Myslite na úložný priestor v kuchyni - je lepšia rohová alebo rovná kuchyňa?

Úložný priestor kuchynskej linky

Pri skladovaní myslite na to, ktoré veci používate každodenne a ktoré len zriedkavo. Podľa toho voľte ich umiestnenie. Tie, ktoré používate často, je potrebné umiestniť k pracovnej ploche linky na miesto, kde sa najčastejšie zdržiavate. Samozrejme, ostatné veci, ktoré použijete maximálne pár krát do roka, môžete umiestniť do najvyššej skrinky, kam prístup nie je úplne jednoduchý. Tak isto myslite na spoločné umiestnenie riadu, ktorý je podobný. Je to z toho dôvodu, aby ste vždy vedeli, kde máte danú vec hľadať. Platí tiež zásada, že väčšie veci, ako napríklad hrnce, sa ukladajú zvyčajne do spodných skriniek a naopak, ľahšie a menšie veci do vyšších skriniek.

Roh kuchyne

Akú veľkosť kuchynskej linky zvoliť?

Na túto otázku si musíte odpovedať najmä podľa toho, aká je vaša domácnosť veľká a akým priestorom disponujete. Väčšie kuchynské linky sú vhodné najmä pre 4 a viac členné domácnosti. Ide o celkový priestor kuchyne, vrátane úložných skriniek, ktorý sa pri malých kuchyniach zmestí do 5 metrov. Do malej kuchyne je vhodnejšie umiestniť rovné kuchynské linky. Sú však aj priestory, ktoré si vyslovene vyžadujú rohové kuchynské linky. Štandardná veľkosť skriniek je 60 cm. Vychádza sa z miesta, ktoré je potrebné na spotrebiče, ako umývačka riadu či rúra na pečenie. Ďalšie tiež pomerne typické skrinky majú rozmery 70 alebo 80 cm. Pokiaľ však chcete kuchyňu na mieru, so žiadnou veľkosťou nie je problém, takéto skrinky sú častokrát merané dokonca aj na milimetre. Ide len o to, aký priestor máte možnosť využiť.

Priestor v rohovej vs. priestor v rovnej kuchynskej linke

Rohové kuchynské linky sú dnes obrovským trendom. Sú to kuchyne navrhované do tvaru L alebo do tvaru U. Aký je ale rozdiel v priestore pri týchto rozloženiach a pri rovnej kuchynskej linke? Dalo by sa povedať, že zásadný. Rohové kuchyne disponujú oveľa väčším úložným priestorom, ako tie rovné. Je to hlavne z dôvodu rohov, ktoré sa dajú ako skladovacie priestory veľmi dobre využiť. Ak teda máte možnosť a potrebujete viac priestoru, rozhodne voľte kuchyňu do L. Rovné kuchynské linky však tiež môžu byť navrhnuté tak, aby sa do nich vmestil dostatočný počet vecí. V prípade, že si zvolíte rovnú kuchyňu a potrebujete viac priestoru, návrhári zvyknú odporúčať vysoké skrine, kde si uložíte všetko, čo potrebujete.

Úložný priestor v modernej kuchyni

Je dôležitejší dizajn alebo priestor?

Ak porovnávame dizajn a úložný priestor, ideálna je, samozrejme, ich kombinácia, teda dostačujúci priestor na skladovanie a zároveň dizajn, ktorý kuchyni dodá šmrnc. Dnes už odborníci na kuchyne vedia skombinovať všetko presne podľa vašich predstáv. Ak vyberáte kuchyňu, myslite do budúcnosti. Položte si otázku, ako bude vaša domácnosť vyzerať o 5 rokov? Ak ste v domácnosti v súčasnosti dvaja, možno preferujete dizajn a nepotrebujete až toľko odkladacieho priestoru. Myslite však aj na to, že sa domácnosť može rozrastať a úložný priestor bude dôležitý. Navyše, sú možnosti ako tieto dva faktory skombinovať, takže ani pri rozhodovaní by nemal nastať závažný problém.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články