Ako vybrať chytrý náramok

Chceš urobiť niečo pre svoje zdravie a pridať do svojho denného režimu viac pohybu? Potom ti v tom môže pomôcť chytrý náramok. Ten ti každý deň zmeria, akú vzdialenosť ujdeš a koľko pri tom spáliš kalórií. Údaje o tvojom bežnom dni tí potom poslúži ako základ, na ktorom môžeš začať stavať.

Čo chytrý náramok je

Chytrý náramok je prístroj, vďaka ktorému budeš mať stály prehľad o svojej fyzickej aktivite. Dokáže veľmi presne zmerať, koľko energie za deň spáliš. Funguje celkom jednoducho. Zadáš základné údaje o sebe (pohlavie, váha, výška, vek) a náramok ti bude merať tvoju telesnú činnosť. Môžeš tak jednoducho zistiť, koľko za deň spáliš kalórií. Podľa toho si potom môžeš nastaviť jedálniček, aby bol výdaj energie v rovnováhe s príjmom.

Čo chytrý náramek nie je

Ak očakávaš, že ťa náramok bude motivovať k fyzickej aktivite, nie je to pravda. Náramok bohužiaľ (alebo vďakabohu, ako je komu milšie) nie je osobný tréner. Nebude nad tebou lámať palicu, keď si namiesto hodiny plávania zapneš televízor ani tí nevynadá, keď prídeš neskoro do posilňovne. Platí skrátka, že ak chceš pre svoje telo niečo urobiť, musíš chcieť.

Aký náramok si mám vybrať

Samozrejme záleží na tom, čo od náramku očakávaš. Ak ti stačí merať, akú ujdeš za deň vzdialenosť a koľko pri tom spáliš kalórií, určite ti bude stačiť niektorý zo základných modelov. Výhodou je bezo sporu nižšia cena a jednoduchosť nastavenia i ovládania. Aj na základe týchto dvoch nameraných hodnôt môžeš upraviť svoj životný štýl tak, aby bol zdravší a vyváženejší.

Chcem základný chytrý náramok

Ak patríš medzi náročnejších užívateľov, ktorí od elektroniky vyžadujú maximum možných funkcií, vyberaj z pokročilejších modelov. Sú síce spravidla o niečo drahšie, ale za to ponúkajú veľkú nálož ďalších funkcií. Dokážu ťa napríklad vzbudiť v čase, keď nespíš tvrdo, aby sa ti lepšie vstávalo. K tomu používajú vibrácie, aby sa nevzbudili ostatné v miestnosti. Okrem toho tiež monitorujú kvalitu tvojho spánku, takže zistíš, čo urobiť, nech odpočívaš efektívnejšie.

Chcem pokročilejší chytrý náramok

V neposlednom rade existujú aj chytré náramky, ktoré môžeš jednoducho spojiť so svojim smartphonom. Tie zvládnu väčšinu funkcií vyššie zmienených náramkov, a navyše ťa ihneď upozorní na prichádzajúce hovory. Tým pádom budeš mať dokonalý prehľad nielen o sebe, ale aj o tom, kto ťa zrovna zháňa.

Chcem náramok pripojiteľný ku smartphonu

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Smart náramok Xiaomi Mi Band 3

12,90 

bez DPH 10,75 

Smart náramok Xiaomi Mi Band 5

35,20 

bez DPH 29,33 

Smart náramok Niceboy X-fit Plus, čierna

18,90 

bez DPH 15,75