Rozkladacia pohovka - ideálne riešenie do malého aj veľkého bytu

Predstavte si, že bývate v malom, jednoizbovom byte, a je pre vás zložité skombinovať spálňu s obývačkou. Rozkladacia pohovka na každodenné spanie prestavuje vaše ideálne riešenie. Pri pozeraní večerného filmu si vôbec nevšimnete, že nespíte v posteli, ale iba na obyčajnej rozkladacej pohovke. Rozkladací gauč taktiež uvítate aj pri pohostení návštevy, kedy ich v malom byte nechcete usadiť na kraj svojej postele. Určite by takéto posedenie nebolo príjemné ani vám, a ani vašej návšteve. Pamätajte na to, že je nutné počítať s priestorom, ktorý si vyžaduje rozložená sedačka. Rozkladaciu sedaciu súpravu nemusíte využívať vyslovene iba v malých priestoroch. Môžete si ju kúpiť aj do vašej knižnice, obývačky alebo na letnú terasu, kde radi relaxujete čítaním kníh alebo počúvaním hudby.

Možnosti rozkladacích pohoviek

Systém rozkladu "Klik-Klak"

Ak ste sa už rozhodli pre kúpu rozkladacej sedačky na každodenné spanie, mali by ste zvoliť správny spôsob rozloženia. Určite sa vyvarujte pohovke klik-klak. Tento typ rozkladacieho gauča sa rozhodne nedá považovať za rozkladaciu pohovku na každodenné spanie, keďže rozložené polovice nepredstavujú rovnú plochu. Taktiež rozkladací gauč "klik-klak" nesmie byť umiestnený v tesnej blízkosti steny, nakoľko počas rozkladania by mohlo dôjsť k poškodeniu steny. Systém "klik-klak" teda považovať za typ, ktorý je ideálny len na občasné spanie.

Pohovka klik klak - detail rozkladu

Systém rozkladu "Vozík"

Rozkladací mechanizmus "vozík" majú rohové rozkladacie sedačky. Takúto rozkladaciu pohovku môžete počas pár sekúnd zmeniť na veľmi pohodlné lôžko. Je to jednoduchý princíp založený na vytiahnutí matraca z priestoru pod sedačkou. Tento systém je vhodný na častejšie použitie, avšak po extrémne častom používaní môže dochádzať k nerovnostiam na matraci a tým sa začne prepadať aj sedacia časť.

Rozkladacia rohová sedačka Avesta s rozkladom vozík

Systém rozkladu "Klzák"

U rozkladacích sedačiek môže byť použité aj rozkladanie "klzák". Ide o spôsob rozloženia kedy sa sedacia časť dostáva dopredu a opierka sa zloží do vodorovnej polohy. Takáto rozkladacia pohovka na každodenné spanie rozhodne nebude vhodná, nakoľko by sa pohovka, resp. opierka, veľmi rýchlo opotrebovala.

Rozkladacia pohovka typu klzák

Rozkladacia pohovka na každodenné spanie

Ideálnou voľbou ako spojiť rozkladací gauč s posteľou v pravom slova zmysle, je kúpa sedačky s rozkladacím mechanizmom "roll". Považuje sa za najlepšiu možnosť ako si dopriať kvalitný a zdravý spánok na rozkladacej pohovke na každodenné spanie. Rozloženie je skutočne rýchle a jednoduché. Rozkladací mechanizmus "roll" spočíva v zabudovaní špeciálneho a kvalitného matracu priamo do sedačky.

Rozkladacia sedačka rohová Lina so systémom rozkladu Roll

Rozkladacia pohovka na každodenné spanie už nebude pre vás nočnou morou, ale relaxom.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články