Turbokefa

Turbokefa (taktiež turbohubica) je príslušenstvo vysávačov, ktoré slúži na upratovanie prevažne mäkkých podláh, akými sú koberce alebo kobercové krytiny. Delia sa na dva typy - elektrické a vzduchové. Oba obsahujú jeden alebo viac rotačných valcov s tuhými štetinami. Rýchlymi otáčkami sa potom dosahuje "prečesávanie" kobercov a ich vlákien, ktoré umožňuje lepšie odstránenie hĺbkových či zašliapaných nečistôt. Najlepšie sa hodí na upratovanie chlpov od domácich zvierat, vlasov, nití, prachu a iných drobných častíc. Turbohubica zefektívňuje upratovanie a podstatne skracuje čas ním strávený.

Elektrická turbokefa disponuje vlastným motorčekom, ktorý roztáča valce. Ponúka tak vysoký a zároveň konštantný výkon. Je napájaný vysávačom cez odpojiteľný kábel. Vzduchová kefa sa naopak roztáča iba vzduchom prúdiacim okolo nej, väčšinou za pomocou turbínky s lopatkami. Nezvyšuje tak elektrickú spotrebu vysávača, môže však mať nižší výkon. Obvykle disponuje gumovou clonou, ktorá vďaka udržiavanému podtlaku napomáha k rýchlejšej a stabilnejšej rotácii kefy. Upratovanie daného miesta je potom efektívnejšie.

Univerzálne turbokefy je možné kúpiť aj dodatočne, elektrické sú však kompatibilné iba v rámci jednej značky vysávačov. Niektoré turbohubice možno použiť na tvrdé podlahy ako drevo, linoleum, dlaždice, aj na matrace, čalúnenie atď. Väčšina disponuje kolieskami umožňujúcimi ľahký pohyb po čistenej ploche a udržiavanie efektívnej výšky hubice počas upratovania pre optimálny sací výkon. Turbokefa by mala byť súčasťou každého vysávača, či už na upratovanie domácnosti, alebo napríklad kancelárskych priestorov. Pozrite sa do našej ponuky a vyberte si z rôznych typov vysávačov disponujúcich turbohubicou.

Výhody oproti bežným hubiciam

  • lepšie výsledky pri upratovaní mäkkých podláh napríklad kobercov
  • lepšie zbiera hĺbkové a drobné nečistoty
  • zrýchľuje upratovanie

Vreckové vysávače s turbokefou Bezvreckové vysávače s turbokefou Viacúčelové vysávače s turbokefou