Vianočné osvetlenie vám prinesie domov tú správnu atmosféru

S Vianocami sa mnohým spája práve výzdoba v podobe vianočného osvetlenia na stromček. Vianočné osvetlenie je veľmi populárne, či už ide o vianočné LED osvetlenie, alebo o svetelnú výzdobu celého domu.  

Ozdobte si vianočný stromček univerzálnymi LED pásmi alebo svetelnou reťazou

Asi najjednoduchšou možnosťou vianočného osvetlenia na stromček sú vianočné svetelné reťaze vo forme LED osvetlenia. LED pásy sú súčasťou domácností naozaj mnohých ľudí, najmä pre ich mnohonásobné použitie. Použiť ich môžete nielen na vianočný stromček, ale aj na okná alebo iné vnútorné dekorácie. Takúto LED reťaz je možné dostať napríklad vo farbe studenej bielej alebo teplej bielej. 

Je však možné zakúpiť si aj farebné svetelné reťaze. Môžete si vybrať rôzne kombinácie a bielu doplniť farebnými svetielkami. Takéto LED vianočné osvetlenie na stromček je najobľúbenejšie. Najčastejšia veľkosť svetelnej reťaze je približne 4 metre, no existujú aj kratšie alebo dlhšie alternatívy.

Ak chcete ešte viac ozvláštniť svoj domov, môžete zvoliť aj svetelný záves, ktorý takisto môžeme zaradiť medzi vianočné LED osvetlenie. Ten má rovnako niekoľko metrov a viete si ním veľmi pekne spestriť takmer každý priestor. Má viac ako 100 LED diód.

Svetelný záves v interiéri

Svetelný záves využijete najmä ako osvetlenie v okne

Vianočné osvetlenie ako projekcia

Okrem svetelných reťazí je možné zvoliť aj iné svetelné dekorácie. Novinkou na trhu je vianočné osvetlenie nazývané projekcia. Je to vlastne laserová lampa, ktorá má viac ako 6000 rôznych svetelných efektov. Vybrať si môžete z veľkého množstva rôznych vzorov a uložiť si práve tie, ktoré sa vám najviac páčia. Vianočné osvetlenie projekcia funguje na viac ako 300 m2, kde sa svetelné efekty nádherne rozprestierajú a dodajú tak jedinečné vianočné kúzlo každému domu. Vzdialenosť, z ktorej môžete toto svetelné divadlo sledovať, je až 100 metrov.

Vianočná projekcia na dom

Svetelná projekcia s vianočnými motívmi upúta pozornosť

Ako vybrať vianočné osvetlenie na stromček?

Ak vyberáte vianočné osvetlenie na stromček, či už ide o klasické alebo LED vianočné osvetlenie, zamyslite sa predovšetkým nad farbou. Nezabudnite ani na dĺžku kábla a odmerať si, ako ďaleko bude osvetlenie od najbližšej zásuvky. 

Vonkajšie vianočné osvetlenie

Ak však plánujete klasické vianočné osvetlenie umiestniť von, kde je obmedzenejší prístup k elektrine, voľte vianočné osvetlenie na baterky. Pri takomto druhu by malo byť vždy uvedené, ako dlho vonkajšie vianočné osvetlenie vydrží svietiť, prípadne aj pri akej vonkajšej teplote. Po vybití jednoducho vymeníte baterky.

Vonkajšie vianočné osvetlenie

Pri vonkajšom vianočnom osvetlení je dôležité myslieť aj na prístup k elektrine alebo sa spoľahnúť na baterky

Osvetlením nič nepokazíte

Napriek tomu, že mnoho variant má viacero využití, je dobré vybrať si podľa toho, aký konečný výsledok požadujete. Môžete sa však spoľahnúť na to, že klasickým vianočným osvetlením nič nepokazíte. Na OKAY.sk nájdete určite všetko potrebné na ozdobenie vášho domova počas vianočných sviatkov. Vianočné LED osvetlenie spraví z vášho domova naozaj harmonické miesto s krásnou vianočnou atmosférou.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články