Návod na svojpomocnú montáž police: Rýchlo a jednoducho

Polička môže niekedy robiť obrovské problémy. Hoci každý má pocit, že namontovanie poličky nemôže byť žiaden problém. Mnohí majstri, ktorí na prvý pohľad pôsobia sebavedomo, majú s namontovaním poličky značné problémy. I takáto banálna vec, na prvý pohľad môže spôsobovať neželané situácie. Našťastie existuje návod ako namontovať poličku rýchlo, jednoducho a všetko bez zbytočných komplikácii.

Ako jednoducho namontovať policu?

Správne upevnenie police

V tomto prípade sa odporúča vsadiť skrutky do steny až do hĺbky 50 mm. Keď máte k dispozícii sadrokartónové priečky, stačí skrutky umiestniť do hĺbky 38 mm. Poličky je možné uchytiť k sadrokartónu aj vďaka špeciálnym skrutkám s kotvou. Pred samotným začatím vŕtania je dôležitá presnosť. Následne vŕtačkou vyvŕtame otvor, ktorý bude hlbší ako samotná hmoždina. Ak je otvor prevažne pevný, vložíme tam hmoždinku a už len priklepneme kladivom. Inak je možné použiť trošku sadry, aby sa otvor zmenšil. Samotnú poličku je vhodné ešte pred namontovaním nalakovať.

Dĺžka poličky

Ak ide o poličky, ktoré sú kratšie ako meter, je efektívnejšie, ak pripevníte konzoly najskôr k poličke. Následne poličku priložte ku stene, potom ju pomocou vodováhy vyrovnajte a následne si vyznačte otvory pre úchyty konzol. Ak je ale polička dlhšia ako jeden meter, tak je vhodné ku stene najprv pripojiťpráve konzoly a na ne následne upevniť poličku.

Poličku je možné umiestniť do výklenku, ale v tomto prípade je potrebné si dávať pozor na rôzne nerovnosti, priehlbinky a vyvýšeniny steny. Taktiež je potrebné prispôsobiť policu tak, aby jej hrany priliehali k stene. Dbajte na bezpečnosť a opatrnosť celého procesu. Zle namontovaná polička môže spôsobiť neželané úrazy.

montáž police