86 043 nábytku ihneď k odoslaniu

1 393 zákazníkov práve nakupuje

Filtrovať

Filter výrobkov

Doplnky k posteliam

Doplnky k posteliam

Spálňa je posvätné miesto. Veľa rôznych faktorov vplýva každú noc na kvalitu nášho spánku. Ak ľudia strávia tretinu svojho života spaním, potom by mali myslieť na to, že miesto, kde spia, by malo byť dôležité. Preto by sme mali mať plnohodnotný ničím nerušený spánok. Nie všetko záleží iba na posteli, ale spánok si môžeme spríjemniť aj rôznymi doplnkami k posteliam.

Akými doplnkami si spríjemniť spánok?

Dobrý vankúš je základným pilierom kvalitného spánku. Každý určite miluje pocit, keď si uloží hlavu do mäkkého vankúša po celom dni. Výber nesprávneho vankúša môže zhoršiť bolesti hlavy, krku alebo ramien. Niektorí ľudia spia primárne na chrbte, niektorí spia na strane a niektorí dávajú prednosť spánku na bruchu. Vedieť v ktorej pozícii spíte je dôležité pre výber správneho vankúša.

Ak používate pevný matrac, potom mäkší vankúš  je lepšia voľba, pretože vankúš leží na pevnom povrchu a musí sa prispôsobiť tlaku vašej hlavy v počiatočnej polohe spánku. Ak máte mäkší matrac, potom pevnejší vankúš môže byť lepší, aby vaša hlava a krk boli zarovnané. Nezanedbávajte svoj vankúš! Je to dôležitý prvok pre spánok a mať ten pravý pod vašou hlavou môže byť kľúčové pre pohodlnejšie a pokojnejšie noci.

Kedy vymeniť vankúš?

Všeobecne platí, že posteľné vankúše je potrebné vymeniť po 18 mesiacoch. Anatomické vankúše zvyčajne vydržia dlhšie, niekedy až tri roky. Prírodné vankúše majú tendenciu vydržať dlhšie ako syntetické vankúše. Taktiež vankúše vyššej kvality vydržia dlhšie ako lacné. Ak používate vankúš, ktorý má päť a viac rokov, nedostávate potrebnú podporu (nespíte tak pohodlne, ako by ste mohli).

Úložné priestory

Úložné priestory môžu poskytnúť miesto navyše pre vaše veci. Pokiaľ máte posteľ príliš nízko, tak nezúfajte. Posteľ sa dá jednoducho zvýšiť a tým pádom môžete ľahko uvoľniť priestor, ktorý sa dá využiť. Pri výbere správneho úložného priestoru budete mať všetky potrebné veci po ruke.

Prikrývky

Pri výbere prikrývky sa zamerajte na pohodlnosť a kvalitné spracovanie. Je dôležité, aby ste sa za každých okolností cítili pohodlne a aby ste si vybrali dizajn, ktorý vyhovuje vášmu vkusu.

Taburetky

Taburetky sú multifunkčným doplnkom do vašej domácnosti. Môžu poslúžiť na uskladnenie vecí, oživiť atmosféru izby, môžete ich použiť na sedenie alebo pri pozeraní televízie si na ne vyložiť nohy. Vyzerajú skvele v miestnosti a hodia sa napríklad pre uskladnenie hračiek detí, alebo na topánky. Typicky sú spracované z pevných materiálov, ktoré majú dlhú životnosť.

Filtrovať

Uvítame vaše pripomienky k obsahu stránky