141 529 elektra ihneď k odoslaniu

257 zákazníkov práve nakupuje

Filtrovať

Filter výrobkov

Ceny

Od:
Do:

Výrobcovia 0

Funkcia 0

Vhodné pre miestnosti do 0

Príznaky tovaru 0

Expedícia 0

Zákazníci práve nakúpili

Odvlhčovače vzduchu

Vlhkosť vo vašej domácnosti môže byť obrovským problémom, a to najmä v chladnom a mokrom počasí. S vlhkosťou často prichádza aj pleseň. Nie je to len škaredé, ale aj potenciálne nebezpečné pre vaše veci aj vaše zdravie. Príčinou tohto problému je zvyčajne príliš veľa vlhkosti vo vzduchu a zlá ventilácia, čo má za následok veľké množstvo kondenzácie.

Vysoká vlhkosť spôsobuje rôzne problémy: pleseň, zhoršenie zdravotných problémov (napr. astma), alebo poškodenie domu. Každodenné činnosti v domácnosti ako je kúrenie, varenie, sprchovanie, žehlenie a sušenie bielizne zvyšujú vlhkosť. 

Kedy potrebujete odvlhčovač?

Ak trpíte nejakými alergiami a neustále kýchate alebo kašlete alebo ste si všimli známky zvýšenej vlhkosti vo vašej domácnosti. Najčastejšie je to kondenzácia na oknách, zatuchnutý zápach alebo škvrny na stenách.

Čo treba vedieť pred kúpou

Veľké alebo malé priestory

Čím je priestor vlhkejší, tým väčšiu kapacitu prístroja budete potrebovať. Najlepšie odvlhčovače s veľkou kapacitou odstraňujú vlhkosť rýchlo a účinne v najproblémovejších miestach, ako je napríklad suterén.

Malé alebo veľké škvrny

Veľkokapacitný odvlhčovač vzduchu nepochybne rýchlo vysuší menší priestor. Modelu so strednou kapacitou to pravdepodobne bude trvať dlhšie, ale nebude sa neustále vypínať a zapínať.

Prúd vzduchu

Prietok vzduchu je základným faktorom, ktorý treba vziať do úvahy. Je definovaný ako množstvo vlhkého vzduchu (v m3), ktoré je odvlhčovač schopný odvlhčiť počas určitého časového intervalu (hodina alebo minúta). Čím je prietok vzduchu väčší, tým je odvlhčovač účinnejší.

Kapacita nádrže

Kapacita predstavuje počet litrov vody, ktorú môže odvlhčovač extrahovať. Vezmite do úvahy 5-30 litrov  vody denne pre domáce použitie vo vlhkej miestnosti s priemerným objemom vzduchu.

Hlučnosť

Nezabudnite sa zamerať aj na úroveň hluku. Dobrý odvlhčovač by mal byť pomerne tichý. Najlepšie je hľadať taký, ktorý bude kompromisom medzi efektivitou a decibelmi.

Extra funkcie

K dispozícii sú rôzne doplnkové funkcie - napríklad nastavenia rýchlosti alebo funkcia časovača. Pomocou časovača sa odvlhčovač môže v noci vypnúť a  zasa zapnúť skoro ráno počas vášho spánku.

V našej ponuke nájdete odvlhčovače vzduchu od výrobcov ako Concept, Guzzanti alebo Tristar.

1. Odvlhčovač a čistička vzduchu Concept Perfect Air OV1200 Odvlhčovač a čistička vzduchu Concept Perfect Air OV1200
SKLADOM
SKLADOM 127,00 € bez DPH 105,83 
2. Odvlhčovač vzduchu Concept Perfect Air OV1100 Odvlhčovač vzduchu Concept Perfect Air OV1100
SKLADOM
SKLADOM 59,00 € bez DPH 49,16 
3. Tristar AC-5410 Tristar AC-5410
SKLADOM
SKLADOM 148,00 € bez DPH 123,33 

Filtrovať

Zobrazujem 1-5 produktov z 5 celkom

odporúčané od najlacnejších od najdrahších najpredávanejšienajlepšie hodnotené

Zobrazujem 1-5 produktov z 5 celkom

Uvítame vaše pripomienky k obsahu stránky