Ako vybrať tablet

Tablety sú zrejme najobľúbenejším elektronickým zariadením. Toto zariadenie, ktoré je kombináciou osobného počítača a smartfónu, je veľmi populárne. Vznik tabletov sa datuje do roku 2010. Ide o prenosný počítač v tvare dosky, ktorého ovládacím prvkom je dotykový displej. O zariadeniach s týmito vlastnosťami sa ale hovorilo už v priebehu 20. storočia. A v roku 1968 sa dokonca objavila koncepcia Dynabook, ktorá bola súčasným tabletom veľmi podobná.

Základná otázka, ktorú je potrebné si pred výberom tabletu položiť, znie: Na čo budem tablet používať?

Jednoduché tablety pre deti aj nenáročných

Ak na tablet nemáte špeciálne požiadavky a chcete ho iba na občasné využitie, nemá zmysel do neho investovať horibilné sumy. Rovnako je to aj s tabletmi pre deti. Tie ho väčšinou chcú rovnako len na hranie, prípadne surfovanie a sociálne siete, aby mohli byť v kontakte s kamarátmi. Na tieto účely vám stačia lacné tablety, pri ktorých vás prípadné zničenie nebude toľko mrzieť. Čo sa operačného systému týka, väčšinou sú tieto tablety vybavené systémom Android. Jeho výhodou je obchod Google Play, kde je bohatá ponuka programov a hier. V obchode navyše nájdete veľa tovaru zdarma.

Tablety na písanie a na prácu

Tablety sú skvelé zariadenia na monitorovanie obsahu. Keď na nich chcete nejaký obsah vytvoriť, väčšinou pri tom vyzeráte ako slon pri balete. Môže za to chýbajúca klávesnica. Tablet 2v1 umožňuje k tabletu pripojiť klávesnicu, vďaka ktorej sa z tabletu stane štýlový a výkonný notebook s dotykovým displejom. Na ňom je vytváranie nového obsahu značne jednoduchšie.

Tablety na nepretržité pripojenie

Trávite veľa času na cestách a chcete byť v kontakte so svojimi blízkymi prostredníctvom e-mailu, sociálnych sietí a ďalších vymožeností dnešnej doby? Displej smartfónu je pre vás príliš malý? Kúpte si tablet na SIM kartu. S takýmto tabletom môžete byť potom online a dostupní kedykoľvek a kdekoľvek. Tablet sa tak razom stáva neoceniteľným spoločníkom na cestách. V kombinácii s GPS modulom získate navyše veľkú navigáciu, s ktorou sa na svojich cestách ani nestratíte.

Multimediálne centrum na sledovanie filmov

Stále viac ľudí začína na tabletoch sledovať aj filmy. Veď prečo nie? Pre dokonalý filmový zážitok je pri týchto zariadeniach dôležité predovšetkým rozlíšenie displeja. To by malo byť minimálne 1920x1080 pixelov, teda Full HD. Ruka v ruke s rozlíšením ide aj uhlopriečka displeja. Tú vyberajte tak, aby bola dostačujúca. Ďalším dôležitým kritériom, ktorý by mal váš výber ovplyvniť, je kapacita zariadenia. Ak budete chcieť sledovať Full HD filmy, kapacita zariadenia 16 GB je úplným minimom.

Ako sme už spomenuli, dôležitá je aj kapacita prístroja. Pozornosť venujte aj možnosti rozšíriť úložisko prostredníctvom pamäťovej karty. Tak vám prajeme príjemnú cestu k novému tabletu! Snáď vám už nič nebráni nabrať správny kurz. A ak áno, napíšte nám!

Líbí se vám tento článek?

Podobné články