Ryžovar - univerzálny pomocník v kuchyni

Skvelý pomocník šetriaci čas aj miesto, to je ryžovar. Tento elektrický varič ryže automatizuje proces varenia mechanickým alebo elektronickým riadením tepla a navyše uvoľňuje priestor na varnej doske. Ak ste sa s ryžovarom ešte nestretli, máme pre vás niekoľko tipov ako sa dá využiť.

Aké výhody má používanie ryžovaru?

Najdôležitejšou a nepochybnou výhodou je automatika. Elektrický hrniec na ryžu vie pripraviť ryžu sám a práve to šetrí čas. Po ukončení, keď je ryža uvarená, sa jednoducho vypne. Väčšina ryžovarov aj po uvarení udržuje ryžu v teple, to je využiteľné najmä ak nemáte uvarené zvyšné jedlo. Čo sa týka údržby, je nenáročný, veľmi ľahko sa čistí. Niektoré je možné vyčistiť len za pomoci saponátu a vody, iné obsahujú aj komponenty, ktoré môžete vložiť do umývačky riadu. No a napokon veľmi veľkou výhodou je aj príprava tých najrôznejších jedál, teda jeho univerzálnosť.

Časti ryžovaru

Ryžovar po použití vyčistíte veľmi ľahko, keďže sa skladá z niekoľkých častí. Niektoré môžete dokonca umývať v umývačke riadu

Ako pripraviť ryžu v ryžovare?

Príprava je veľmi jednoduchá. Do odmerky, ktorú ryžovary zvyčajne obsahujú, odmeráte požadované množstvo ryže. Pred samotnou prípravou je dobré ryžu premyť, čím sa odstránia nepotrebné látky a prebytočný škrob. Do ryžovaru pridáte ryžu a správne množstvo vody a o nič ďalšie sa nemusíte starať.

Na čo všetko môžete použiť ryžovar?

Hoci to z názvu možno nevyplýva, ryžovar nie je určený len na prípravu ryže. Väčšina týchto varičov na ryžu sa dodáva s naparovacím košom, čo je ideálne napríklad pre parenie zeleniny. Viete si tak pripraviť v jednom hrnci ryžu a rovno k nej aj zeleninu. Je to naozaj veľmi jednoduché. Keď už je reč o varení v pare, v ryžovare je možné spraviť aj mnohými obľúbené parené buchty či vajíčka natvrdo. Ďalšou možnosťou, čo si viete v tomto variči spraviť, je ovsená kaša. Pokiaľ prídete na presný pomer vody a ovsených vločiek, táto príprava raňajok už bude hračkou. Varenie cestovín v ryžovare je netradičné, no tak isto možné. Cestoviny v ryžovere najskôr uvaríte a následne pridáte syr alebo iné ingrediencie, ktoré sa za pomoci zvyšného tepla dokonale spoja. Veľmi zaujímavým nápadom je aj vytvorenie koláča z palacinkového cesta. Vlastne ide o hrubú palacinku pripomínajúcu bábovku. Ryžovar je možné využiť aj na obrátený jablkový koláč, banánový chlieb alebo čokoládovú tortu. Možností aj overených nápadov je veľa, no môžete skúsiť aj experimentovať.

Alternatívne použitie ryžovaru na prípravu dusenej zeleniny či parených buchiet

Ryžovar nájde svoje uplatnenie aj pri varení v pare - pripravte si chutnú dusenú zeleninu či parené buchty

Či už sa radíte medzi šéfkuchárov experimentujúcich s novými kuchynskými nástrojmi alebo vysokoškolských študentov hľadajúcich univerzálny nástroj na prípravu jedla, toto zariadenie je všetko, čo potrebujete. Elektrický hrniec na varenie ryže môžete vyberať podľa príkonu, farby, veľmi dôležitého obsahu nádoby, v ktorej budete jedlo pripravovať, základného materiálu či obsahu balenia daného ryžovaru, ktorým obvykle bývajú odmerka a lyžica na vodu. V popise bývajú aj ostatné technické detaily, na základe ktorých zistíte, čo presne môžete od daného variča očakávať.

Nepodporovaný prehliadač

Ľutujeme, používate internetový prehliadač, v ktorom vám Okay nebude fungovať.

Skontrolujte prosím, či používate aktuálnu verziu niektorého z podporovaných prehľadávačov nižšie, alebo či máte v prehľadaní povolenú podporu JavaScriptu.

Podporované prehliadače sú:

Ospravedlňujeme sa, že naša aplikácia nefunguje na starších prehliadačoch.