Filtrovať

Filter výrobkov

Oddelenie

Zákazníci nakúpili

Filtrovať

Zobrazujem 1-24 produktov z 50 celkom 123

odporúčané najpredávanejšienajlepšie hodnotené

Zobrazujem 1-24 produktov z 50 celkom 123

ďalších 24

O spoločnosti Whirlpool

História spoločnosti Whirlpool siaha do začiatku 20. storočia a konkrétne do roku 1911, kedy bola založená v Michigane v USA. Vo svojich začiatkoch sa spoločnosť zameriavala prevažne na výrobu elektrických práčok v kombinácii s odstredivkou a vďaka úsiliu a technologickým inováciám sa postupne stala jednotkou na trhu s bielou technikou.
Roku 1989 sa rozbehol projekt s názvom "Whirlpool Europe", ktorý mal firme zabezpečiť expanziu na európsky trh. V rovnakom roku dochádza k zaradeniu do portfólia spoločnosti tiež u značiek ako Philips, Ignis atď. Od toho sa tiež odvíja vstup spoločnosti na československý trh. 
V roku 1991 vzniká závod Whirlpool Tatramat v Poprade. Ten sa v súčasnosti radí medzi 10 najviac výkonných podnikov celého koncernu. 12. mája 1992 je začiatkom Whirlpool Tatramat a spoločnosť Whirlpool vlastní 43% podiel. Ročná výroba sa v tomto období pohybuje na úrovni 97 000 zvrchu plnených práčok Mini.

Nové modely práčok prichádzajú do výroby už v októbri. Whirlpool prináša do výroby medzinárodné know-how a začínajú sa školenia manažmentu podniku. V roku 1996 sa Whirlpool stáva 100% vlastníkom a spoločnosť mení svoj názov na WHIRLPOOL SLOVAKIA spol. s r.o. so sídlom v Bratislave. Vďaka rastu spoločnosti sa výroba rozširuje o práčky s predným plnením v rámci projektu TATRY. V roku 1997 podnik vyrába ročne viac ako 600 000 práčok a už v roku 1998 prekonáva hranicu 1 milióna vyrobených práčok.
Produkty spoločnosti v sebe kombinujú najnovšie technológie, energetickú úspornosť a moderný dizajn. Každodennú činnosť v domácnosti (ale nielen tam) uľahčuje hlavne pomocou špičkových práčok, chladničiek, umývačiek riadu alebo mikrovlnných rúr. Stretnúť sa s výrobkami Whirlpool možno takmer kdekoľvek, či už je potrebné umyť riad, uchovať či uvariť potraviny, či starať sa o bielizeň.
Spoločnosť Whirlpool sa zároveň snaží podporovať ochranu životného prostredia a nutnosť úspory energie. Preto dochádza k rozvoju technológie šiesteho zmyslu. Tá zaručuje, že každý nový uvedený výrobok počas svojej prevádzky sníma svoje správanie a upravuje svoje nastavenie voči okolitým podmienkam pre dokonalé fungovanie.

Uvítame vaše pripomienky k obsahu stránky