Aké domáce spotrebiče sú užitočné na odstránenie srsti z domácnosti?

Chumáče srsti na podlahe, chlpy mačiek a psov v posteli a na pohovke a večné odstraňovanie chlpov z oblečenia vás motivujú k tomu, aby ste upratovali častejšie ako zvyčajne. Táto činnosť však nie je jednoduchá - trvá to totiž dlho, kým sa efektívne zbavíte srsti. Avšak, niektoré domáce spotrebiče vám v tom pomôžu – zistite ktoré!

Prečo by sme mali čistiť kožušinu zvierat?

Zdá sa, že otázka je triviálna a existuje na ňu aj jednoduchá odpoveď - aby bolo doma čisto. Samozrejme, je to pravda, ale to nie je jediný dôvod, prečo by ste mali bojovať so srsťou v byte. Zvieracie chlpy môžu byť nebezpečné pre astmatikov a alergikov – ak zostávajú na oblečení alebo nábytku, môžu spôsobovať zdravotné problémy.

Aké sú základné pravidlá pri upratovaní srsti po vašom chlpáčovi?

Pravidelné upratovanie bytu je na zodpovednosti každého majiteľa spoločenských zvierat, ktorý by mal dodržiavať niekoľko pravidiel:

  • prevencia – samozrejme, že nie je možné úplne zabrániť strate srsti u zvierat, ale môžete ju znížiť. Ak máte psa, tak je potrebné zviera pravidelne česať - odporúčame túto činnosť vykonávať vonku, kde je oveľa ľahšie sa zbaviť popadanej srsti. Zvlášť dôležité to je na jar a na jeseň, kedy pes pĺzne viac ako obvykle. Počas tejto doby je tiež potrebné zvýšiť frekvenciu kúpania domácich zvierat s použitím špecializovaných šampónov a kondicionérov.
  • použitie čistiaceho valčeka na oblečenie - toto príslušenstvo je nenahraditeľným pomocníkom každého majiteľa zvierat. Vďaka nemu môžete ľahko odstrániť chlpy z oblečenia a iných tkanín, pretože nečistoty sa okamžite prilepia na vrstvu pokrytú lepidlom.
  • odstraňovanie chĺpkov z čalúneného nábytku - pokiaľ ide o pohovky a kreslá, odstraňovanie chĺpkov z nich nie je ľahká úloha. Pomôže vám gumová rukavica alebo bežná špongia, ktorá je schopná zachytávať srsť v textíliách.

Pri výbere vysávača na vysávanie srsti si všímajte u spotrebiča tieto parametre:

  • výkon - upratovanie bude oveľa efektívnejšie, ak si vyberiete výkonné zariadenie. Minimálny výkon v tomto prípade by mal byť 800 W - potom má vysávač veľký sací výkon a pracuje efektívnejšie.
  • typ vysávača - na jednej strane sú bezvreckové vysávače lepšie z hľadiska výkonu - naplnenie nádoby neovplyvňuje sací výkon tak výrazne ako v prípade modelov, ktoré používajú vrecká. Naopak, pri vreckových vysávačoch máte istotu, že povysávaná srsť sa nerozptýli po miestnosti – takisto je to lepšia voľba pre alergikov.
  • HEPA filter - ak vám to dovolí váš domáci rozpočet, mali by ste si kúpiť vysávač s HEPA filtrom. Vďaka tomu si môžete byť istí, že vzduch z vysávača je bez chlpov a alergénov,
  • trieda účinnosti vysávania na koberci - každý vysávač má také označenie a určí, ako presne sa nečistoty z kobercov a koberčekov zbierajú. Najlepšími modelmi sú tie, ktoré získali triedu A - čím ďalej je písmeno abecedy, tým nižšia bude trieda účinnosti.
  • hlučnosť zariadenia - tento parameter je dôležitý nielen pre pohodlie v domácnosti, ale aj pre samotného domáceho maznáčika. Mnoho psov a mačiek reaguje panicky na hlasné zvuky vysávača, a to spôsobuje ich stres. Preto by ste si mali vyberať vysávač na srsť generujúci hluk pod 75 dB.

Program na odstraňovanie srsti v práčkach

Ak máte vášho chlpáča vo vnútri, tak sa prirodzene srsť dostane na posteľnú bielizeň, prikrývky a samozrejme na vaše oblečenie.Tento problém môžete vyriešiť kúpou práčky, ktorá odstraňuje srsť z bielizne.

Na toto je vhodný program s dodatočným plákaním a odstreďovaním. Taktiež by ste mali mierne zvýšiť teplotu prania, vďaka čomu sa vlákna tkanín ľahšie uvoľnia a srsť sa tak ľahšie odstráni. Ak teda nemáte práčku s takouto funkciou, môžete ju nastaviť sami výberom ďalšieho plákania a odstreďovania, ako aj vyššej teploty. Avšak dávajte si pozor na jemné tkaniny - tie je lepšie vyprať tradične, avšak predtým odstráňte srsť z bielizne pomocou čistiaceho valčeka na oblečenie.

Nákup vhodného vysávača a práčky vám určite pomôže s upratovaním srsti po vašom psovi alebo mačke. Nezabúdajte však, že sa nemôžete spoliehať len na domáce spotrebiče - kľúčovú úlohu bude naďalej zohrávať ako často budete upratovať.

Nepodporovaný prehliadač

Ľutujeme, používate internetový prehliadač, v ktorom vám Okay nebude fungovať.

Skontrolujte prosím, či používate aktuálnu verziu niektorého z podporovaných prehľadávačov nižšie, alebo či máte v prehľadaní povolenú podporu JavaScriptu.

Podporované prehliadače sú:

Ospravedlňujeme sa, že naša aplikácia nefunguje na starších prehliadačoch.