Ako vybrať tablet

Tablety sú zrejme najobľúbenejším elektronickým krížencom. Toto zariadenie, ktoré je kombináciou osobného počítača a inteligentného telefónu, je veľmi populárny. Vznik tabletov sa datuje do roku 2010. Ide o prenosný počítač v tvare dosky, ktorého ovládacím prvkom je dotykový displej. O zariadeniach s týmito vlastnosťami sa ale hovorilo už v priebehu 20. storočia. A v roku 1968 sa dokonca objavila koncepcia Dynabook, ktorá bola súčasným tabletom veľmi podobná. Aby ste si v mori tabletov vybrali ten správny, prinášame vám túto námornú mapu. Pomôže vám s orientáciou na trhu a výberom tabletu. Držte si klobúky, vyrážame!

Základná otázka, ktorú je potrebné si pred výberom tabletu položiť, znie: Načo budem tablet používať?

Jednoduché tabletyJednoduché tablety pre deti aj nenáročných

Ak na tablet nemáte špeciálne požiadavky a chcete ho iba na občasné využitie, nemá zmysel do neho investovať horibilné sumy. Rovnako je to aj s tabletmi pre deti. Tie ho väčšinou chcú rovnako len na hranie, prípadne surfovanie a sociálne siete, aby mohli byť v kontakte s kamarátmi. Na tieto účely vám stačia lacné tablety, pri ktorých vás prípadné zničenie nebude toľko mrzieť. Čo sa operačného systému týka, väčšinou sú tieto tablety vybavené systémom Android. Jeho výhodou je obchod Google Play, kde je bohatá ponuka programov a hier. V obchode navyše nájdete veľa tovaru zdarma.

Najlacnejšie tablety

Pracovné tablety

Tablety na písanie a na prácu

Tablety sú skvelé zariadenia na monitorovanie obsahu. Keď na nich chcete nejaký obsah vytvoriť, väčšinou pri tom vyzeráte ako slon pri balete. Môže za to chýbajúca klávesnica. Ak hľadáte tablet, ktorý vám pomôže v zamestnaní, jednoznačne odporúčame tablet s operačným systémom Windows. Má to jednoduchý dôvod - kompatibilitu. Medzi operačným systémom na tablete a v počítači nenájdete žiadny rozdiel. Tak boli položené základy pre zariadenie zvané 2v1. To umožňuje k tabletu pripojiť klávesnicu, vďaka ktorej sa z tabletu stane štýlový a výkonný notebook s dotykovým displejom. Na ňom je vytváranie nového obsahu značne jednoduchšie.

Pracovné tablety a zariadenia 2v1

Tablety s 3G a GPS

 

Tablety na nepretržité pripojenie

Trávite veľa času na cestách a chcete byť v kontakte so svojimi blízkymi prostredníctvom e-mailu, sociálnych sietí a ďalších vymožeností dnešnej doby? Displej inteligentného telefónu je pre vás príliš malý? Kúpte si tablet s 3G konektivitou. Internetové pripojenie tretej generácie je vo svete slušne rozšírené. Jeho rýchlosť je navyše postačujúca aj na sledovanie internetového vysielania televíznych staníc. Tablet sa tak razom stáva neoceniteľným spoločníkom na cestách. V kombinácii s GPS modulom získate navyše veľkú navigáciu, s ktorou sa na svojich cestách ani nestratíte.

Tablety s 3G a GPS

Tablety s kvalitným displejom

Multimediálne centrum na sledovanie filmov

Stále viac ľudí začína na tabletoch sledovať aj filmy. Veď prečo nie? Pre dokonalý filmový zážitok je pri týchto zariadeniach dôležité predovšetkým rozlíšenie displeja. To by malo byť minimálne 1920x1080 pixelov, teda Full HD. Ruka v ruke s rozlíšením ide aj uhlopriečka displeja. Tú vyberajte tak, aby bola dostačujúca. Nechcete sa predsa na filmy s vysokým rozlíšením pozerať lupou! Ďalším dôležitým kritériom, ktorý by mal váš výber ovplyvniť, je kapacita zariadenia. Ak budete chcieť sledovať Full HD filmy, kapacita zariadenia 16 GB je úplným minimom.

Tablety s najlepšími displejmi

 

Ako sme už spomenuli, dôležitá je aj kapacita prístroja. Pozornosť venujte aj možnosti rozšíriť úložisko prostredníctvom pamäťovej karty. Tak vám prajeme príjemnú cestu k novému tabletu! Snáď vám už nič nebráni nabrať správny kurz. A ak áno, napíšte nám!

Líbí se vám tento článek?

Podobné články