WiFi tlačiarne - rýchlo, jednoducho a bez káblov

Väčšina tlačiarní musí byť pripojená k počítaču, aby fungovali. Moderné tlačiarne zvyčajne používajú USB kábel na pripojenie k počítaču alebo sieťovému umiestneniu. Niektoré tlačiarne však umožňujú bezdrôtové pripojenie, čo im dovoľuje tlačiť nielen cez počítače, ale aj cez iné zariadenia s podporou Wi-Fi alebo Bluetooth pripojenia. Vychutnajte si slobodu bezdrôtového pripojenia. Pošlite niečo na tlač odkiaľkoľvek z domu alebo z kancelárie. Bezdrôtová technológia má za sebou dlhú cestu, stáva sa lacnejšou, spoľahlivejšou a dostupnejšou. Potrebujete tlačiť z telefónu, tabletu alebo inteligentného domáceho zariadenia? Ste v kancelárii, kde viac ľudí potrebuje súčasne pracovať s tlačiarňou alebo ste doma a potrebujete len jedno zariadenie na pripojenie? Buďte bez obáv, tlačiť bezdrôtovo je v dnešnej dobe bežná prax, ktorú využíva skoro každý. Posielajte súbory a obrázky cez ktorékoľvek z podporovaných zariadení priamo do bezdrôtovej tlačiarne a vychutnajte si jednoduchosť tlače, ktorú prináša!

Typy bezdrôtových tlačiarní 

K dispozícii sú dva typy bezdrôtových tlačiarní. Tlačiareň Bluetooth je možné pripojiť k akémukoľvek zariadeniu s funkciou Bluetooth. Jeho hlavnou výhodou je, že ho môžete umiestniť niekoľko metrov od počítača a stále bude pracovať bez toho, aby vám na stole zavadzal kábel. Tlačiareň Wi-Fi sa bezdrôtovo pripojí k Wi-Fi signálu, takže k nej môže pristupovať ľubovoľný počítač, ktorý je pripojený k rovnakej sieti. Vyzerá to veľmi elegantne, pretože z vášho zariadenia nemusí trčať ďalší kábel. Keďže máte možnosť umiestniť tlačiareň takmer kdekoľvek, nemusíte sa obmedzovať umiestnením tlačiarne vedľa počítača alebo sieťového portu, čo šetrí náklady na kabeláž. Väčšina aktuálnych bezdrôtových tlačiarní podporuje možnosť tlače z mobilných zariadení, ako sú smartfóny alebo tablety. Niektoré sú vybavené aj technológiou NFC.

Poznáte výhody WiFi tlačiarní?

Pripojenie tlačiarne k sieti Wi-Fi ponúka množstvo výhod. Nie ste limitovaní dĺžkou kábla USB pri výbere umiestnenia tlačiarne a taktiež máte menej káblov pripojených k počítaču. Keďže tlačiarne Wi-Fi sú sieťovými zariadeniami, viacero počítačov má možnosť naraz používať rovnakú tlačiareň. Umožňuje tiež tlačiť odkiaľkoľvek v dosahu bezdrôtovej siete, čo vám dovoľuje pohybovať sa s prenosným počítačom alebo mobilným zariadením namiesto toho, aby ste museli tlačiť len zo stabilného miesta. Ďalšou pozoruhodnou výhodou používania bezdrôtových tlačiarní je, že k zariadeniu môžete typicky pripojiť bezdrôtový počítač alebo prenosný počítač bez inštalácie ovládačov. Väčšina bezdrôtových tlačiarní sa ľahko nastavuje, jediná vec, ktorá robí proces ťažším, je nedostatočná informovanosť používateľa s procesom. Príručka alebo návod na použitie od výrobcu je zvyčajne veľkou pomocou. Na rozdiel od používania viacerých tlačiarní, používanie jediného zariadenia znižuje náklady na nákup viacerých tlačiarní či kabeláže a to je obrovské plus. V dlhodobom horizonte, môžete vidieť, aké výhodné je mať bezdrôtovú tlačiareň.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články