3 dôvody, prečo si kúpiť akčnú kameru

Iste ste už v niekoľkých adrenalínových súťažiach zaznamenali podivné malé krabičky, ktoré na sebe majú súťažiaci, pretekári či kaskadéri pripevnené. Určite vám v tej chvíli preblesklo hlavou, čo to asi je. Ide o tzv. outdoorové kamery, ktoré slúžia na zachytenie záberov, ktoré by ste si s obyčajnou kamerou zrejme len tak natočit netrúfli. Vybrali sme tri hlavné dôvody, prečo sa oplatí kúpiť novú akčnú kameru!

1. Nepoškodí ju náraz ani voda

Najväčšou prednosťou akčnej kamery je jej odolnosť. O kameru sa nemusíte príliš obávať. Sú evidované prípady, keď kamera prežila "útok" medveďa grizzly, niekoľkokilometrový pád z parašutistových rúk a pod. S akčnou kamerou sa vo väčšine prípadov nemusíte báť ani do vody. Vodotesné puzdro zaručí, že budete mať skvelé zábery, nech už natáčate čokoľvek.

"Ako už názov kategórie - outdoorové kamery - napovedá, skutočne nemusíte mať strach, že by sa pri prvej neúmyslnej nehode kamera zničila."

2. Pri natáčaní nemusíte kameru držať

Čím si outdoorové kamery získali náklonnosť adrenalínových športovcov? Jednoznačne slobodou! Máte voľné ruky, oči nemusia nič kontrolovať a vy sa môžete sústrediť predovšetkým na svoj výkon. Kameru stačí ľubovoľne pripevniť na vaše telo alebo dopravný prostriedok a spustiť nahrávanie. Kamera potom dokumentuje celú vašu trasu. Ak si ju pripevníte napríklad na prilbu, bude natáčať presne smer, ktorým sa budete pozerať.

"Adrenalínoví športovci nemôžu robiť chyby. Musia sa stoprocentne sústrediť. Preto si obľúbili akčné kamery."

3. Vždy vytvoríte originálne a strhujúce zábery

Väčšina akčných kamier nerobí obyčajný záznam, ale natáča vysoko kvalitné video, ktoré môže mať i dvojnásobný počet snímkov za sekundu. Sú tak skvelo pripravené na jednoduché úpravy, pri ktorých môžete dôležité momenty spomaliť a vytvoriť tak strhujúci akčný zážitok ako z hollywoodskeho filmu. Samozrejmosťou sú aj Wi-Fi adaptéry, vďaka ktorým môžete okamžite zdieľať svoje videá na sociálnych sieťach. Výnimkou nie sú ani kamery podporujúce najkvalitnejšie Ultra HD (4K) rozlíšenie, takže sú skutočně pripravené na budúcnosť.

"Akčné kamery sú budúcnosť. Jednoducho s nimi vytvoríte nezabudnuteľné videá plné dychvyrážajúcich momentov."

Mohlo by vás zaujímať


Ako vybrať pamäťovú kartu

Pamäťové karty sú najčastejším prostriedkom, ako určitým zariadeniam rozšíriť ich kapacitu. Tento článok vám s ich výberom pomôže.

Prečítať viac >>

Je počet megapixlov naozaj dôležitý?

Čím má fotoaparát viac megapixlov, tým lepšie! Skutočne je to také jednoduché alebo nás čísla len vodia za nos?

Prečítať viac >>

Líbí se vám tento článek?

Podobné články