5 tipov, ako udržať svoj smartphone v kondícii

1 Slabá batéria = slabší výkon

Snaž sa udržiavať svoj telefón nabitý. Keď ho necháš často úplne vybiť, zníži sa tým životnosť batérie. Väčšina batérií vo smartphonoch najlepšie funguje, keď sú nabité aspoň na 30%.

2 Bez voľnej operačnej pamäte to nejde

Používaj softvér na čistenie operačnej pamäte. Každá spustená aplikácia (vrátane tých bežiacich na pozadí) zaberá miesto v operačnej pamäti. Ak je takýchto aplikácií veľa, významne zníži rýchlosť smartphonu. Preto vypínaj aplikácie, ktoré práve nepoužívaš.

 

 

3 Oplatí sa upratovať neporiadok

Pravidelne smaž dáta uložené webovým prehliadačom. Pri surfovaní na internete sa ti do telefónu sťahujú najrôznejšie dáta z často navštevovaných stránok. Stránky tí potom síce načítajú rýchlejšie, ale ak je ich moc, tak smartphone spomaľujú.

4 Kto nie je aktívny, musí z kola von

Zamysli sa, či naozaj používaš všetky aplikácie. Keď prestaneš používať kedysi obľúbenú aplikáciu, hru, program, odinštalujte je. Nepoužívaný softvér zbytočne zaberá miesto v pamäti.

5 Radikálne riešenie pre najhoršie prípady

Keď je najhoršie, obnov továrenské nastavenia. Keby zlyhali všetky ostatné pokusy o oživenie tvojho smartphonu, obnov továrenské nastavenia. Smartphone sa tým zaručene vráti do kondície a ty ho budeš môcť používať bez otravného čakania pri načítaní aplikácií, a pod. Pred obnovením výrobného nastavenia si najskôr zálohuj všetky dôležité dáta a kontakty.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články