129 284 elektra ihneď k odoslaniu

220 zákazníkov práve nakupuje

Filtrovať

Filter výrobkov

Ceny

Od:
Do:

Výrobcovia 0

Vykurovací výkon 1

Počet rebier 0

Funkcia 0

Viac

Príznaky tovaru 0

Expedícia 0

Elektrické radiátory

Olejové radiátory sú prenosné elektrické ohrievače, ktoré sú naplnené olejom a ten je ohrievaný jedným alebo viacerými elektrickými prvkami. Olej je permanentne utesnený a nevyžaduje žiadne doplňovanie.

Na rozdiel od iných foriem elektrického ohrevu, poskytujú elektrické radiátory zmes žiariaceho tepla. To znamená, že ohrievajú vzduch v miestnosti a priamo zahrievajú aj objekty okolo neho. Dodávajú miestnosti príjemné teplo bez vysychania vzduchu.

Využitie olejových radiátorov

Elektrické olejové radiátory sú ideálne pre vykurovanie jedného priestoru alebo izby. Môžu byť použité buď tam, kde nie je k dispozícii žiadne vykurovanie alebo ako doplnok k už existujúcemu vykurovaniu. Ak chcete, aby bola jedna miestnosť teplejšia ako zvyšok domu, olejový radiátor je dobrá voľba.

K dispozícii je široká škála modelov od rôznych výrobcov, v rôznych tvaroch, veľkostiach, farbách a s rôznym výkonom. Väčšina z nich je navrhnutá tak, aby boli ľahko prenosné. Sú vybavené kolieskami, takže sa dajú ľahko presúvať z jednej miestnosti do druhej alebo ich počas teplejších mesiacov môžete skladovať v garáži či pivnici.

Výhody

Elektrický radiátor poskytuje bezpečný zdroj ohrevu, pretože vykurovacie články sú uzavreté. Väčšina tiež obsahuje bezpečnostné prerušenie v prípade náhodného prehriatia. Sú tiché pri používaní a poskytujú príjemné teplo, pretože nevysušujú ani nezvlhčujú vzduch. Na rozdiel od ventilátorových ohrievačov nerozvíria prach po miestnosti.

Väčšina z nich obsahuje termostat, ktorý môže byť nastavený tak, aby ohrieval miestnosť na pohodlnú teplotu a udržiaval ju automaticky. Niektoré majú časovač, ktorý môže byť použitý na automatické vyhriatie miestnosti.

Elektrické radiátory sú veľmi efektívne, takže všetka elektrická energia, ktorú používajú, je premenená na teplo. Elektrická energia má tendenciu stáť viac ako plyn, takže by bolo nákladnejšie vykurovať celý dom. Avšak na vykurovanie iba jednej alebo dvoch miestností, sú prenosné radiátory oveľa lacnejšie.

Kľúčové vlastnosti

Termostat

Elektrické radiátory s termostatom udržujú teplotu v miestnosti podľa vášho výberu. 

Časovač

Niektoré z jednoduchších časovačov sú schopné zapnúť radiátor iba raz, v nastavenom čase na pevnú dobu. Na tých drahších je možné nastaviť niekoľko intervalov, ktoré môžu byť použité na vykurovanie miestnosti, napríklad ráno a večer.

Výkon

Meria sa vo wattoch a všeobecne sa pohybuje v rozsahu od 400 W až do 3 kW. Výkonnejšie radiátory sú väčšie ako nízko výkonné, ale sú vhodnejšie na vykurovanie väčších miestností.

Ochrana prehriatia

Ak sa radiátor prehreje, ochrana proti prehriatiu ho automaticky vypne.

Kolieska

Väčšina radiátorov má kolieska zdola, takže sa dajú bez problémov premiestniť z miestnosti do miestnosti.

1. Olejový radiátor Guzzanti GZ 411BTF, 11 rebier Olejový radiátor Guzzanti GZ 411BTF, 11 rebier
SKLADOM
SKLADOM 69,40 € bez DPH 57,83 
2. Olejový radiátor Concept RO3311, 11 rebier Olejový radiátor Concept RO3311, 11 rebier
SKLADOM
SKLADOM 65,90 € bez DPH 54,91 
3. Olejový radiátor AEG RA 5588, 9 rebier Olejový radiátor AEG RA 5588, 9 rebier
SKLADOM
SKLADOM 89,00 € bez DPH 74,16 
4. Olejový radiátor Concept RO3309, 9 rebier Olejový radiátor Concept RO3309, 9 rebier
SKLADOM
SKLADOM 63,00 € bez DPH 52,50 
5. Olejový radiátor Guzzanti GZ 409BT, 9 rebier Olejový radiátor Guzzanti GZ 409BT, 9 rebier
SKLADOM
SKLADOM 54,80 € bez DPH 45,66 

Ďalšia najpredávanejšie

Filtrovať

Zobrazujem 1-9 produktov z 9 celkom

Uvítame vaše pripomienky k obsahu stránky