Tovar skladom doručíme do Vianoc - Zobraziť tipy na darčeky na Vianoce

x

84 737 elektra ihneď k odoslaniu

188 zákazníkov práve nakupuje

Filtrovať

Filter výrobkov

Ceny

Od:
Do:

Výrobcovia 0

Viac

Funkcia 0

Viac

Ionizace 0

Vhodné pre miestnosti do 0

Príznaky tovaru 0

Expedícia 0

Čističky vzduchu

Čo je čistička vzduchu?

Jednoducho povedané, čistička vzduchu čistí vzduch okolo vás. Robí to prostredníctvom špeciálneho filtračného procesu, ktorý sa zameriava na mikroskopické častice škodiace vášmu zdraviu. Čím menej je týchto mikročastíc vo vzduchu, tým menšia je pravdepodobnosť, že ich budete dýchať. Bez čističa vzduchu sú vaše pľúca jediným filtrom pre kontaminanty prenášané vzduchom, a preto zvyčajne veľa ľudí ochorie. Ak trpíte alergiami, astmou alebo máte ochorenie dýchacích ciest, viete na vlastnej koži posúdiť, aké problematické môžu byť tieto látky vo vzduchu.

Aj keď netrpíte dýchacími problémami, pri ich používaní si doma stále môžete všimnúť obrovské zlepšenie vzduchu a vášho zdravia. Vysokokvalitný čistič vzduchu dokáže zachytiť 99 % všetkých látok znečisťujúcich ovzdušie. Bez neho tieto látky vstupujú do vášho nosného priechodu a pľúc. Prefiltrovanie vzduchu týmto spôsobom zbavuje pľúca nečistoty a zaisťuje, že doma dýchate iba čistý vzduch.

Udržujte filter čističky vzduchu čistý

Ak je filter upchatý a zaprášený, čistička vzduchu nemusí fungovať dostatočne. Filter preto treba raz za čas vyčistiť. Ak sa zaplní celý, môže prestať fungovať úplne.

Tichý chod

Hladina hluku je dôležitá. Najmä ak máte čističku vzduchu v miestnosti, kde spíte alebo pracujete. Kvôli efektívnosti (a tichosti) odporúčame radšej zakúpiť si väčšiu jednotku a používať ju na nižšej rýchlosti. Väčšia čistička je praktickejšia, keďže ju môžete umiestniť aj do priestorov, kde potrebujete vyčistiť vzduch rýchlo. Napríklad ak varíte a potrebujete sa zbaviť zápachu z jedla.

Funkcie čističky

Ventilátor

Väčšina čističiek vzduchu používa ventilátor na nasávanie vzduchu do filtra. Tie, ktoré ventilátor nemajú, bežia tichšie, avšak nefungujú až tak dobre ako tie čo ho majú.

Kontrolka údržby

Zanesená čistička vzduchu nepracuje efektívne. Funkcia vás informuje o tom, kedy je potrebné jednotku vyčistiť alebo vymeniť filter.

Časovač

Pomocou časovača si môžete nastaviť, kedy sa má čistička spustiť alebo vypnúť. Napríklad niekoľko hodín pred tým, ako pôjdete spať alebo aby sa automaticky vypla.

Umývateľný filter

Filter, ktorý sa dá umyť a znovu použiť, zachytáva veľké nečistoty. Môže vám to pomôcť znížiť celkové náklady.

ACH a CADR

ACH (Air Change Rate) - Výmena vzduchu

ACH (alebo rýchlosť výmeny vzduchu za hodinu) vám presne povie, koľkokrát za hodinu čistička vzduchu prefiltruje vzduch v celej miestnosti. Ak má čistička vzduchu 5 ACH, znamená to, že vzduch v miestnosti bude filtrovaný päťkrát za hodinu.

Hodnotenie CADR (Clean Air Delivery Rate) - Rýchlosť dodávky čistého vzduchu

Rýchlosť dodávky čistého vzduchu alebo CADR označuje, ako efektívne a rýchlo pracuje čistička vzduchu. To vám povie, koľko kubických metrov vzduchu za minútu je možné filtrovať pre rôzne kategórie, napríklad peľ, prach a dym. Väčšie miestnosti majú vyššie hodnotenie CADR, aby sa zabezpečila účinnosť čističky vzduchu.

1. Čistička vzduchu Winix Tower Q Čistička vzduchu Winix Tower Q
SKLADOM
SKLADOM 349,00 € bez DPH 290,82 
2. Čistička vzduchu Rowenta Intense Pure Air PU4020F1 Čistička vzduchu Rowenta Intense Pure Air PU4020F1
SKLADOM
SKLADOM 221,90 € bez DPH 184,91 
3. Concept CA1000 Concept CA1000
SKLADOM
SKLADOM 117,90 € bez DPH 98,25 
4. Čistička vzduchu Dyson Pure Cool Link Čistička vzduchu Dyson Pure Cool Link
SKLADOM
SKLADOM 429,00 € bez DPH 357,49 
5. Winix WAC U300 Winix WAC U300
SKLADOM
SKLADOM 279,00 € bez DPH 232,49 
6. Čistička vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier 2S Čistička vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier 2S
SKLADOM
SKLADOM 149,00 € bez DPH 124,16 
7. Guzzanti GZ-999 Elektronická čistička vzduchu s ionizátorem Guzzanti GZ-999 Elektronická čistička vzduchu s ionizátorem
SKLADOM
SKLADOM 106,80 € bez DPH 89,00 

Ďalšia najpredávanejšie

Filtrovať

Zobrazujem 1-21 produktov z 21 celkom

odporúčané od najlacnejších od najdrahších najpredávanejšienajlepšie hodnotené

Zobrazujem 1-21 produktov z 21 celkom

Uvítame vaše pripomienky k obsahu stránky