55 352 elektra ihneď k odoslaniu

191 zákazníkov práve nakupuje

Filtrovať

Filter výrobkov

Ceny

Od:
Do:

Výrobcovia 0

Viac

Dĺžka kábla 0

Počet zásuviek 0

Viac

Príznaky tovaru 0

Expedícia 0

Prepäťové ochrany

Ochrana pred prepätím je dôležitou súčasťou vybavenia v akejkoľvek kancelárii alebo domácnosti. Prepäťová ochrana je zariadenie určené na ochranu elektrických zariadení pred elektrickými výbojmi. Pokúša sa obmedziť napätie dodávané do elektrického zariadenia blokovaním, alebo obmedzením akéhokoľvek nežiaduceho napätia nad bezpečným prahom. Buďte pripravení v prípade úderu blesku! Môžete tým ochrániť vašu drahú domácu elektroniku pred prepätím. Prepäťová ochrana je lacnou záležitosťou v porovnaní s vašimi najcennejšími domácimi zariadeniami. Prepäťové ochrany sú určite lacnejšie ako výmena prepálenej obrazovky alebo hernej konzoly.

Druhy prepätia

Prepätie vnútornej energie

Väčšina prepätia energie v domácnosti sa vyskytuje interne. Tieto interné energetické prepätia sa vyskytujú mnohokrát za deň a často si ich ani nevšimnete. Vyskytujú sa, keď motory štartujú alebo vypínajú a odvádzajú elektrinu do spotrebičov a z nich.

Prepätie vonkajšej energie

Prepätia, ktoré vznikajú mimo domu, sú prepätia vonkajšej energie. Prerušené elektrické vedenie, úder blesku do inžinierskych sietí, alebo prepálený transformátor môžu spôsobiť externé prepätie.

Interné aj externé prepätia môžu ovplyvniť výkon elektronických zariadení vo vašej domácnosti. Čokoľvek, čo obsahuje mikroprocesor, môže byť poškodené silným kolísaním napätia. Malé prepätie neprepáli vaše zariadenia ani nezanechá viditeľné poškodenie, ale môže spôsobiť elektronickú hrdzu. Prepäťové ochrany sú potrebné najmä, aby ste zabránili degradácii interných mikroprocesorov na vašich elektronických zariadeniach.

Aký je rozdiel medzi rozvodkou a prepäťovou ochranou?

Hoci predlžovačky a prepäťové ochrany vyzerajú veľmi podobne, je medzi nimi výrazný rozdiel. Obe vám umožňujú pripojiť viac elektronických zariadení. Predlžovacie káble umožňujú pripojenie viacerých zariadení do jednej zásuvky. Jedinou funkciou predlžovacieho kábla je predĺženie elektrickej zásuvky v stene. Prepäťová ochrana funguje podobne ako predlžovací kábel, ale okrem toho, že umožňuje zapojiť viac zariadení do jednej zásuvky, chráni elektronické zariadenia pred nárazmi a prepätím. Prepätia môžu byť spôsobené údermi blesku, výpadkami napájania, prerušenými vypínačmi, skratmi a tak ďalej.

Niektoré prepäťové ochrany poskytujú záruku do určitej výšky na zariadenie do nich pripojené. Táto informácia sa vám môže hodiť, pokiaľ používate drahé zariadenie a chcete ho ochrániť pred prepätím a zároveň vám to poskytuje istotu, že pokiaľ by sa niečo stalo, svoje peniaze dostanete naspäť.

Ešte jedna rada na koniec. Vždy budete potrebovať viac zásuviek. Nepochybujte a radšej si zabezpečte prepäťovú ochranu s viacerými zásuvkami. Ak ich máte málo, tak sa v budúcnosti budete musieť ochrany vzdať a kúpiť si novú. Nebojte sa zainvestovať aspoň do 6 zásuviek. Je to dobrá investícia a v budúcnosti sa vám to určite vyplatí.

1. EMOS P54052 prepäťová ochrana 8 zásuviek,3m,čierna EMOS P54052 prepäťová ochrana 8 zásuviek,3m,čierna
SKLADOM
SKLADOM 36,99 € bez DPH 30,82 
2. Štartovacia sada k TV EMOS STARTER KIT II Štartovacia sada k TV EMOS STARTER KIT II
SKLADOM
SKLADOM 17,90 € bez DPH 14,92 
3. Prepäťová ochrana P53872, 5 zásuviek, vypínač, 3m Prepäťová ochrana P53872, 5 zásuviek, vypínač, 3m
SKLADOM
SKLADOM 17,90 € bez DPH 14,92 
4. EMOS P54022 prepäťová ochrana 1800J,4 zásuvky,2m,čierna EMOS P54022 prepäťová ochrana 1800J,4 zásuvky,2m,čierna
SKLADOM
SKLADOM 24,99 € bez DPH 20,82 
5. EMOS P54012 prepäťová ochrana 900J,4 zásuvky,2m,biela EMOS P54012 prepäťová ochrana 900J,4 zásuvky,2m,biela
SKLADOM
SKLADOM 21,99 € bez DPH 18,32 

Ďalšia najpredávanejšie

Filtrovať

Zobrazujem 1-18 produktov z 18 celkom

odporúčané od najlacnejších od najdrahších najpredávanejšienajlepšie hodnotené

Zobrazujem 1-18 produktov z 18 celkom

Uvítame vaše pripomienky k obsahu stránky