Vyhrievacia deka – pomocník nielen na zimu

Vyhrievacia deka je vhodná pre všetky vekové kategórie počas celého roka. Primárne však po nej siahnete najmä v zimnom období. Vonku je sychravo, panuje chladné počasie a človek ocení každé zahriatie. Preto sa výborne hodí aj na príjemné teplé zaspávanie.

Vyhrievacia dečka Concept

Vyhrievacia dečka Concept DV7330

Urobíte aj niečo pre svoje zdravie

Niekedy telo musí väčšmi zabrať, pretože musí bojovať s nachladnutím a chrípkou. A práve vyhrievacia podložka má blahodarné účinky aj za týchto okolností. Ak máte stuhnutý krk, bolesti svalov, kĺbov či chrbtice, vďaka špecifickému anatomickému tvaru vie hrejivá deka uvoľniť boľavé partie. Žiaľ, s problémami tohto typu sa stretávame celoročne, bez rozdielu na vonkajšie počasie a teploty. Zároveň pomáha aj pri menštruačných problémoch. Hrejivé teplo pôsobí na brucho a bolesť je preto znesiteľnejšia a dostaví sa okamžitá úľava. Tiež každý, kto trpí reumou, po tomto prístroji priam dychtí.

Vyhrievacia deka

Vyhrievacia deka sa skladá z uhlíkových vlákien, ktoré rozvádzajú teplo rovnomerne po celej ploche. Niektoré vyhrievacie podložky sú určené na zahriatie celého tela, iné na rôzne časti tela. Jednými z najžiadanejších sú vyhrievacie deky na chrbát.

Materiál a údržba

Jedným z faktorov, na ktoré treba prihliadať pri výbere, je materiál, ktorý by mal byť priedušný. V mnohých prevedeniach sa stretnete s antialergickou úpravou povrchu. Poťah vyhrievacej podložky je vyrobený z jemného mikrovlákna. Skvelou správou je, že väčšinu vyhrievacích podložiek možno dokonca prať v automatickej práčke. A aj drobné nečistoty môžete vyriešiť jednoducho a rýchlo. Budete si tak užívať hrejivé teplo so sviežou vôňou.

Vyhrievacia podložka

Funkcie a bezpečnostná poistka

Inou skvelou funkciou je, ak má vyhrievacia deka časovač, na ktorom si viete nastaviť automatické vypnutie. V prvom rade ide o bezpečnosť, no takýmto spôsobom ušetríte aj elektrickú energiu. Sami sa rozhodnete, koľko minút nahrievania je pre vás ideálnych. Prostredníctvom funkcie Shut off sa vyhrievacia deka sama vypne napr. po 60 min. To sa veľmi hodí pri zaspávaní. Bezpečnostná poistka je súčasťou prakticky každej vyhrievacej deky. Vďaka nej ste chránení pred nebezpečným prehriatím. Keď vyhrievacia podložka dosiahne určitý stupeň teploty, ihneď sa vypne. Nepochybnou súčasťou balenia je aj diaľkové ovládanie, často vo forme digitálneho ovládania. Na ňom si nastavíte rôzne režimy teploty, cca 2 až 10 teplotných stupňov. Čo sa týka životnosti deky, tak je to naozaj dlhodobá investícia, nakoľko slúži celé roky. Ničím nezvyčajným nie je ani 10-ročná životnosť. Dĺžka kábla je v priemere 2,5 metra. Dopraje vám tak ničím nerušený komfort.

Vyhrievacia deka je skvelým darčekom či už pre vás, alebo vašich blízkych. Má priaznivé účinky nielen na telo, ale aj myseľ, nakoľko relax s ňou je ideálny na vyčistenie mysle a navodenie príjemnej atmosféry.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Vyhrievacia dečka Sanitas SHK 55

47,90 

bez DPH 39,92 

Vyhrievacia dečka Concept DV7360

27,00 

bez DPH 22,50 

Ohrievač rúk UODI 3045812, modrý

29,90 

bez DPH 24,92