Ako si vybrať vianočné osvetlenie

Chcete si tento rok doma vyčarovať jedinečnú vianočnú atmosféru? Ak hľadáte tipy na vianočné osvetlenie nielen do interiéru, ale aj do záhrady či na balkón, ste na správnom mieste. Aké osvetlenie si vybrať podľa tohtoročných trendov a zároveň ušetriť na nákladoch za energiu, aby najkrajšie sviatky roka boli čarovné aj úsporné, vám poradíme v našom článku.

Aj vy milujete vianočnú atmosféru plnú svetielok a štýlových dekorácií?

OKAY Tip: Ako môžete elegantne ušetriť na energiách sa dozviete v našom článku tu.

Všade vianočné svetlá

V spoločnosti OKAY si môžete vybrať zo širokej ponuky vianočných svetiel. Aj tento rok sú v ponuke kolekcie v podobe LED svetiel. Je to nielen ekologické, ale aj odolné, dlhotrvajúce a predovšetkým úsporné. To je najväčšia výhoda LED diód - nízka spotreba energie a dlhá životnosť. Počiatočná investícia sa vám čoskoro vráti v úsporách energie. Takéto osvetlenie v podobe LED svetiel sa oplatí na miestach, kde sa svieti nepretržite.

Magickú atmosféru kúzla Vianoc ľahko vytvoríte práve domácim osvetlením.

Aké sú typy vianočných svetiel?

Ako si vybrať vianočné osvetlenie

Ako si vybrať vianočné osvetlenie a možno aj farby, sa dozviete v tomto odseku. Zvyknete ladiť vianočné dekorácie do iných farieb, alebo sa dlhšie držíte osvedčenej klasiky? Ak máte radšej tie prvé a uprednostňujete striedanie farieb, dobre poslúžia neutrálne žlté alebo biele svetlá. Ak ste si istí, že dekorácie budete používať dlhé roky, môžete si vybrať farbu svetiel. Pri výbere svetiel majte na pamäti niekoľko bodov:

  • Spotreba energie - najmä v tomto roku ju určite zohľadnite.
  • Susedia - rýchlo sa meniace farby, svetelné efekty a dekorácie by ich mohli rušiť alebo znepríjemňovať život a odrážať sa v oknách.
  • Skontrolujte, ako sú svetlá napájané - či z batérie, zo siete alebo solárne.

Vianočné osvetlenie okien a parapetov

Vianočné svetlá však nemusia byť len efektné svetelné dekorácie. Svoj domov môžete ozdobiť aj drobnosťami. Medzi obľúbené vianočné osvetlenie okien patria hviezdy, kométy, lampáše a svietniky, ktoré stoja na parapete ako dekorácia. Tieto svietiace drobnosti ho zútulnia a vytvoria tú správnu vianočnú atmosféru. Budú vyzerať krásne nielen ako vianočné osvetlenie okien alebo priamo na vianočnom stole.

Vianočné dekorácie obsahujú vianočné motívy, ako sú snehové vločky, hviezdy, stromčeky, vetvičky alebo kométy.

Neutrálna biela svietiaca vianočná reťaz vyzerá elegantne a hodí sa aj k ostatným vianočným dekoráciám.

Svetlá na vianočný stromček

Väčšina sa určite zhodne na tom, že najdôležitejším osvetlením v každej domácnosti počas Vianoc sú svetlá na vianočnom stromčeku. Tie by mali dopĺňať a zvýrazňovať štýl, v ktorom zdobíte svoj vianočný stromček.

Na výber sú teplé a studené odtiene bielej alebo farebné svetlá. Zatiaľ čo teplá biela vyzerá ako skutočné svetlo sviečok a hodí sa skôr k zlatým ozdobám, studená biela dodáva tú správnu zimnú atmosféru a hodí sa k bielej aj striebornej farbe.

Vonkajšie vianočné osvetlenie

Nechajte svoj balkón alebo záhradu žiariť na celú ulicu. Nielen deti sa tešia na žiariace dekorácie v zimnej krajine. Veď čo by to bolo za advent, keby ste sa aspoň raz neprešli a neobdivovali krásne vyzdobené a farebne osvetlené domy. Pri výbere vonkajšieho osvetlenia však existujú určité pravidlá. Najdôležitejšie je, aby zvolená dekorácia bola odolná voči poveternostným vplyvom, t. j. aby osvetlenie bolo chránené pred poškodením predmetmi s priemerom nad 1 mm a odolalo striekajúcej vode. Okrem reťazí môžete na terasu, vonkajšie okno alebo celú záhradu umiestniť aj záclony, sople alebo závesy. Dve spomínané dekorácie sa dajú naprogramovať a možno ich použiť na vytvorenie iného svetelného efektu každý deň. Programovateľné vianočné osvetlenie používa napríklad vyššie uvedené LED diódy.

Okrem honosných dekorácií môžete svoj domov ozdobiť aj drobnosťami.


Článok pre Vás pripravil Jana Houbová

Napíšte mi

Nepodporovaný prehliadač

Ľutujeme, používate internetový prehliadač, v ktorom vám Okay nebude fungovať.

Skontrolujte prosím, či používate aktuálnu verziu niektorého z podporovaných prehľadávačov nižšie, alebo či máte v prehľadaní povolenú podporu JavaScriptu.

Podporované prehliadače sú:

Ospravedlňujeme sa, že naša aplikácia nefunguje na starších prehliadačoch.