136 184 elektra ihneď k odoslaniu

387 zákazníkov práve nakupuje

Filtrovať

Filter výrobkov

Ceny

Od:
Do:

Výrobcovia 0

Dĺžka kábla 0

Počet zásuviek 0

Príznaky tovaru 0

Expedícia 0

Zákazníci práve nakúpili

Prepäťové ochrany

Ochrana pred prepätím je dôležitou súčasťou vybavenia v akejkoľvek kancelárii alebo domácnosti. Prepäťová ochrana je zariadenie určené na ochranu elektrických zariadení pred elektrickými výbojmi. Pokúša sa obmedziť napätie dodávané do elektrického zariadenia blokovaním, alebo obmedzením akéhokoľvek nežiaduceho napätia nad bezpečným prahom. Buďte pripravení v prípade úderu blesku! Môžete tým ochrániť vašu drahú domácu elektroniku pred prepätím. Prepäťová ochrana je lacnou záležitosťou v porovnaní s vašimi najcennejšími domácimi zariadeniami. Prepäťové ochrany sú určite lacnejšie ako výmena prepálenej obrazovky alebo hernej konzoly.

Druhy prepätia

Prepätie vnútornej energie

Väčšina prepätia energie v domácnosti sa vyskytuje interne. Tieto interné energetické prepätia sa vyskytujú mnohokrát za deň a často si ich ani nevšimnete. Vyskytujú sa, keď motory štartujú alebo vypínajú a odvádzajú elektrinu do spotrebičov a z nich.

Prepätie vonkajšej energie

Prepätia, ktoré vznikajú mimo domu, sú prepätia vonkajšej energie. Prerušené elektrické vedenie, úder blesku do inžinierskych sietí, alebo prepálený transformátor môžu spôsobiť externé prepätie.

Interné aj externé prepätia môžu ovplyvniť výkon elektronických zariadení vo vašej domácnosti. Čokoľvek, čo obsahuje mikroprocesor, môže byť poškodené silným kolísaním napätia. Malé prepätie neprepáli vaše zariadenia ani nezanechá viditeľné poškodenie, ale môže spôsobiť elektronickú hrdzu. Prepäťové ochrany sú potrebné najmä, aby ste zabránili degradácii interných mikroprocesorov na vašich elektronických zariadeniach.

Aký je rozdiel medzi rozvodkou a prepäťovou ochranou?

Hoci predlžovačky a prepäťové ochrany vyzerajú veľmi podobne, je medzi nimi výrazný rozdiel. Obe vám umožňujú pripojiť viac elektronických zariadení. Predlžovacie káble umožňujú pripojenie viacerých zariadení do jednej zásuvky. Jedinou funkciou predlžovacieho kábla je predĺženie elektrickej zásuvky v stene. Prepäťová ochrana funguje podobne ako predlžovací kábel, ale okrem toho, že umožňuje zapojiť viac zariadení do jednej zásuvky, chráni elektronické zariadenia pred nárazmi a prepätím. Prepätia môžu byť spôsobené údermi blesku, výpadkami napájania, prerušenými vypínačmi, skratmi a tak ďalej.

Niektoré prepäťové ochrany poskytujú záruku do určitej výšky na zariadenie do nich pripojené. Táto informácia sa vám môže hodiť, pokiaľ používate drahé zariadenie a chcete ho ochrániť pred prepätím a zároveň vám to poskytuje istotu, že pokiaľ by sa niečo stalo, svoje peniaze dostanete naspäť.

Ešte jedna rada na koniec. Vždy budete potrebovať viac zásuviek. Nepochybujte a radšej si zabezpečte prepäťovú ochranu s viacerými zásuvkami. Ak ich máte málo, tak sa v budúcnosti budete musieť ochrany vzdať a kúpiť si novú. Nebojte sa zainvestovať aspoň do 6 zásuviek. Je to dobrá investícia a v budúcnosti sa vám to určite vyplatí.

1. Prepäťová ochrana Emos P54052, 8 zásuviek, 3m, čierna Prepäťová ochrana Emos P54052, 8 zásuviek, 3m, čierna
SKLADOM
SKLADOM 36,99 € bez DPH 30,82 
2. Prepäťová ochrana P53872, 5 zásuviek, vypínač, 3m, čierna Prepäťová ochrana P53872, 5 zásuviek, vypínač, 3m, čierna
SKLADOM
SKLADOM 14,90 € bez DPH 12,42 
3. Prepäťová ochrana Solight PO55, 4 zásuvky, 1,5m, biela Prepäťová ochrana Solight PO55, 4 zásuvky, 1,5m, biela
SKLADOM
SKLADOM 10,99 € bez DPH 9,16 
4. Prepäťová ochrana APC PM1WFR, 1 zásuvka, biela Prepäťová ochrana APC PM1WFR, 1 zásuvka, biela
SKLADOM
SKLADOM 18,90 € bez DPH 15,75 
5. Prepäťová ochrana Emos P54012 900J, 4 zásuvky, 2m, biela Prepäťová ochrana Emos P54012 900J, 4 zásuvky, 2m, biela
SKLADOM
SKLADOM 15,90 € bez DPH 13,25 
6. Štartovacia sada k TV Emos STARTER KIT II Štartovacia sada k TV Emos STARTER KIT II
Neznáma dostupnosť
Neznáma dostupnosť 14,90 € bez DPH 12,42 

Ďalšia najpredávanejšie

Filtrovať

Zobrazujem 1-14 produktov z 14 celkom

odporúčané od najlacnejších od najdrahších najpredávanejšienajlepšie hodnotené

Zobrazujem 1-14 produktov z 14 celkom

Uvítame vaše pripomienky k obsahu stránky