Ako vybrať práčku

Že sa automatické práčky delia na vrchom plnené a predom plnené, to vie snáď každý. Toto rozdelenie nám však na výber tej najvhodnejšej práčky nestačí. Pri výbere teda musíme sledovať oveľa viac parametrov. Ako si teda práčky efektívnejšie rozdeliť?

Pračky pre nenáročných

Najjednoduchšie je, keď odhadnete množstvo bielizne, ktoré budete v práčke najčastejšie prať.

Na pár kúskov bielizne

Bývate sami, prípadne potrebujete preprať raz za čas len pár kúskov bielizne? Váš výber bude jednoznačne najjednoduchší, keďže vám stačí v podstate akákoľvek práčka. Vďaka občasnému použitiu nemusíte riešiť energetickú náročnosť, malé množstvo bielizne vás nelimituje ani z pohľadu kapacity bubna alebo hĺbky práčky. Naopak, za túto cenu spravidla dostanete práčky najkompaktnejších rozmerov. V tomto prípade sa pokojne môžete riadiť cenou. Aj tá najlacnejšia práčka vám pár kúskov spodnej bielizne spoľahlivo vyperie. Na tieto účely vám teda bohato stačí práčka s kapacitou bubna menšou ako 5 kg a s hĺbkou 40 cm. A značka? Na tej nezáleží už vôbec.

Práčky na pár kúskov bielizne

 

Práčky pre mladé páryPriemerné množstvo bielizne

Sťahujete sa do svojej prvej domácnosti a chcete si zaobstarať novú práčku, ktorá zvládne vyprať vašu bielizeň? V budúcnosti, keď sa vaša rodina rozrastie, ju nechcete hneď meniť za novú? V tom prípade už by ste mali venovať pozornosť predovšetkým kapacite bubna. Plne postačujúca by pre vás mala byť kapacita 5 - 7 kg bielizne. Táto kategória práčok je medzi zákazníkmi zďaleka najžiadanejšia a máte tak skutočne bohatý výber. Vyberať môžete nielen z klasických spredu plnených práčok, ale zvoliť si môžete aj vrchom plnenú práčku.

Výhodou predom plnených práčok je predovšetkým odkladací priestor, ktorý ponúka ich horná strana.

Do útrob vrchom plnenej práčky sa dostanete nadvihnutím veka na hornej strane. V tesných priestoroch tak získate potrebné miesto naviac, pretože práčka môže byť kolom dokola obkladaná inými vecami. Ľudia s boľavým kĺbmi navyše ocenia, že sa nad tento typ práčky nemusia toľko ohýbať. Ich jediná nevýhoda spočíva v tom, že ju nemôžete toľko využívať na odkladanie vecí. 

Ďalším parametrom, ktorý by mohol ovplyvniť váš výber, je energetická trieda práčky. Tá by sa rozhodne nemala podceňovať, pretože môže šetriť váš rodinný rozpočet.

Predom plnené práčky                                                   Vrchom plnené pračky

 

Práčky pre veľké rodiny

Kopy bielizne

Periete týždenne doslova kopy bielizne a sedem kilogramov je pre vás obmedzujúca hranica, kvôli ktorej by ste museli prať na etapy? V tom prípade sú pre vás vhodné nekompromisné práčky, ktoré pojmú viac ako 8 kg bielizne. Vzhľadom na veľké množstvo vám jednoznačne odporúčame kombináciu práčky a sušičky. Ak už ju samozrejme nemáte doma. Sušička totiž zabezpečí, že väčšinu vypranej bielizne nebudete musieť žehliť. Ušetríte tak predovšetkým svoj čas, ktorý budete môcť investovať do niečoho iného. Verili by ste, že tento typ práčky je zároveň zariadením, ktoré vám ušetrí najviac miesta? Je to skutočne tak. Vďaka práčke so sušičkou ušetríte priestor, ktorý by vám inak zaberal ďalší spotrebič (sušička). Ak však nechcete kombináciu týchto dvoch zariadení, môžete sušičku postaviť na práčku, čo vám tiež pomôže ušetriť miesto.

Práčky pre veľké rodiny

Stále si neviete vybrať? Napíšte profesorovi OKAY!

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

LG WD10396ND

357,49 

s DPH 429,00 

Whirlpool AWOC 7340

232,49 

s DPH 279,00 

INDESIT IWSC 61051 C ECO EU

165,83 

s DPH 199,00 

LG F72A8HDS2

440,82 

s DPH 529,00 

Nákupný košík

0 ks / 0,00