Ako robiť vianočné upratovanie

Vianoce sa blížia míľovými krokmi a všade je cítiť miernu predvianočnú nervozitu. Pomaly sa obzeráte po darčekoch, hľadáte svoje obľúbené recepty na vianočné cukrovinky zapísané v zošite a pomaly začínate pripravovať domácnosť na veľkú očistu. Ako si pripraviť nielen nervy, ale aj energiu a všetky náležitosti na vianočné upratovanie domu, vám poradíme v našom článku.

Vysávač

Vysajte najväčšie plochy v každej miestnosti, upratajte porozhadzované predmety, umyte riad, utrite prach a pogratulujte si, pretože vianočné upratovanie je za vami.

OKAY Tip: Ako môžete elegantne ušetriť na energiách sa dozviete v našom článku tu.

Robotický vysávač Concept Perfect Clean

Predstavte si, že ráno odchádzate do práce, zapnete robotický vysávač, poobede prídete domov a byt je krásne čistý. Znie to dobre, však?

Vianoce nie sú o upratovaní

Je pravda, že Vianoce sú predovšetkým o stretnutiach rodiny a priateľov alebo o obdarovávaní blízkych. Určite však uznáte, že dobrá nálada a najkrajšie sviatky roka sa lepšie oslavujú v peknom, čistom a usporiadanom dome. Je dokázané, že čisté a upratané prostredie pôsobí ako balzam na naše nervy.

4 tipy na upratovanie bez stresu

  • Nenechávajte upratovanie bytu na poslednú chvíľu alebo len na víkend, snažte sa upratovať priebežne. Hovorí sa, že málo, ale často, je pre väčšinu ľudí oveľa menej stresujúce.
  • Pripravte si plán, v ktorom vopred uvediete, čo všetko je potrebné vyčistiť.
  • Využite každú minútu - máte približne 10 minút? Nevadí, upratujte napríklad len jednu zásuvku alebo poličku.
  • Každej činnosti nevenujte príliš veľa času. Nečítajte časopisy, neskúšajte si nenosené oblečenie. Všetko upratajte a pokračujte ďalej.
Tyčový vysávač Gorenje

Čistota je polovica zdravia je heslo, ktorým sa pri upratovaní domácnosti riadi každý.

Ježiš sa aj tak narodil v stajni

Keď je naozaj kríza a vy ste práve nemali čas upratať, spomeňte si, kde sa Santa naozaj narodil - áno, v stajni. Takže pred Štedrým dňom alebo na Štedrý deň v rýchlosti umyte a upratajte riad, vyrovnajte prehozy a vankúše na pohovke, povysávajte, vyvetrajte, uložte rozhádzané oblečenie a časopisy do skrine a utrite prach z televízora, políc a stola.

Stierače Kärcher

Stierka si poradí so škvrnami na kobercoch a čalúnení.

Čistota polovica zdravia v každej miestnosti

Zamerajte sa na úhľadné, ale precízne upratovanie, utieranie prachu, umývanie ošúchaných povrchov a neporiadku v kuchyni. Vyperte záclony a vyčistite koberce. Premeriame každú miestnosť v dome.

Obývacia izba

Odstráňte všetky textílie a vyperte ich alebo vytriasť. Potom pokračujte utieraním prachu z nábytku. Porcelán, sklo a vystavené predmety na policiach starostlivo umyte alebo oprášte. Umyte okná aj dvere, povysávajte podlahu, vyčistite a ošetrite pohovku vhodnými prípravkami

Spálne

Tu budete pravdepodobne postupovať obvyklým spôsobom. Vymeňte prestieradlá a vysajte matrac postele zo všetkých strán a nechajte ich nezastreté, aby sa k nim dostal vzduch. Zároveň zotrite prach z vyvýšených plôch (šatníková skriňa, luster, stolové lampy). Vysajte a vyčistite koberec naposledy.

Kúpeľňa

Možno sa tu trochu zapotíte. Čistenie špinavých škár v kúpeľni si vyžaduje nielen trpezlivosť, ale aj úsilie. Lesk dlaždíc môžete obnoviť pomocou octu. Vyleštite zrkadlá, vytrieďte prázdne tuby od šampónu a látkové rohože vyhoďte do práčky.

Kuchyňa

Tu ide o sériu rutinných úloh, ktoré vykonávate bez ohľadu na vianočné upratovanie. Tu však čistite ako posledné, až po skončení pečenia, prípravy atď. Začnite dôkladným čistením rúry, sporáka a odsávača pár. Pokračujte k stolu a stoličkám, v tomto bode dajte dole všetky nevianočné a vianočné dekorácie, vyperte obrus a môžete aj zredukovať zásuvky na korenie.

ELEKTRO

Chladničky

Práčky

Televízory

Sušičky

Mobilné

telefóny

Notebooky

Kávovary

Umývačky

riadu

Vstavané

spotrebiče

Smart

elektro

Vysávače

Starostlivosť

o telo

Do kuchyne

Mikrovlnné

rúry

Audio

Sporáky

Slúchadlá

Príslušen-

stvo

ELEKTRO

Chladničky

Práčky

Televízory

Sušičky

Mobilné

telefóny

Notebooky

Kávovary

Umývačky

riadu

Vstavané

spotrebiče

Smart

elektro

Vysávače

Starostlivosť

o telo

Do kuchyne

Mikrovlnné

rúry

Audio

Sporáky

Príslušen-

stvo

Slúchadlá


Článok pre Vás pripravil Jana Houbová

Napíšte mi

Nepodporovaný prehliadač

Ľutujeme, používate internetový prehliadač, v ktorom vám Okay nebude fungovať.

Skontrolujte prosím, či používate aktuálnu verziu niektorého z podporovaných prehľadávačov nižšie, alebo či máte v prehľadaní povolenú podporu JavaScriptu.

Podporované prehliadače sú:

Ospravedlňujeme sa, že naša aplikácia nefunguje na starších prehliadačoch.