Tyčové vysávače sú pomocníkom v každej domácnosti

Ako vybrať ten správny tyčový vysávač?

Uvažujete nad kúpou tyčového vysávača? Nechce sa vám už zápasiť s hadicou a neustále sa zohýbať? Vložte svoju dôveru do kvalitných a premyslených tyčových vysávačov. U nás nájdete najlepší výber.

Tyčový vysavač Hoover Rhapsody

Tyčový vysávač je vhodnou alternatívou ku klasickému vysávaču, na ktorom sú všetky jeho časti umiestnené ako celok. Sú vhodné predovšetkým do menších domácností, avšak ak sa rozhodnete pre lepší model, dokáže si poradiť aj s väčším bytom.

V dnešnej dobe môžete vyberať z rôznych modelov a typov tyčových vysávačov. Veľa gazdiniek iste ocení napríklad tyčový vysávač s mopom alebo tyčový a ručný vysávač v jednom. Prečo si vybrať práve tyčový vysávač?

Veľkou výhodou týchto vysávačov je ľahká manipulácia. Drahšie modely nemajú problém ani s vysávaním tekutín. Sú vhodné nielen na podlahu, ale napríklad aj na linku. A každá pani  v domácnosti vie, akým nepriateľom vie byť kuchynská linka. Ak máte domácich miláčikov alebo deti, tak je pre vás tyčový vysávač pomocníkom na nezaplatenie. 

Výhody tyčových vysávačov

Tyčový vysávač je vlastne takým kompromisom medzi malým ručným vysávačom a klasickým vysávačom a má nasledujúce výhody:

  • Nižšia hmotnosť oproti klasickým vysávačom
  • Výborná skladnosť (je možné ho jednoducho zavesiť)
  • Ľahká ovládateľnosť a manipulácia
  • Pomer cena/kvalita
  • Ľahšie a pohodlnejšie ovládanie, a to aj pri dostatočnom výkone

Vreckový či bezvreckový vysavač?

Rovnako tak ako u klasických vysávačov, aj u tyčového si môžeme vybrať z týchto dvoch variantov. Po upratovaní s vysávačom bez vrecka musíme zakaždým vyprázdniť nádobu na nečistoty a prach, zatiaľ čo u vysávača vreckového stačí len vymeniť plné vrecko. Nenechajte sa ale zmiasť, je to jednoduché aj v druhom prípade. U bezvreckových vysávačov sa nádoba na nečistoty umiestňuje priamo pod hlavicu, čo znamená, že sa s ňou veľmi ľahko manipuluje.

Typy napájania

Tyčový vysavač Bosch

U tyčových vysávačov máme na výber z dvoch typov napájania, ktorými sú: modely napájané zo siete a modely na batériu. Ktorý z týchto dvoch typov uprednostníte, by ste si mali ujasniť hneď na začiatku. Oba varianty majú svoje výhody.

Tyčové vysávače sieťové (pripojené káblom v zásuvke)

Hlavnou výhodou je neobmedzená doba prevádzky, väčšinou majú aj vyšší výkon, avšak pri práci sú obmedzené káblom. Preto by ste si pri výbere mali dať pozor na dĺžku prívodného kábla.

Tyčové vysávače na batériu (akumulátorové tyčové vysávače)

Obrovskou výhodou modelov tohto variantu je, že sa môžete s vysávačom pohybovať bez obmedzení. Avšak dĺžka ich prevádzky je obmedzená kapacitou batérie a vďaka menšiemu zásobovaniu energiou veľmi často strácajú časť svojho výkonu. Avšak na výber sú aj také, ktoré sú svojou výkonnosťou porovnateľné  s káblovými vysávačmi.

Typy batérie

Tyčové vysávače majú 2 druhy batérií.

  • Batérie Ni-Mh – zastaralejší typ batérií, ktoré však dnes kúpite za výhodnú cenu. Tieto batérie sa odporúča stopercentne vybiť.
  • Batérie Li-ion – majú modernejšiu technológiu a sú najpoužívanejšie. Pri modeloch s týmto druhom batérií je naopak žiaduce batériu úplne nevybiť.

Doba prevádzky alebo ako dlho vydrží vysávať?

Prevádzková doba sa pri jednotlivých modeloch s akumulátorom líši. Začína na 15-20 minútach, normálna obvyklá doba je zhruba 30-40 minút, ale nájdeme aj vysávače, ktoré dokážu pracovať 50-95 minút na jedno nabitie. Gazdinky, ktoré rady upratujú, iste ocenia vysávače s najdlhšou dobou prevádzky. Rozdielna je aj doba nabíjania. Pohybuje sa v rozmedzí od 60 minút do 12 hodín.

Výkon

Výkon je vždy najdôležitejším parametrom pri výbere vysávača a je u každého prístroja uvedený na škatuli. Pre náročnejšie žienky v domácnosti, ktoré si potrpia na dokonalý výsledok práce ich tyčového vysávača, sa dostatočný sací výkon pohybuje v rozmedzí od 1000 do 1500 W. Takých to výkonných pomocníkov nájdete aj v našom e-shope

Líbí se vám tento článek?

Podobné články