211 972 produktov skladom

321 zákazníkov práve nakupuje

Filtrovať

Filter výrobkov

Ceny

Od:
Do:

Oddelenie

Zákazníci práve nakúpili

Zdravotné matrace

Kvalitný spánok je pre zdravie človeka nevyhnutný. Práve preto je výber správneho zdravotného matraca mimoriadne dôležitý.

Medzi jednotlivými typmi ortopedických matracov existujú určité rozdiely. Výplň matraca, snímateľný a prateľný poťah, množstvo zón či nosnosť. To všetko sú parametre, na základe ktorých sa matrace líšia. Pre zdravý spánok odborníci odporúčajú používanie ortopedických matracov. Sú vhodné ako pre zdravých ľudí, tak aj pre takých, ktorí trpia problémami s pohybovým ústrojenstvom, bolesťami chrbta alebo kĺbov. Zdravotný matrac je navrhnutý tak, aby počas celej doby spánku podporoval chrbticu a kĺby a aby minimalizoval prípadné bolesti

Typy zdravotných matracov

Existujú dva základné typy ortopedických matracov. Ide o penové a pružinové matrace.

Penové ortopedické matrace sú obľúbené najmä pre ich pohodlie. Najobľúbenejšie sú matrace z pamäťovej peny. Vrstvy pamäťovej peny sa formujú v reakcii na teplo a tlak a rovnomerne tak rozdeľujú celú telesnú hmotnosť. Po odstránení tlaku sa postupne dostávajú do pôvodného tvaru. Zdravotný matrac z pamäťovej peny pomáha podporovať telo v jeho prirodzených líniách. To má pozitívny vplyv nielen na správnu polohu tela pri spánku, ale aj na krvný obeh či regeneráciu svalov. Penové matrace sú navyše vyrábané z látok, ktoré sú odolné voči alergénom. Matrac s pamäťovou penou môže tiež pomáhať pri zraneniach, nakoľko pena nevyvíja tlak na bolestivé miesta na tele, zmierňuje bolesť a umožňuje tak rýchlejší proces liečenia.

Pružinové matrace sú, v jednoduchosti povedané také, ktoré sú tvorené pružinami. Ortopedický pružinový matrac sa vie zvlášť dobre prispôsobiť krivkám tela, preto je odporúčaný pre kvalitný a zdravý spánok.

Zóny zdravotného matraca

Zónovanie matracov je ukladanie jednotlivých zón peny na seba, čo zabezpečuje zvýšenie pohodlia a kvality spánku. Ide o rôzne typy peny, z ktorých je matrac zložený. Keďže každá časť tela vyžaduje rôznu tvrdosť matraca, tieto zóny zabezpečujú prispôsobenie každej tejto časti zvlášť. Niektoré zdravotné matrace obsahujú 1 zónu, niektoré 5 a niektoré aj viac ako 10 zón. Na OKAY.sk nájdete 7-zónový zdravotný matrac, ktorý je pre kvalitný spánok ideálny. Matrac s viacerými zónami je veľmi vhodný aj pre ľudí, ktorí trpia problémami s pohybovým ústrojenstvom. 

Ortopedických matracov je naozaj mnoho, postačujúca a potrebná tvrdosť je však pre každého individuálna. Práve preto je dobré si matrac pred kúpou vyskúšať.
Filtrovať

Zobrazujem 1-1 produktov z 1 celkom

odporúčané od najlacnejších od najdrahších

Zobrazujem 1-1 produktov z 1 celkom

Uvítame vaše pripomienky k obsahu stránky