Zdravé sedenie pri počítači

Kancelárske kreslo

Prvou, podstatnou vecou, ktorú musíme spomenúť, je typ kancelárskeho kresla. Kvôli dlhým hodinám, ktoré v práci strávite je vyslovene nutné mať správne kancelárske kreslo, ktoré vašu chrbticu nebude zaťažovať, práve naopak, pomôže vám sedieť správne. Keď vyberáte kreslo do kancelárie, dbajte na to, aby vám podopieralo hlavu, krížovú oblasť a ruky. Veď práve kreslo je ten najdôležitejší faktor, ktorý rozhoduje o tom, ako veľmi budete svoje telo pri práci namáhať.

Správne sedenie

Keďže prvým úspechom v zásade správneho sedenia je kancelárske kreslo, druhým je samotný spôsob akým človek sedí. Ak máte problémy s chrbticou, je na čase pozrieť sa na spôsob, akým sedíte. Ak problémy s chrbticou nemáte, je možné sa im optimálnym sedením jednoducho vyhnúť. V prvom rade majte nohy na pevnej podložke. Ak vám okolnosti nedovoľujú mať nohy pevne na zemi, podložte si ich. Nohy vyložené na podložke alebo prekrížené nohy, môžu uzavrieť prietok krvi do vašich nôh a to spôsobí ich opuch. Kancelárske kreslo by vám malo poskytovať v bedrovej časti dostatočnú podporu, aby ste sa nehrbili. Opierka hlavy je veľmi dôležitou súčasťou a to z toho dôvodu, aby ste si nenamáhali krk. K tomu vám dopomôže vhodná výška monitora. Nastavte si ho tak, aby bol pre vás vo vyhovujúcej výške, nech sa k nemu nemusíte zbytočne naklánať a preťažovať svaly na krku. Myš majte v takej vzdialenosti, aby ste mohli mať lakte položené na stole. Vďaka tomu budete sedieť vzpriamene.

V práci

Pokiaľ vám to okolnosti dovoľujú, tak si počas pracovnej doby sadnite aj na fit loptu, prípadne sa poprechádzajte. Práca v sedacom vaku je skvelou alternatívou práce v kancelárskom kresle.

Po práci

Nezabudnite venovať trocha času a starostlivosti sebe a svojej chrbtici. Po práci navštevujte hodiny pilatesu alebo sa jednoducho prejdite domov. Chôdza by mala byť rýchla a svižná. Všetko, čo investujete do svojej chrbtice teraz, sa vám neskôr v živote vráti.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Herná stolička Crash sivá

173,00 

bez DPH 144,16 

Kancelárska stolička Renée čierna

172,00 

bez DPH 143,33 

Kancelárska stolička Rut strieborná

168,00 

bez DPH 139,99 

Herná stolička Playkiller čierna, červená

163,00 

bez DPH 135,83 

Kancelárska stolička Karina červená

128,00 

bez DPH 106,66 

Herná stolička Wiper čierna

221,00 

bez DPH 184,16 

Kancelárska stolička Darina čierna

90,00 

bez DPH 75,00 

Kancelárska stolička Clara modrá

75,00 

bez DPH 62,50 

Kancelárska stolička Clara sivá

75,00 

bez DPH 62,50 

Herná stolička Avatar červená

133,00 

bez DPH 110,83