53 284 elektra ihneď k odoslaniu

398 zákazníkov práve nakupuje

Filtrovať

Filter výrobkov

Ceny

Od:
Do:

Výrobcovia 0

Viac

Farba 1

Viac

Doba chodu 0

Podporované typy povrchov 0

Viac

Detekcia schodiska 0

Plánovanie upratovania 0

Diaľkovo ovládané 0

Príznaky tovaru 0

Expedícia 0

Zákazníci práve nakúpili

Robotické vysávače

Mať čistú podlahu, koberec bez jedinej omrvinky a domácnosť bez baktérií a vírusov a nemusieť pritom chytiť do rúk vysávač nemusí byť len snom. Robotické vysávače udržia vaše podlahy čisté. Pri kúpe robotického vysávača si dajte záležať na jeho výbere. Patria medzi drahšie typy vysávačov, ale ak si vyberiete kvalitný produkt, rozhodne nebudete ľutovať jeho kúpu.

Sací výkon

Robotické vysávače pracujú na inom princípe než klasické vysávače. Majú metličky, ktorými nečistoty nahrnú na kopu a až potom ich vysajú. Z tohto dôvodu nie sú veľmi vhodné na koberce s dlhým vlasom.

Ak chcete týmto vysávačom vysávať koberce, zamerajte sa na typy s vyšším sacím výkonom. Pomocou rotačných kefiek sa dostane aj k nečistotám, ktoré sú uchytené medzi vlasmi koberca (aj k zvieracej srsti a vlasom).

Podlahy nie sú pre robotické vysávače žiadny problém, nech sú z akéhokoľvek materiálu. Robotické vysávače s mopom podlahu najprv zametú a následne ju umyjú.

Navigácia

Robotický vysávač vysáva samostatne. Vďaka senzorom, ktoré tento vysávač obsahuje nenaráža do stien, vyhýba sa prekážkam, nezamotá sa do káblov a nespadne ani zo schodov. Na navigáciu využívajú kameru, tlakové senzory alebo laser. Vysávače s navigáciou sa po podlahe pohybujú systematicky, vedia kde už upratovali, nechodia tak na jedno miesto niekoľkokrát a vedia, kde ešte neboli upratovať. Ich efektívnosť je vďaka tomu značne vyššia.

Vysávače bez navigácie sa po priestore pohybujú náhodne. Nedokážu rozoznať kde už vysávali a kde nie. Vzhľadom k tomu sú menej efektívne a nedokážu sa vrátiť do domovskej základne aby sa nabili.

Domovská (dobíjacia) základňa

Vysávač na jedno nabitie vydrží vysávať 50 minút, tie kvalitnejšie aj dve hodiny. V domovskej základni sa vysávač nabije a pokračuje vo vysávaní. Vráti sa do nej aj keď skončí svoju prácu. Kvalitnejšie a drahšie typy vysávačov sa do tejto stanice vrátia samé, lacnejšie modely vysávajú kým sa úplne nevybijú a do základne ich musíte dať ručne.

Ovládanie

V závislosti od typu môžete vysávač ovládať:

Diaľkovým ovládaním – jednoducho ho zapnete a vysávač sa pustí do práce. Môžete mu tiež vymedziť priestor kde má vysávať.

Programovanie – vysávač môžete naprogramovať, zadáte dátum a čas kedy má vysávať. Môžete ho naprogramovať na týždeň dopredu.

Smart technológia – s inteligentnými vysávačmi môžete komunikovať aj prostredníctvom mobilného telefónu. Stačí vám k tomu len príslušná aplikácia, pripojenie na internet a wi-fi.

Kefy

Robotické vysávače sú vybavené dvoma typmi kief.

Hlavná kefa – môže byť gumová (vhodná na tvrdé podlahy) alebo štetinová (vhodná na koberce)

Postranná kefa – kefa s dlhými štetinami presahuje plochu vysávača – rozširuje sa tak záber vysávania a odstráni aj nečistoty z rohov miestnosti kam by sa vysávač nedostal. Najlepšie je ak má vysávač dve postranné kefy.

Samočistiaca hlavná kefa sa nachádza v niektorých modeloch robotických vysávačov. Vďaka nej sa namotané vlasy a srsť zvierat nezachytáva na kefe, ale sa rozomelú a dostanú do zbernej nádoby. Táto samočistiaca funkcia vám zjednoduší údržbu vysávača.

Doplnkové funkcie

Virtuálne steny - vymedzia robotickým vysávačom priestor kde majú upratovať.

Dirt Detect (detekcia nečistôt) – vysávač rozozná viac znečistené miesto a dôkladnejšie ho vysaje

Program SPOT – vysávač bude vysávať menší priestor (s rozlohou cca 1m2)

UV lampa – UV lampa umiestnená na spodku vysávača ničí baktérie a udržuje tak podlahy hygienicky čisté. Lampa je ale malá a o 100% účinnosti sa zatiaľ nedá hovoriť.

Na trhu sa nachádza mnoho overených výrobcov robotických vysávačov, medzi ktorých patria napríklad iRobot, Samsung, Concept, LG, Xiaomi, Tesla a ďalší.

1. Robotický vysavač 2 v 1 Concept REAL FORCE VR3000 Robotický vysavač 2 v 1 Concept REAL FORCE VR3000
SKLADOM
SKLADOM 299,00 € bez DPH 249,16 
2. Robotický vysávač iRobot Roomba 605 Robotický vysávač iRobot Roomba 605
SKLADOM
SKLADOM 199,00 € bez DPH 165,83 
3. iRobot Roomba 676 iRobot Roomba 676
SKLADOM
SKLADOM 299,00 € bez DPH 249,16 
4. Virtuálna stena Dual Mode Virtual Wall k vysávačom iRobot Roomba Virtuálna stena Dual Mode Virtual Wall k vysávačom iRobot Roomba
SKLADOM
SKLADOM 49,90 € bez DPH 41,58 
5. Robotický vysávač Samsung VR10M701CUW Robotický vysávač Samsung VR10M701CUW
Neznáma dostupnosť
Neznáma dostupnosť 549,00 € bez DPH 457,48 
6. Robotický vysávač iRobot Roomba 606 Robotický vysávač iRobot Roomba 606
Neznáma dostupnosť
Neznáma dostupnosť 197,36 € bez DPH 164,46 
7. Robotický vysávač iRobot Roomba 966, WiFi Robotický vysávač iRobot Roomba 966, WiFi
Neznáma dostupnosť
Neznáma dostupnosť 499,00 € bez DPH 415,82 

Ďalšia najpredávanejšie

Filtrovať

Zobrazujem 1-23 produktov z 23 celkom

odporúčané od najlacnejších od najdrahších najpredávanejšienajlepšie hodnotené

Zobrazujem 1-23 produktov z 23 celkom

Uvítame vaše pripomienky k obsahu stránky