Smart TV

Smart TV , alebo "inteligentý televízor", je pojem označujúci televízory, ktoré sú vybavené sadou doplnkových funkcií pre interaktívne používanie. Nezáleží na tom, akého typu je obrazový panel alebo či televízor podporuje 3D režim. Vlastnosti Smart TV teda môže mať ako LED televízor, tak aj plazmový model. Všetky inteligentné televízory sa dokážu pripojiť na internet, a to vďaka sieťovému konektoru, alebo bezdrôtovo cez Wi-Fi. Každý výrobca vybavuje svoje televízory vlastným internetovým prehliadačom, ale všetky sú pre užívateľa prehľadné. Vďaka Smart TV môžete čítať on-line správy, sťahovať zábavné aplikácie či hry.

Smart TV Samsung

Spoločnou vlastnosťou väčšiny inteligentných televízorov je tiež rozšírená možnosť ovládania. K múdremu televízoru môžete dokúpiť klasickú i bezdrôtovú klávesnicu a uľahčiť si tak používanie. Niektoré televízory podporujú bezdrôtovú komunikáciu s tabletmi či inteligentnými telefónmi. Celkovo vám Smart TV poskytne obrovské oživenie televíznej zábavy, pretože prináša do televízoru vlastnosti typické skôr pre počítače. A ceny týchto televízorov stále klesajú.

Výhody oproti bežným TV

  • nesledujete televízor pasívne, k dispozícii máte interaktívny obsah
  • získavate informácie a prehliadate rôzne médiá cez internet - aktuálne správy, doprava, počasie, hudba, on-line archív, prepojenie so sociálnymi sieťami
  • dopĺňajú ich aplikácie pre zábavu, voľný čas - napríklad aplikácie pre fitness cvičenie
  • poskytujú širšie možnosti prepojenia notebookov, smartphonov, tabletov
  • ponúkajú rôzne spôsoby ovládania

Naša ponuka Smart TV >>

Uvítame vaše pripomienky k obsahu stránky