77 883 elektra ihneď k odoslaniu

717 zákazníkov práve nakupuje

Filtrovať

Filter výrobkov

Ceny

Od:
Do:

Výrobcovia 0

Viac

Príznaky tovaru 0

Expedícia 0

Ochladzovače vzduchu

Každé leto stúpa teplota a v niektoré dni sa vyšplhá až na hodnoty, kedy je priam nemožné vydržať v uzavretej miestnosti. Otvorenie okna nie je v tomto prípade veľmi účinné. Ventilátor môže byť tiež alternatívou, no treba si uvedomiť, že vzduch iba rozvíri, ale neochladí ho.

Chladič vzduchu je jedným z najlepších chladiacich riešení. Ochladzovače vzduchu sú na rozdiel od klimatizácie dostupné za veľmi nízku cenu, napriek tomu, že spĺňajú rovnaký účel. Stávajú sa stále viac populárnymi a obľúbenými medzi spotrebiteľmi. Pokiaľ potrebujete počas teplých dní ochladiť napríklad spálňu, tak je ochladzovač vzduchu ideálnym riešením.  

Ako funguje ochladzovač vzduchu?

Chladiče vzduchu sú zariadenia, ktoré sa skladajú z ventilátora, doštičiek nasiaknutých vodou a čerpadla. Ak chcete používať chladič, musíte ho naplniť vhodným množstvom vody. Keď ho zapnete, horúci vzduch z okolia cirkuluje v chladiči cez vodou chladené podložky. Tento proces znižuje teplotu vzduchu o niekoľko stupňov skôr ako sa takto vyrobený studený vzduch vypustí späť do miestnosti.

Výhody

Ochladzovače vzduchu vyžadujú nenáročnú údržbu v porovnaní s klimatizáciou. Chladiče vzduchu nevyžadujú žiadne úpravy stien alebo stropov spolu so špeciálnou izoláciou v miestnosti, tým pádom náklady na inštaláciu sú zanedbateľné.

Energeticky úsporný

Ochladzovač vzduchu spotrebuje veľmi málo energie. Je ekologický, pretože nevypúšťa CFC ani iné škodlivé plyny. Tým je splnený účel chladenia miestnosti ekologickým a hospodárnym spôsobom.

Prenosný ochladzovač vzduchu

Ich jednoduché premiestňovanie ponúka flexibilitu a pohodlie pre meniace sa ročné obdobia. Pokiaľ ich cez zimu nebudete používať, jednoducho ich odložíte. Pomocou koliesok ich môžete premiestňovať po celom  dome alebo kancelárii, aby ste mohli strategicky ochladiť ktorúkoľvek miestnosť podľa potreby.

Ako zefektívniť chladenie vzduchu cez letné obdobie?

Jedným z najúčinnejších spôsobov použitia ochladzovača vzduchu je zabezpečiť riadne vetranie v miestnosti. Bežná mylná predstava je, že chladiče vzduchu, podobne ako klimatizácie, pracujú efektívne, ak sú umiestnené v uzavretých priestoroch. Ochladzovače vzduchu fungujú na základe odparovania tým, že fúkajú horúci vzduch cez chladiace doštičky, ktoré boli nasiaknuté vodou. Preto je pre chladenie nevyhnutný plynulý prúd vzduchu.

Ďalším spôsobom zvýšenia účinnosti chladenia je pridanie ľadu do vody v nádrži. V skutočnosti sú niektoré chladiče vybavené vyhradenými priehradkami na ľad. Pridaním ľadu do vody sa podložky ochladzujú, čo vedie k tomu, že nimi prechádza chladný vzduch. 

Údržba

Starajte sa o svoj ochladzovač vzduchu. Raz za čas je dôležité vykonať údržbu chladiča. Jednou z prvých vecí, ktorú by ste mali urobiť, je čistenie chladiacich doštičiek, pretože sa tam môže časom nahromadiť prach. Ak sa v nich nahromadí veľa prachu, najlepšou možnosťou je ich výmena. Je tiež dôležité vyčistiť nádrž na vodu. Utretie lopatiek ventilátora handričkou tiež zvýši účinnosť. Vykonávať údržbu chladiča vzduchu sa odporúča pravidelne.

V našom e-shope si môžete vybrať ochladzovače vzduchu od výrobcov ako AEG, Ardes, Black & Decker, Concept alebo Tristar.

1. Ochlazovač vzduchu Rovus Artic Air Ultra Ochlazovač vzduchu Rovus Artic Air Ultra
SKLADOM
SKLADOM 27,99 € bez DPH 23,32 
2. Ochladzovač vzduchu Concept OV5200 Ochladzovač vzduchu Concept OV5200
SKLADOM
SKLADOM 159,00 € bez DPH 132,49 
3. Ochladzovač Black+Decker BXAC5E Ochladzovač Black+Decker BXAC5E
SKLADOM
SKLADOM 89,00 € bez DPH 74,16 
4. Ochladzovač vzduchu Clatronic LK 3742 BK Ochladzovač vzduchu Clatronic LK 3742 BK
SKLADOM
SKLADOM 93,00 € bez DPH 77,50 
5. Ochlazovač vzduchu Rovus Artic Air Ultra POUŽITÉ, NEOPOTREBOVANÝ Ochlazovač vzduchu Rovus Artic Air Ultra POUŽITÉ, NEOPOTREBOVANÝ
SKLADOM
SKLADOM 33,15 € bez DPH 27,62 

Ďalšia najpredávanejšie

Filtrovať

Zobrazujem 1-9 produktov z 9 celkom

odporúčané od najlacnejších od najdrahších najpredávanejšienajlepšie hodnotené

Zobrazujem 1-9 produktov z 9 celkom

Uvítame vaše pripomienky k obsahu stránky