Nakupuj za trvale nižšie ceny ako na internete! Chcem najnižšiu cenu.

Aký je najlepší zvlhčovač vzduchu?

Nádchy, alergie, astmy a iné respiračné ochorenia či problémy s upchatým nosom - toto všetko môže mať za následok prašné prostredie, v ktorom sa denne pohybujeme. V zime sa táto situácia ešte zhoršuje vplyvom vykurovania a suchým vzduchom. Suchý vzduch je plný mikróbov a choroboplodných zárodkov, čo je aj vedecky dokázané. Vyriešiť tieto problémy môžeme tým, že si kúpime zvlhčovač vzduchu.

Zvlčovač vzduchu pre deti

Typy zvlhčovačov vzduchu

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu

Patria medzi najúspornejšie zvlhčovače. Ako už názov napovedá, princíp zvlhčovania vzduchu funguje na základe ultrazvukových vĺn. Ultrazvukové vlny rozkmitajú kovovú platničku (oscilátor) a následne menia vodu na hmlu, ktorá sa pomocou ventilačného systému odvádza do priestoru. Hmlové kvapôčky sú menšie ako kvapôčky pary, a preto sa lepšie rozptýlia v priestore. Majú veľmi malú spotrebu elektrickej energie.

Diskový zvlhčovač vzduchu

Vzduch sa zvlhčuje cez jednoduchý systém filtračných diskov, ktoré rotujú vo vode. Pohlcujú suchý vzduch nasávaný ventilátorom, zbavujú ho zápachov, roztočov, peľu atď. a vracajú späť do priestoru čistý a zvlhčený. V porovnaní s ultrazvukovým zvlhčovačom vzduchu bývajú diskové zvlhčovače menej výkonné.

Parný zvlhčovač vzduchu

Pri tomto type sa využíva princíp horúcej pary a chladného vzduchu. Zvlhčovač vzduchu zohrieva vodu na odparovacej platničke, vzniká para, ktorá sa v komore pre zvlhčovanie zmiešava s chladným vzduchom a následne sa vypúšťa do priestoru. Takáto para je teplejšia, preto mierne zvyšuje teplotu v okolí. Parný zvlhčovač sa vyznačuje vysokým výkonom, ale aj vyššou spotrebou od 400 do 1000 W.

Čistička vzduchu so zvlhčovačom

Zvlhčovače vzduchu, ktoré zároveň vzduch aj čistia. Sú vybavené viacerými filtrami - HEPA filtrom, aktívnym uhlíkovým filtrom, prachovým uhlíkovým filtrom a elektrostatickým filtrom. Najviac ich ocenia alergici. Ich nevýhodou je vyššia cena a takisto vyššie náklady na údržbu.

 

Zvlhčovač vzduchu s ionizátorom

 

Zvlhčovač vzduchu pre alergikov

Ak aj vy patríte medzi tých, ktorí v období kvitnutia kvetov alebo stromov musia neustále vyťahovať vreckovky, zvlhčovač vzduchu pre alergikov bude vaším neoceniteľným pomocníkom. Takisto mamičky ocenia zvlhčovač vzduchu pre deti, ak trpia takýmito alergiami. Vďaka kombinácii zvlhčovača a čističky vzduchu sa vám alebo vašim ratolestiam bude omnoho ľahšie dýchať. Vzduch vo vašej domácnosti nielen zvlhčíte a stane sa kvalitnejším, no zároveň ho zbavíte alergénov, peľov, plesní, mikroprachu, cigaretového dymu a znížite výskyt baktérií. K tomu prispeje aj ionizátor, ktorý u zvlhčovačov vzduchu s ionizátorom ďalej dezinfikuje okolitý vzduch.

 

Zvlhčovač vzduchu funkcie

 

Funkcie zvlhčovača vzduchu

Časovač: Umožňuje nastavanie času vypnutia alebo zapnutia prístroja vo vašej neprítomnosti.

Predhrievanie: Zvlhčovač zohreje vodu na teplotu až 80 °C, a tým ničí baktérie vo vode. Túto funkciu nájdeme u parných alebo ultrazvukových zvlhčovačoch.

Aromaterapia: Ak je touto funkciou zvlhčovač vybavený, môžete doňho pridávať vonné oleje alebo prísady a prevoňať tak miestnosť.

Diaľkové ovládanie:Uľahčí ovládanie, pridá komfort.

Rada na záver

Ak vy alebo členovia vašej rodiny (aj deti) patríte k alergikom, alebo ste náchylní na časté ochorenia, s kúpou zvlhčovača vzduchu rozhodne neváhajte. Ideálna vlhkosť vzduchu sa pohybuje medzi 40 až 55 %, v zime 45 až 60 %.

Moja predajňa

${favoriteStore.title}

${favoriteStore.address}

${favoriteStore.psc} ${favoriteStore.city}

Telefón: ${favoriteStore.phone}

E-mail: ${favoriteStore.email}

obľúbená predajňa (zmeniť)

tovar na predajni zobraziť na mape

Nepodporovaný prehliadač

Ľutujeme, používate internetový prehliadač, v ktorom vám Okay nebude fungovať.

Skontrolujte prosím, či používate aktuálnu verziu niektorého z podporovaných prehľadávačov nižšie, alebo či máte v prehľadaní povolenú podporu JavaScriptu.

Podporované prehliadače sú:

Ospravedlňujeme sa, že naša aplikácia nefunguje na starších prehliadačoch.