nemusíte strácať čas namáhavým drhnutím zaschnutej špiny.

Ušetríte financie – nemusíte kupovať finančne nákladné chemické prípravky.

Vodný kameň – para vzniká z demineralizovanej vody, nemusíte sa obávať žiadnych stôp po vodnom kameni.

Príkon

Pri výbere parných čističov sa zamerajte na ich príkon. Čím je vyšší, tým rýchlejšie sa vytvorí para. Pre bežnú domácnosť úplne postačí čistič s príkonom od 1000 W do 2000 W. Nezabúdajte ale, že čím je vyšší príkon, tým je aj vyššia spotreba elektrickej energie.

Tlak pary

Tlak pary je dôležitý faktor, na ktorý by ste mali brať ohľad. Najlepšie je ak tlak pary je 3 a viac barov. Tie najvýkonnejšie čističe majú tlak pary okolo 10 barov – sú vhodné na čistenie veľkých plôch a využijú ich hlavne profesionálne upratovacie spoločnosti.

Regulácia pary

Nie všetky materiály dobre znášajú čistenie horúcou parou. Ak má váš vyhliadnutý čistič možnosť regulácie pary, je to veľké plus.

S parným čističom môžete udržať vo svojej domácnosti čistotu rýchlo a bezpečne. Nepotrebujete žiadne chemické prípravky a upratané máte za pár minút. Vybrať si môžete zo širokej ponuky značiek parných mopov ako napríklad Dirt Devil, Rowenta, Concept alebo z ručných čističov Electrolux či Clatronic.

1. Parný mop Rowenta Steam Power RY6555WH Parný mop Rowenta Steam Power RY6555WH
SKLADOM
SKLADOM 109,00 € bez DPH 90,83 
2. Parný mop Rowenta Clean & Steam RY7577WH Parný mop Rowenta Clean & Steam RY7577WH
SKLADOM
SKLADOM 189,00 € bez DPH 157,49 
3. Parný čistič Rovus Nano Parný čistič Rovus Nano
SKLADOM
SKLADOM 99,90 € bez DPH 83,25 
4. Concept CP1010 Concept CP1010
SKLADOM
SKLADOM 49,01 € bez DPH 40,84 
5. Vysávač a mop Concept VP4200 Perfect Clean, 3v1 POUŽITÉ, NEOPOTR Vysávač a mop Concept VP4200 Perfect Clean, 3v1 POUŽITÉ, NEOPOTR
SKLADOM
SKLADOM 126,65 € bez DPH 105,54 
6. Parný čistič Clatronic DR3653 Parný čistič Clatronic DR3653
SKLADOM
SKLADOM 33,99 € bez DPH 28,32 
7. Vysávač a mop Concept VP4200 Perfect Clean, 3v1 Vysávač a mop Concept VP4200 Perfect Clean, 3v1
Neznáma dostupnosť
Neznáma dostupnosť 149,00 € bez DPH 124,16 

Ďalšia najpredávanejšie

Filtrovať

Zobrazujem 1-13 produktov z 13 celkom

odporúčané od najlacnejších od najdrahších najpredávanejšienajlepšie hodnotené

Zobrazujem 1-13 produktov z 13 celkom

Uvítame vaše pripomienky k obsahu stránky