139 125 elektra ihneď k odoslaniu

324 zákazníkov práve nakupuje

Filtrovať

Filter výrobkov

Ceny

Od:
Do:

Výrobcovia 0

Energetická účinnosť 0

Farba 0

Výška 0

Šírka 0

Celková vnútorná kapacita rúry 0

Počet ohrievacích dosiek 0

Veko 0

Úložný priestor na plechy 0

Hĺbka 0

Príznaky tovaru 0

Viac

Expedícia 0

Zákazníci práve nakúpili

Plynové sporáky

Plynový sporák je poháňaný zemným plynom a na samotnej platničke sa potom vytvorí plameň. Mnohí kuchári dávajú prednosť práve tomuto druhu energie, pretože majú samotné varenie viac pod kontrolou. Plamene ohrevu sa dajú ľahko ovládať a rovnomerne rozložiť. Okrem toho pre mnohých ľudí je práve plyn jediným možným zdrojom energie pomocou ktorého môžu variť.

Výhody a nevýhody plynového sporáka

jednoduchá kontrola ohrevu,

prináša dobrú distribúciu tepla,

z dlhodobého hľadiska je plynový sporák lepšou investíciou, pretože zatiaľ čo sa na elektrickom sporáku budú varné dosky rozpadať, kovové rošty plynového sporáka len tak niečo nezničí,

vzhľadom k tomu, že plynová varná doska vytvára okamžitý plameň, vaše hrnce a panvice sa zohrejú oveľa rýchlejšie, čo znamená, že budete môcť servírovať vaše jedlo oveľa skôr než by ste si mysleli.

A aké sú naopak jeho nevýhody?

inštaláciu by mal vykonať odborník,

plynové zóny sú z hľadiska čistenia ťažšie na údržbu,

sú o niečo drahšie ako elektrické sporáky.

V dnešnej dobe existujú na trhu rôzne plynové sporáky s jedinečnými pridanými funkciami. Poďme sa spolu pozrieť, aké vlastnosti sporákov by ste si mali pred samotnou kúpou všímať:

Materiál, z akého sú plynové sporáky vyrobené

Väčšina bežných plynových sporákov je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele, aby sa zabránilo hrdzaveniu spotrebiča v parnom prostredí kuchyne. I keď sa telo sporáka zohrieva, kov poskytuje dokonalú odolnosť. Navyše nie je náchylný na poškodenie. Ako sa hovorí, kreativite sa medze nekladú, aj v tomto prípade nájdete na trhu i plynové sporáky vyrobené zo skla, ktoré dodajú kuchyni moderný vzhľad, avšak na druhej strane sú oveľa krehkejšie a vyžadujú si o to viac údržby.

Spotreba energie

I keď sa plynový sporák radí medzi najmenej energeticky efektívne v porovnaní s indukčnými sporákmi, nie vždy musí ísť o viditeľne veľký rozdiel v spotrebe. Ako ide doba dopredu i plynové sporáky sa začínajú v spotrebe energie zlepšovať. Plynové sporáky s technológiou priameho plameňa ponúkajú rovnomerné rozloženie tepla po celej panvici, pričom dochádza k šetreniu energie. Takéto spotrebiče nájdete v energetickej triede A. V našej ponuke nájdete i sporáky v energetickej triede A+, čo vám ešte o niečo viac ušetrí mesačné výdavky za energiu.

Veľkosť

Veľkosť plynového sporáka, ktorý si plánujete kúpiť, závisí výlučne na veľkosti vašej domácnosti. Navyše niektoré naše modely plynových sporákov obsahujú extra úložný priestor v spodnej časti sporáku, kam si môžete uschovať plechy alebo iné nádoby. Okrem toho niektoré plynové sporáky majú aj zabudovaný kovový/sklenený príklop, s ktorým získate ďalší voľný priestor vo vašej kuchyni. Čo sa týka samotnej veľkosti plynového sporáka, zvyčajne by ste mali počítať s 85 cm na výšku, 50 – 59 cm na šírku a s hĺbkou buď 51 alebo 60 cm.

1. Plynový sporák MORA P 140 AW Plynový sporák MORA P 140 AW
SKLADOM
SKLADOM 168,90 € bez DPH 140,74 
2. Plynový sporák MORA P 162 AS Plynový sporák MORA P 162 AS
SKLADOM
SKLADOM 251,90 € bez DPH 209,91 
3. Plynový sporák MORA P 151 BW Plynový sporák MORA P 151 BW
SKLADOM
SKLADOM 175,90 € bez DPH 146,58 
4. Plynový sporák Mora P262AW Plynový sporák Mora P262AW
SKLADOM
SKLADOM 237,00 € bez DPH 197,49 

Ďalšia najpredávanejšie

Filtrovať

Zobrazujem 1-5 produktov z 5 celkom

odporúčané od najlacnejších od najdrahších najpredávanejšienajlepšie hodnotené

Zobrazujem 1-5 produktov z 5 celkom

Uvítame vaše pripomienky k obsahu stránky