Ako vybrať kancelársku stoličku?

Nesprávne kancelárske kreslo dokáže spôsobiť problémy s bolesťami chrbtice, čo naštartuje ďalšie komplikácie a to nielen zdravotné. Aby ste sa vyhli tejto nepríjemnej situácii, pozrite sa na nasledujúce triky, vďaka ktorým si vyberiete tú správnu kancelársku stoličku.

3 jednoduché kroky k výberu vhodnej kancelárskej stoličky

Adekvátna výška a sedadlo stoličky

Ak pociťujete nervozitu pri práci, môže to byť zapríčinené nevhodnou výškou sedadla stoličky.

Dobrá stolička by mala byť taká, pri ktorej dokážete položiť ruku na klávesnicu približne v pravom uhle. Rovnako by pravý uhol mali zovierať aj kolenné kĺby. Čo sa týka výšky stola resp. monitora, tak by pri otvorení textového dokumentu mal byť prvý riadok vo výške očí. Dlhotrvajúce sedenie, pri ktorom sa vôbec nehýbete, núti telo k tomu, aby bolo stuhnuté. Potrebný je pohyb, aj v prípade, keď sedíte a to vďaka sedáku, ktorý zahŕňa pohyblivú pružinu. Vďaka nej je telo aktívne v každom smere.

Poťahový materiál

Sieťovina dokáže počas letných mesiacov hotové zázraky nakoľko je priedušná. Pri výbere materiálu je tiež vhodné zvážiť kožu. V rámci výberu je možné sa zamerať na dve možnosti. Hoci pravá koža vyzerá moderne, syntetická koža je cenovo dostupnejšia.

Stabilita a postava

Vhodná kancelárska stolička by mala mať funkčné pohyblivé kolieska, aby neprišlo k neželanému úrazu. Výber stoličky je tiež podmienený vašou výškouhmotnosťou. Rôzne kancelárske stoličky sú konštrukčne prispôsobené rôznym váhovým kategóriám.

kancelárske kreslo

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Herná stolička Lets Play čierna, sivá

163,00 

bez DPH 135,83 

Herná stolička Crash sivá

191,60 

bez DPH 159,66 

Kancelárska stolička Renée čierna

191,60 

bez DPH 159,66 

Kancelárska stolička Clara sivá

81,50 

bez DPH 67,91 

Herná stolička Playkiller čierna, červená

163,00 

bez DPH 135,83 

Kancelárska stolička Karina červená

142,70 

bez DPH 118,91 

Herná stolička Wiper čierna

244,60 

bez DPH 203,83 

Kancelárska stolička Edison (čierna)

130,50 

bez DPH 108,75