Ako udržiavať filter do digestora?

Zatiaľ čo krásny kryt odsávača pár vyzerá veľmi pekne, dôležitejším prvkom sú časti nachádzajúce sa vo vnútri: obehový ventilátor, filter a odvetrávacie potrubie.

Kedy ste naposledy nahliadli pod digestor nad vaším sporákom a skontrolovali ste filter do digestora? Ak to už bolo niekedy dávnejšie alebo ste to ešte nikdy neurobili, vopred vás varujeme: nebude to pekné. Účelom filtra odsávača pár je zhromažďovať mastnotu, takže ak vykonáva svoju prácu správne, bude vyzerať a na dotyk bude veľmi mastný. Záleží od typu filtra, dá sa buď vymeniť za nový, alebo ho môžete vyčistiť.

čistenie digestora

Ako často by ste mali filter čistiť?

Ak používate odsávač pár pravidelne, na zbavenie sa všetkej mastnoty a častíc jedla, tak ho musíte čistiť častejšie.

Pri častom varení by sa vnútorná a vonkajšia strana digestora a filter mali čistiť na mesačnej báze. Ak nie ste každodenným kuchárom, postačí sezónne čistenie. Po príprave jedál počas sviatkov vždy vyčistite aspoň filter, zvyšok odsávača netreba až tak často.

Keď ventilátor a odsávanie vtiahnu mastnoty a tuky do potrubia, prirodzene sa priľnú aj k povrchu. Čistenie je nevyhnutné nielen preto, aby vyzeral a voňal lepšie, ale môže tiež zabrániť požiaru v domácnosti.

Kedy filter vymeniť?

Neexistuje stanovený harmonogram výmeny filtrov odsávača pár. Životnosť filtra závisí od faktorov ako je typ filtra, jeho udržiavanie a množstvo mastnoty a tepla, ktorým je vystavený. Každý filter má inú životnosť. Filter z nehrdzavejúcej ocele vydrží dlhšie ako hliník. Dlhšiu životnosť získate aj pri vysokovýkonných filtroch v porovnaní so štandardnými filtrami.

Ako vyčistiť filter do digestora

Ako vyčistiť filter do digestora?

Vyberte filter: väčšina filtrov by sa mala dať ľahko vybrať alebo vysunúť zo spodnej strany.

Naplňte umývadlo alebo väčší kýbel horúcou vodou: Čím je voda teplejšia, tým bude čistenie efektívnejšie. Najlepšie je použiť vodu z rýchlovarnej kanvice.

Do horúcej vody nalejte jar a 1/4 šálky sódy bikarbóny. Vložte filtre do vody a uistite sa, že sú úplne ponorené. Počkajte aspoň 10 minút. Následne vyčistite kefou alebo si dajte rukavicu na čistenie. Môžete pridať viac jari, pre lepšie odmastenie filtra.

Opláchnite a osušte: filtre dôkladne opláchnite v horúcej vode a osušte papierovou utierkou alebo handrou.

Keď filtre do digestora vyschnú, môžete ich vrátiť naspäť do odsávača. Raz za mesiac ich skontrolujte a podľa potreby opakujte. V prípade zastaralejšieho filtra ho vymeňte z nový.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Komínový odsávač par Mora OVG 648 GB

137,90 

bez DPH 114,91 

Odsávač pár Mora OP 640 X

102,00 

bez DPH 85,00 

Odsávač pár Concept OPP1260wh

52,90 

bez DPH 44,08 

Odsávač pár Guzzanti ORW White

459,00 

bez DPH 382,48 

Odsávač pár Mora OP640W

79,00 

bez DPH 65,83 

Odsávač pár Gorenje WHC 623E14 X

98,90 

bez DPH 82,41 

Odsávač pár Mora OV 686 GW

189,00 

bez DPH 157,49 

Odsávač pár Mora OP 530 W

56,90 

bez DPH 47,41 

Odsávač pár Guzzanti ZRW 60 W

44,00 

bez DPH 36,67