Ako si vybrať tašku na notebook?

Už odvtedy, čo sa na trhu objavili prvé notebooky, prišli s nimi aj rôzne tašky, puzdrá alebo batohy. Postupom času sa trh s taškami na notebooky rozvinul natoľko, že dnes si už naozaj každý príde na to svoje. Koľko máme typov notebookov, toľko máme aj tašiek a batohov na notebooky, respektíve omnoho viac, pretože okrem samotných veľkostí a štýlov tašiek a batohov existuje nespočetné množstvo dizajnových prevedení. K čomu slúžia tašky a batohy na notebooky určite všetci vieme. Poďme zistiť, aké typy týchto doplnkov poznáme a podľa čoho si vybrať.

Batoh na notebook

Veľkosť tašky na notebook

Takisto bude asi väčšine ľudí jasné, že tašky a batohy vyberáme podľa veľkosti nášho notebooku, je napríklad zbytočné kupovať tašku pre 15-palcový notebook, ak vlastníme len 13-palcový model. Zbytočne by nám v taške „plával” a šúchal sa zo strany na stranu, pričom by sa mohol poškriabať. Jedným zo základných kritérií je teda veľkosť, ďalej musíme vyberať podľa toho, na čo a kam chceme notebook prenášať.

Športová taška na notebook nielen pre športovcov

Študenti a športovci ocenia tašku na notebook so špeciálnou výstužou, ktorá chráni notebook pred vonkajšími nárazmi. Študentské tašky a batohy majú viac priečinkov vhodných na malé predmety, priečinok pre mobil alebo power banku, držiak na perá a gumenú šnúrku na zošity. Športové tašky a batohy bývajú väčšie, sú ergonomicky riešené, môžu mať fleecové vrecko na okuliare, vrecko na vlhké oblečenie, rôzne popruhy na upevnenie športového náčinia.

Taška na notebook

Taška na notebook do práce

Pre každodenné nosenie notebookov sa stali najobľúbenejšími tašky cez rameno. Zvyčajne majú hlavný priečinok rozdelený na dve časti, kde do jednej časti vložíte notebook a do druhej príslušenstvo k notebooku alebo dokumenty. Vyrábajú sa vo všetkých možných prevedeniach a veľkostiach, takže každý si k svojej profesii nájde vhodné vyhotovenie takejto tašky na notebook. Pre naozaj časté nosenie odporúčame tašky z kvalitných materiálov a tmavších farieb – bude na nich menej vidieť opotrebenie od bežného každodenného nosenia.

Damska taska notebook

Dámska taška na notebook

Výrobcovia tašiek a batohov mysleli aj na nežné pohlavie a vymysleli pre ne elegantné riešenie – kabelku na notebook. Okrem vystuženej kapsy na notebook majú ešte veľké vrecká pre každodennú potrebu. Existujú rôzne štýly a prevedenia, napríklad kožené kabelky, z ktorých si určite každá žena vyberie to vhodné pre svoj outfit.

Aktovka na notebook

Cestovná taška na notebook

Tí, čo veľa cestujú, majú so sebou už aj tak dosť vecí a tašiek, takže ďalšia taška alebo batoh pre notebook by bol pre nich zbytočnou a nepraktickou záťažou. Pre takéto prípady dobre poslúži taška na notebook, ktorá má len jeden priečinok pre váš notebook, rozmerovo pojme iba notebook. Takéto tašky bývajú buď len textilné alebo s výplňou pre lepšiu ochranu notebooku. Pre ich malé rozmery ich môžete voľne pribaliť k batožine.

Trh s taškami a batohmi na notebooky je naozaj veľký, od tých najbežnejších až po dizajnové výstrelky. Ak sa chystáte zdolávať športové výzvy alebo len prenášať notebook z práce domov, nebude pre vás problém vybrať si to pravé pre vás.