HbbTV

HbbTV (skratka z anglického Hybrid broadcast broadband) kombinuje klasické televízne vysielanie so širokopásmovým internetom. Cieľom služby je zjednotenie výrobcov a ich interaktívnych služieb tak, aby zákazník nemusel pri nákupe riešiť, ktorá z nich mu bude fungovať a ktorú službu daná značka nepodporuje.

Aby bolo možné HBB TV prijímať, potrebujete buď set-top box s podporou HbbTV alebo televízor s podporou tejto technológie. Rozdiel medzi HbbTV a SMART televízorom je nasledujúci - "múdry" televízor síce môžete pripojiť na internete, neznamená to však automatickú podporu HBB TV. Inteligentné televízory totiž väčšinou disponujú iba jednoúčelovými aplikáciami vyvinutými len pre konkrétnu značku.

HbbTv

Zo slovenských televíznych staníc ponúkahybridné vysielanie napríklad verejnoprávnaRTVS - Slovenská televízia. Tieto služby sú k dispozícii prevšetky jej programy prenášané pozemným signálom aj cez satelity a vštandardnom aj vysokom rozlíšení (pokiaľ je toto dostupné).

Informácie o tom, či je program vysielaný hybridne, spoznáte podľa červeného tlačidla v obraze. To signalizuje dostupnosť ďalších služieb a informácií, ktoré vyvoláte červeným tlačidlom na svojom ovládači. Potom sa objaví rázcestník a vy si už vyberiete konkrétnu akciu. Tieto pridružené služby a informácie môžete sledovať buď na celej obrazovke, alebo len v jej výreze.

Výhody oproti Smart TV

  • zjednocuje interaktívne služby rôznych výrobcov, TV staníc
  • divák nie je obmedzený ponukou služieb / funkcií / aplikácií danej značky televízora
  • umožňuje získavanie informácií a médií k vysielanému programu

Moja predajňa

${favoriteStore.title}

${favoriteStore.address}

${favoriteStore.psc} ${favoriteStore.city}

Telefón: ${favoriteStore.phone}

E-mail: ${favoriteStore.email}

obľúbená predajňa (zmeniť)

tovar na predajni zobraziť na mape