Úložný priestor, ktorý je nielen praktický, ale aj štýlový - to je regál

Drevené regály sa stali súčasťou našich domácností. Svojím elegantným a dekoračným dizajnom perfektne vylepšujú celkový vzhľad každej miestnosti. Policový regál neslúži iba na dekoráciu a uloženie vecí, ktoré by ste chceli mať na očiach, pretože majú pre vás špecifický význam. Máme tým na mysli fotografie, vázy, sošky, víťazné poháre zo súťaží, mušle z rodinnej dovolenky a veľa iného. Regál v mnohých domácnostiach dokonca plní funkciu steny, opticky rozdeľujúcej miestnosť. Nech vám už ide o oživenie tmavej steny bielym regálom, alebo chcete len úložný dodatočný priestor, ide o správne riešenie. 

Využitie je len na vás

Kúpou dreveného regálu nezískate len dodatočné odkladacie miesto, ale aj perfektný dekoračný či deliaci prvok. Drevený regál na knihy je perfektným riešením, keďže si doma môžete založiť malú knižnicu svojich obľúbených kníh. Regál na knihy máva plnú aj otvorenú zadnú časť. Zadnú výplň riešime vtedy, ak si neželáme priehľadný regál a chceme docieliť skutočné nepriehľadné predelenie miestnosti na dve samostatné zóny. 

Aj pre najmenších

Regál na hračky je zasa považovaný za efektívny odkladací priestor, ktorý nesmie chýbať v detskej izbe. Dieťa má svoje obľúbené hračky poruke a môže sa s nimi kedykoľvek hrať. Regál do detskej izby je potrebné umiestniť tak, aby dieťaťu nebránil v pohybe. Bezpečne ho pripevnite, aby ho dieťa na seba nestiahlo, a tak nedošlo k poraneniu. Prípadne vyberte skutočne stabilný regál s bezpečným ťažiskom.

Regál na hračky v detskej izbe

Krabice v regáloch vám pomôžu s uskladnením hračiek v detskej izbe

Prehľad v pracovných záležitostiach

Regál je často používaný aj v kanceláriách, kde zabezpečuje prehľadnosť a organizáciu v dokumentoch. Často kupovaným príslušenstvom k policovým regálom býva dekoračná krabica, slúžiaca na odloženie káblov a drobností. Tieto dekoračné krabičky pridajú naviac na živej pestrosti a atraktívnosti. Atraktívne sú aj zásuvky, ktoré bývajú zväčša umiestnené v spodnej časti. Môžete ich využiť opäť na dokumenty a dôležité veci, ako napríklad rôzne žiadosti, zmluvy, faktúry a podobne.

Drevený regál v kancelárii

Policový regál v kancelárii ponúka miesto nielen na uloženie dokumentov, ale aj drobných dekorácií

Použitie policového regálu ako predeľovacej steny

Ak máte zbytočne veľkú miestnosť alebo chcete oddeliť napríklad obývačku od kuchyne, nemusíte dorábať pevnú priečku. Stačí, ak si do takejto izby umiestnite napríklad policový regál. Je dostupný v rôznych farbách, veľkostiach a variantoch, a práve preto sa nemusíte báť, že by ste nenašli vhodný regál do vášho bytu. Túto multifunkčnú deliacu stenu si môžete vyberať aj na základe umiestnenia políc. 

Policový regál v obývačke

Drevený regál dokáže opticky predeliť miestnosť bez toho, aby ste museli vykonať akékoľvek stavebné úpravy

Na čo si dať pozor?

Predovšetkým myslite na to, že je potrebné umiestniť regál v súlade s pohybom a nezmenšovať úžitkové miesto na minimum. Taktiež myslite aj na to, aké používate osvetlenie. Umiestneniu a dĺžke závesných svietidiel prispôsobte výšku a umiestnenie regálu. Každopádne si vyberte regál, ktorý vám bude vyhovovať vo všetkých smeroch, či už vo veľkosti, umiestnení políc, priehľadnosti, nosnosti atď. Je to naozaj perfektné riešenie do každej domácnosti.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

LA 03 (Buk 1796)

35,00 

bez DPH 29,17 

Regál Jerico vysoký (dub, čierna)

32,00 

bez DPH 26,67 

Regál Jerico

24,00 

bez DPH 20,00