Ako vybrať smart náramok?

Chcete urobiť niečo pre svoje zdravie a pridať do svojho denného režimu viac pohybu? Potom vám v tom môže pomôcť fitness náramok. Ten každý deň odmeria, akú vzdialenosť prejdete a koľko pri tom spálite kalórií. Údaje o vašom bežnom dni vám potom poslúžia ako základ, na ktorom môžete začať stavať.

Ako vám pomôže inteligentný náramok?

Smart náramok je prístroj, vďaka ktorému budete mať stály prehľad o svojej fyzickej aktivite. Dokáže veľmi presne zmerať, koľko energie za deň spálite. Funguje celkom jednoducho. Zadáte základné údaje o sebe (pohlavie, váha, výška, vek) a náramok bude merať vašu telesnú činnosť. Môžete tak jednoducho zistiť, koľko za deň spálite kalórií. Podľa toho si potom môžete nastaviť jedálniček, aby bol výdaj energie v rovnováhe s príjmom.

S čím vám naopak nepomôže

Ak očakávate, že vás inteligentný náramok bude motivovať k fyzickej aktivite, nie je to pravda. Fitness náramok bohužiaľ (alebo vďakabohu, ako je komu milšie) nie je osobný tréner. Nebude nad vami lámať palicu, keď si namiesto hodiny plávania zapnete televízor ani vámnevynadá, keď prídete neskoro do posilňovne. Platí skrátka, že ak chcete pre svoje telo niečo urobiť, musíte chcieť.

Aký smart náramok si mám vybrať?

Samozrejme záleží na tom, čo od náramku očakávate. Ak vám stačí merať, akú prejdete za deň vzdialenosť a koľko pri tom spálite kalórií, určite vám bude stačiť niektorý zo základných modelov. Výhodou je nižšia cena a jednoduchosť nastavenia aj ovládania. Aj na základe týchto dvoch nameraných hodnôt môžete upraviť svoj životný štýl tak, aby bol zdravší a vyváženejší.

Ak patríte medzi náročnejších užívateľov, ktorí od elektroniky vyžadujú maximum možných funkcií, vyberajte si z pokročilejších modelov. Sú síce spravidla o niečo drahšie, ale za to ponúkajú veľkú nálož ďalších funkcií. Dokážu vás napríklad zobudiť vtedy, keď nespíte tvrdo, aby sa vám lepšie vstávalo. Na to používajú vibrácie, aby sa nezobudili ostatní v miestnosti. Okrem toho tiež monitorujú kvalitu vášho spánku, takže zistíte, čo urobiť, nech odpočívate efektívnejšie.

V neposlednom rade existujú aj smart náramky, ktoré môžete jednoducho spárovať so smartphonom. Tie zvládnu väčšinu funkcií vyššie zmienených náramkov, a navyše vás ihneď upozornia na prichádzajúce hovory. Tým pádom budete mať dokonalý prehľad nielen o sebe, ale aj o tom, kto vás práve zháňa.

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Smart náramok Xiaomi Mi Band 3

12,90 

bez DPH 10,75 

Smart náramok Xiaomi Mi Band 5

30,90 

bez DPH 25,75 

Smart náramok Smartomat Chicband, zlatá

58,90 

bez DPH 49,08 

Smart náramok Niceboy X-fit Plus, čierna

15,90 

bez DPH 13,25 

Smart náramok Xiaomi Mi Band 4

26,58 

bez DPH 22,15 

Smart náramok Canyon Smart Band, čierna

12,00 

bez DPH 10,00 

Smart náramok Realme Band, čierna

25,90 

bez DPH 21,58