E-Ink

E-Ink je skratka pre technológiu elektronického atramentu, vyvinutého rovnomennou spoločnosťou (E Ink). Elektronický atrament sa dočkal obrovskej popularity najmä u čítačiek elektronických kníh. Nachádza tiež uplatnenie v technologicky vyspelom elektronickom papieri.

Displeje s elektronickým atramentom sú zložené z vačkov napustených miniatúrnymi pigmentovými časticami. U čiernobielych displejov sú biele častice nabité pozitívne, čierne častice negatívne. Každú kapsulu zhora a zospodu obklopuje elektróda, jedna kladná a druhá záporná. Ich neustále prepólovanie priťahuje častice na jednu alebo druhú stranu podľa potreby. Výsledkom je požadovaný odtieň každej jednotlivej kapsule. Tento princíp spotrebuje asi tisíckrát menej energie než bežné LCD displeje. Preto elektronické čítačky s E-Ink displejmi vydržia až niekoľko týždňov na jedno nabitie.

E-Ink

Displeje využívajúce E-Ink sú jednak úsporné, jednak šetrné k ľudským očiam. Displej na rozdiel od LCD panela nesvieti, takže z týchto elektronických kníh čítame text v prirodzenom svetle alebo pri svetle lampy. Skrátka ako klasickú knihu.

Výhody displejov s E-ink oproti LCD panelom

  • energeticky nenáročný, čítačka výdrží celý rad týždňov
  • text je rovnako čitateľný ako na skutočnom papieri
  • šetrnosť k ľudským očiam

Naša ponuka elektronických čítačiek >>