97 969 elektra ihneď k odoslaniu

939 zákazníkov práve nakupuje

Filtrovať

Filter výrobkov

Ceny

Od:
Do:

Oddelenie 0

Výrobcovia 0

Viac

Farba 0

Viac

Doba chodu 1

Objem prachovej nádoby/vrecka 0

Hmotnosť 0

Napätie batérie 0

Viac

Príznaky tovaru 0

Viac

Expedícia 0

Zákazníci práve nakúpili

Tyčové vysávače

Tyčové vysávače majú už na prvý pohľad niekoľko výhod – sú skladné, nezaberajú veľa miesta, svojou konštrukciou umožňujú jednoduché a vcelku pohodlné vysávanie a vďaka svojim rozmerom s nimi vyčistíte aj zle dostupné miesta (napr. pod nábytkom). Tento typ vysávačov postupne vytláča z domácností klasické vysávače. Ak rozmýšľate nad jeho kúpou, zamerajte sa na pár faktorov a podľa nich si vyberte vysávač.

Spôsob napájania

Tyčové vysávače sa v závislosti od spôsobu napájania delia na dve základné skupiny.

Sieťové tyčové vysávače

Vysávač je napojený počas upratovania na elektrickú sieť a má neobmedzenú dobu prevádzky. Avšak ste obmedzení dĺžkou kábla a nemôžete tak vysávať kdekoľvek. Túto nevýhodu môžete minimalizovať. ak sa zameriate na vysávače, ktoré majú vyšší akčný rádius.

Akumulátorové tyčové vysávače

Výhodou vysávačov s akumulátorom je, že nie ste nijako obmedzení dĺžkou kábla. Môžete preto vysávať kdekoľvek v miestnosti. Obmedzuje vás ale dĺžka doby vysávania, ktorá závisí od batérie. Prevádzková doba akumulátorových vysávačov sa pohybuje od 20 až do 80 minút na jedno nabitie. Doba nabíjania je u každého modelu tyčového vysávača iná ( 1 až 12 hodín). Najvhodnejšie vysávače sú tie, pri ktorých je pomer medzi dobou nabíjania a dobou prevádzky najmenší. 

Sací výkon

Tyčové vysávače majú oproti klasickým vysávačom menší sací výkon, preto sú viac vhodné na pevné podlahy než na koberce. V ponuke výrobcov ale nájdete pár druhov vysávačov vhodných aj na vysávanie kobercov. Pri výkone vysávača sa zamerajte na energetický štítok. Účinnosť vysávania sa tu udáva v dvoch triedach – vysávanie tvrdých podláh a vysávanie kobercov.

Sieťové tyčové vysávače majú počas celej doby prevádzky stabilnú účinnosť vysávania, ktorá môže klesnúť len ak je zberná nádoba plná, je upchatý filter alebo vysávač nie je utesnený.

Sací výkon pri akumulátorových tyčových vysávačov klesá zároveň s tým ako sa vybíja batéria.

Typ batérie

Ni-Mh – Najčastejšie tento typ batérie nájdete v lacnejších modeloch. Vysávač môžete nabíjať len vtedy, ak je batéria úplne vybitá. Inak sa môže stať, že príde k znižovaniu kapacity batérie a tým aj k skráteniu doby prevádzky a zníženiu sacieho výkonu vysávača.

Li–Ion – Najpoužívanejší typ batérie pri akumulátorových spotrebičoch (nielen vysávačoch). Batériu môžete nabíjať aj keď nie je úplne vybitá. Pri tomto type dochádza k znižovaniu kapacity batérie len ak je dlhšiu dobu vybitá.

Zberná nádoba

Vybrať si môžete spomedzi vreckových alebo bezvreckových tyčových vysávačov.

Vreckové vysávače

Nutnosť dokupovať pravidelne vrecká. Pri výmene vrecka neprichádzate do styku s vysatými nečistotami. Tento typ je vhodný pre alergikov aj astmatikov.

Bezvreckové vysávače

Fungujú na princípe cyklónového efektu. Nečistoty sú zachytené v zbernej plastovej nádobe, ktorú treba pravidelne vyprázdňovať – najlepšie po každom vysávaní.

Filtre

Vreckové vysávače majú zväčša trojstupňovú filtráciu – vstupný, výstupný filter a vrecko. Bezvreckové vysávače majú dvojstupňovú filtráciu – vstupný a výstupný filter. Vstupný filter v podstate chráni motor vysávača pred prachom. Výstupný filter zabraňuje prechodu prachových častí nasatých vysávačom späť do priestoru.

HEPA, EPA filtre – sú vhodné pre alergikov. Každý filter má niekoľko tried. Čím vyššie je číslo za označením filtra tým je účinnosť zachytenia alergénov vyššia. Filter HEPA 13 zachytí až 99 % alergénov.

Vodný filter – nájdete ho v bezvreckových vysávačoch. Vysaté nečistoty prejdú vodným filtrom, navlhnú a už sa do ovzdušia nedostanú. Je vhodný aj pre alergikov.

Varianty tyčových vysávačov

2v1 – tento typ vysávača môže obsahovať aj ručný vysávač. Využijete ho, ak chcete vysať menší priestor (matrace, rozsypanú múku v kuchyni alebo iné drobné nečistoty na menšej ploche). Nemusíte vyťahovať celý vysávač. Ďalším variantom 2v1 je kombinácia vysávača a parného mopu. Môžete s ním vysávať a aj utierať podlahu. Tento typ vysávačov obsahuje aj nádobu na vodu, z ktorej sa vytvára para.

3v1 –s týmto multifunkčným typom tyčových vysávačov môžete vysávať, vytierať podlahu a v prípade potreby máte po ruke vždy ručný vysávač.

V našom eshope si môžete vybrať z niekoľkých značiek tyčových vysávačov ako napríklad Concept, Electrolux, Bosch, Rowenta, Gorenje, Hoover a iných.

Tyčové vysávače vďaka svojim rozmerom uľahčia upratovanie ťažšie dostupných miest a zaistia komfortné vysávanie bez káblov. Takisto oceníte aj ich nizke nároky na skladovanie. Pokračovať


1. Tyčový vysávač Bosch Flexx BCH3K255 Tyčový vysávač Bosch Flexx BCH3K255
SKLADOM
SKLADOM 179,90 € bez DPH 149,91 
2. Tyčový vysávač Electrolux Pure Q9 PQ91-ANIMA, 2v1 Tyčový vysávač Electrolux Pure Q9 PQ91-ANIMA, 2v1
SKLADOM
SKLADOM 344,90 € bez DPH 287,41 
3. Tyčový vysávač 2v1 Electrolux WQ71-50IB Tyčový vysávač 2v1 Electrolux WQ71-50IB
Neznáma dostupnosť
Neznáma dostupnosť 194,00 € bez DPH 161,66 
4. Tyčový vysávač Gorenje SVC216FR Tyčový vysávač Gorenje SVC216FR
Neznáma dostupnosť
Neznáma dostupnosť 149,00 € bez DPH 124,16 

Ďalšia najpredávanejšie

Filtrovať

Zobrazujem 1-16 produktov z 16 celkom

Uvítame vaše pripomienky k obsahu stránky