5 tipov ako udržať smartphone v kondícii

Slabá batéria = slabší výkon

Snažte sa udržiavať svoj telefón nabitý. Keď ho necháte často úplne vybiť, zníži sa tým životnosť batérie. Väčšina batérií v smartphonoch najlepšie funguje, keď sú nabité aspoň na 30 %.

Bez voľnej operačnej pamäte to nejde

Používajte softvér na čistenie operačnej pamäte. Každá spustená aplikácia (vrátane tých bežiacich na pozadí) zaberá miesto v operačnej pamäti. Ak je takýchto aplikácií veľa, významne znížia rýchlosť smartphonu. Preto vypínajte aplikácie, ktoré práve nepoužívate.

Oplatí sa upratovať neporiadok

Pravidelne vymazávajte dáta uložené webovým prehliadačom. Pri surfovaní na internete sa vám do telefónu sťahujú najrôznejšie dáta z často navštevovaných stránok. Stránky sa potom síce načítajú rýchlejšie, ale ak je ich veľa, tak smartphone spomaľujú.

Kto nie je aktívny, musí z kola von

Zamyslite sa, či naozaj používate všetky aplikácie. Keď prestanete používať kedysi obľúbenú aplikáciu, hru, program, odinštalujte je. Nepoužívaný softvér zbytočne zaberá miesto v pamäti.

Radikálne riešenie pre najhoršie prípady

Keď je najhoršie, obnovte továrenské nastavenia. Ak by zlyhali všetky ostatné pokusy o oživenie smartphonu, obnovte továrenské nastavenia. Smartphone sa tým zaručene vráti do kondície a vy ho budete môcť používať bez otravného čakania pri načítaní aplikácií, a pod. Pred obnovením výrobného nastavenia si najskôr zálohujte všetky dôležité dáta a kontakty.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články